Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 15


markuz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamówiłem kociołek defro komfort eko PZ 15 . Dostaje telefon od sprzedawcy że ktoś tam się pomylił i jedzie do mnie zwykła retora defro .

Nie ma problemu by dojechał ten co zamówiłem ale czy aby nie zostać przy zwykłej retorze . Tym bardziej że dopiero teraz poczytałem że ludzie mają trochę z ekoenergią , bo im nie dopala na bokach , ślimak żeliwny z kolei na końcówce dosłownie mieli groszek i zbiera się pył , następnie zapychając otworki z czego robi się te nie dopalanie na jednej stronie .

nadmieniam że mam zamiar palić tylko ekogroszkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko do ekogroszku tj jest ok. Paliłem na zwykłej fajce dwa sezony, i wszystko było w porządku wymieniłem na obrotową ze względu na spalanie miału. Są w rodzinie trzy kotły  z palnikami ekoenergii i przypaleniu ekogroszkami jakiejś różnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji PZ na stronie defro piszą że jest dmuchawa z halotronem . Po rozmowie z defro okazuje się że tam gdzie jest sterownik K1Pv4 są montowane dmuchawy z halotronem . Plus jeszcze taki że w tym zwykłą retorą jest ten motoreduktor z autorewersem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam defro komfort eko, 5 lat pracował ze zwykłą retortą groszek spalała dobrze do miał słabo sie nadawała. Co dwa trzy tgodnie musiałem wygarnąć troche żaru i pogrzebaczem przepchnąć otwory powietrzne bo klinowały sie w nich kawałki popiołu i zaczynała nie dopalać po jednej stronie. Po 5 latach i trzech ślimakach zrobiła sie jak durszlak więc postanowiłem zrobić zmiane. Kupiłem ekoenergie 15 - 25, przechodziła już prawie cały sezon i nic nie musiałem czyścić. Na początku ze starym dwustanowym sterownikiem pracowała ok., ale pełne zadowolenie przyniusł nowy sterownik skzp02 razem tworzą doskonały tandem. I nie chce tu nic reklamować zrobisz jak zechcesz. Bardzo ważna rzeczą dla pracy kotła jest stały przepływ wody przez kocioł aby kocioł nie pracował skokami tylko płynnie wtedy mamy połowe mniej problemów ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym stałym przepływem , to chcę zastosować zawór 4 drogowy siłownik i sterownik pokojowy . Tak ja czytam większość stosuje załączanie popy , ale mi to nie bardzo się podoba . Gdy pompa zostaje załączona kocioł dostaje porcje chłodnej wody co jak wiadomo niczemu dobremu nie służy . podczas gdy zawór 4 drogowy z siłownikiem płynie otwiera lub przymyka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie sterownika na skzp i zamontowaniu pompy kotłowej spalanie wzrosło do 35kg/h a na zwykłym sterze 25kg/h , a sadzy kocioł produkował duże ilości. PO dwóch miesiącach spędzonych w kotłowni wymieniłem na stary sterownik i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komfort eko duo na zwykłej retorcie. Palę 3 pełne sezony. Odpukać nie mam zadnych problemów.

Głównie palę ekogroszkiem paliłem również mieszanka ekogroszek-miał,pelet (testowo 2 tyg.).

Sterownik K1 z wgranym oprogramowaniem K1P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako nowy mam parę pytań

ten sterownik K1PV4 rzekomo w  w trybie automatycznym ma sam dobierać czas podawania i czas przerwy . Jak to się ma do rzeczywistości ?

Druga rzecz to mam 15metrow komina i klapka od wentylatora przy pidzie jest zablokowana , czy nie będzie mi przebijać temperatury bo będzie zbyt mocny ciąg kominowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Panowie - nie mogę znaleźć. Chce uszczelnić palnik w Komfort EKO 12 - był post opisany jak to zrobić czy może ktoś z Was go ma zapisanego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.