Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nastawy-Spalanie Pelletu W Kotle 20 Kw Na Ekogroszek


slawas

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jestem nowym palaczem.Zakupiłem kocioł 20 kw z podajnikiem ślimakowym +strażak firmy Stempin.Zakup z powodu dosyć atrakcyjnej ceny w stosunku do innych producentów  :D .Czy ktoś ma doświadczenie odnośnie spalania pelletu w kotle 20kw na ekogroszek.Potrzebuje nastawy.Oczywiście w przybliżeniu.Ogrzewam narazie same tynki wewnątrz, 90 m 2 ocieplone styropianem 15 cm.Sterownik posiadam Titanic.Na początku spalanie siega nawet po 40 kg na dobe pelletu przy nastawie 65 st na kotle podtrzymanie 15 minut czas podawania 7 sek czas przedmuchu 10 sek przerwa miedzy podawaniem 10sek.

 

 

 

Opublikowano

Zmień paliwo - to nie jest kocioł na pellet.

To że producent podaje, że można w nim palić pelletem jest półprawdą - w nim można spalić pellet, ale sam widzisz w jakich ilościach.

kup węgiel ( ekogroszek ) i nim pal.

 

PS

Kto doradził ci kupno 3x za dużego kotła? 

Opublikowano

Producent podczas rozmowy telefonicznej.No jeszcze zapomniałem że podłogówka jest.

Opublikowano

producent sterownika poda łogólne dla ekogroszku pewnie tylko.CZyli trzeba będzie wypalić reszte pelletu i przejść na ekogroszek.Nie ma co kombinować i się męczyć.

Opublikowano

Pewnie, że nie ma co się męczyć z pelletem w takim kotle.

Natomiast można spalać mieszankę pelletu lub zrębki z ekogroszkiem.

 

Odrębną sprawą jest moc tego kotła - min 2x za duża.

Taki dom jak twój to potrzebuje ok 5-6kW mocy grzewczej, oczywiście przy -20C

Opublikowano

Też byłem zdziwiony że taki kocioł zaproponowali.Specjalnie dzwoniłem do producenta żeby sie upewnić czy nie za duźy.Na ich stronie w zakładce cennik jest podany metraż i przypisany kocioł do niego.Twierdzą że jest ok.

Opublikowano

Kocioł 20kW wystarczy bez problemu na 100m2 szklarni lub namiotu, a nie na 90m2 domu.

Jak producent pisze bzdury to nie warto mu wierzyć w innych sprawach które przedstawia na swojej stronie

A tani kocioł nie oznacza taniej eksploatacji, gdyż niską cenę szybko nadrobi dużym zużyciem paliwa i kłopotami w eksploatacji.

Ja bym spróbował zwrotu tego kotła lub sprzedaży na rynku wtórnym.

A kupiłbym max 12kW, a nawet lepiej 10kW

Opublikowano

Dzięki za odpowiedż,Musze zobaczyć jak się będzie sprawował po dłuższym użytkowaniu,przede wszystkim podczas zimy.Wtedy pomyśle.

Opublikowano

Biorąc pod uwagę fachowość producenta i upalne wręcz zimy raczej słabo. Ratunkiem może i być pelet na tym palniku więcej spalisz poza tym ryzyko zapalenia w koszu. Strażak zagasi ale kto później rozpali... wyczysci a jak nie odbije to ci zaleje kotłownię. Ja mam bez strażaka ustawiłem alarm palnika na 55 st. Ale długo zeszło nim udało mi się ustawić tak by palnik był w zakresie do 40 st.

Palilem na nastawch podawanie do 15 s. Przerwa 10s do 99s wentylator 66% przy ok 1/3 mocy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Dziękuje za odpowiedż.Ja już wygasiłem piec.Odpale jesienią.

Opublikowano

 

To że producent podaje, że można w nim palić pelletem jest półprawdą..............

Nie zauważyłeś że wszyscy producenci piszą tą półprawdę ? :)

Ja nie robiłbym tu wyjątków że tylko ten, zaś co do mocy to tutaj tym bardziej się nie popisał.

Opublikowano

Zostało mi troche pelletu to przy następnym rozruchu można się pobawić.

Opublikowano

Sprawdzę naipierw wydajność w sezonie na ekogroszku po czym ewentualnie puszcze dalej

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.