Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mały Rekuperator Na 1 Piętro


Mancio

Rekomendowane odpowiedzi

Sensu ekonomicznego nie ma, za to jest komfort, którego nie da się przełożyć na pieniądze.

 

Jeśli jest to dom piętrowy i chcesz reku na górnym piętrze, pasowałoby by to piętro odciąć szczelnymi drzwiami od reszty domu, aby nie zaciągało lewego powietrza. Rury i reku na strychu jeśli nie ogrzewany, trzeba ocieplić, bo będą się wychładzać i nici z odzysku i będzie wiało zimnem. Można to wszystko ogarnąć samemu, aż takie trudne to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże powietrze w sypialniach. Oszczędności. Przebicie tylko do 4 pomieszczeń ze strychu żeby demolki w domu nie robic

 

Świerze powietrze w sypialniach zapewni Tobie minimalne rozszczelnienie (niedomknięcie) okien w sypialniach.

Oczywiście w parze z sprawną wentylacją wyciągową w pomieszczeniach "brudnych".

 

To tak na początek, bez demolki domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem wentylację na poddaszu nieuzytkowym nad wełną. Teraz tylko dostarczam świeże powietrze do domu ,przedtem musiałem otwierać okna żeby zmniejszyć wilgotność. Mam po 2 wentylacje na każdym z 3 pięter i nawiewniki w oknach. Na razie odpuszczę rekuperacje bo ta wentylacja dużo pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.