Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie Nową Pompą Cwu


ncwk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie planuję montaż  drugiej pompy( CWu) (aktualnie posiadam tylko do CO) do mojego pieca CO i tutaj mam pytanie. mój sterownik pieca ogsługuje tylko jedną pompę CO. I jak teraz sterować tą do CWu, czy kupić sterownik obsługujący dwie pompy( wolałbym nie bo planuje wymianę pieca w przyszłym roku na jakiś z podajnikiem a tam jest już sterownie 2 pompami) czy jest jakieś inne sterowanie tą pompą CWU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze chyba trochę za drogo dla mnie teraz. A co myślicie jakbym na starym sterowniku zostawił tylko dmuchawe( wypiąc zasilanie do pompy CO), a do sterowania Pompą CWU i CO kupiłbym coś takiego http://pex.pl/p/26/2490/sterownik-pompy-c-o-i-c-w-u-led-st-03-dmuchawy-i-sterowniki-kotly-i-piece.html    .   Bo sterwniki sterujące CO CWU + dmuchawa to już ponad 200 zł,   a mój stary sterownik działa dobrze.A na nowym miałbym obie pompy i zalezy mi na funkcji lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale mam tylko sterownik pompy c.o. i regulator temperatury od kotła gazowego.Ten pierwszy się nie nadaje chyba że po zastosowaniu przekaźnika,nic trudnego,drugi mógłby być,zrobię zdjęcie to wyślę.Trochę byłaby to prowizorka ale tymczasowo będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ncwk mam taki sterownik jak podałeś wyżej w linku. Działa bdb. Funkcja lato, priorytet cwu, antystop pompy CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sensie że używam i działa bdb. Nie sprzedaję.

Sens ma bo działać będzie tylko jak to przejściowa sytuacja to można na wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie teżby wystarczył ale jednak chciałbym żeby ten jeszcze jeden sezon grzewczy to działało automatycznie( jeden sterownik steruje nadmuchem, drugi włącza pompę CO gdy trzeba i pompę CWU tak żeby nie wychłądzać bojlera gdy temperatura w kotle spadnie poniżej temperatury z bojlerze , a teraz w sezonie letnim i jesiennym włączyć tryb LATO i nie grzać grzejników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja ale wydaje mi się że póki co to najlepsza opcja bo za 120 zł mam sterowanie 2 pomp, fukcje LATO priorytet bojlera i na drugim sterowniku sterowanie Dmuchawą. Troche głupio bedzie wygladać ale funkcje chyba spełni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.