Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Junkers Supraeco Swi 270-2X


tcw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa wygląda tak pompa jest wpięta w układ  z ekogroszkiem ,kiedy pracuje piec grzeje tez CWU a pompa ciepła wyłaczona ,z wiosną po wygaszeniu pieca załączam pompe .Można przyjąć że byłoby to 3 cie załączenie (3 sezon Letni tej pompy) byłoby bo niestety na wyświetlaczu pojawił się błąd E 09 i nie mogę sobie z nim poradzić 

 

Według instrukcji 

 

E 09

 

system nieprawidłowo opróżniony -wezwać serwis

brak wody powyżej 12 h              -  reset usterki 

usterka pompy                                 -wezwać serwis 

 

oczywiście pompa w zeszłym roku pracowała normalnie do końca potem wtyczka z gniazdka i tak do wczoraj 

próbowałem wraz z instrukcją odpowietrzenie pompki cyrkulacyjnej i resetu usterki ale błąd wraca po kilku minutach pracy 

 

jeśli ktoś coś może podpowiedzieć z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Ten sam problem. W ubiegłym roku odpowietrzyłem pompę cyrkulacyjną "ręcznie". Po zdjęciu obudowy, jej górnej części, poluzowałem nakrętkę przy pompie i wypuściłem zgromadzone powietrze. W ubiegłym roku pomogło, w tym nie. :(

Czy ktoś zna inne, lepsze, skuteczne rozwiązanie?

W pompie cyrkulacyjnej jest śruba odpowietrzenia. To tę śrubę należy wykręcić i po odpowietrzeniu ponownie wkręcić.

UWAGA. KONIECZNIE WYJMIJCIE WTYCZKĘ Z GNIAZDA PRĄDU.

Sorry za te wielkie litery ale bezpieczeństwo ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś potrzebował bo zapomniałem opisać co zrobiłem .

u mnie ten błąd oznaczał że pompa nie mogła ruszyć ,

naprawa wygląda następująco 

wykręcamy całkiem śrubę odpowietrzającą ,wewnątrz (w dziurze po śrubie )jest wirnik pompy z miejscem na śrubokręt płaski delikatnie ruszamy lewo /prawo jeśli od razu kręci się lekko to niestety pewnie chodzi o inną usterkę

u mnie trzeba było że tak powiem zerwać bo wirnik zaszedł kamieniem po tym zerwaniu pokręciłem kilka razy już było lekko i po zabiegu śrubę wkręcamy na swoje miejsce 

a najlepsza rada nawet w zimę chociaż raz w miesiącu po prostu włączyć pompę na 1 h czy dłużej

oczywiście w trakcie prac wtyczka wyłączona z gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.