Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieplenie Poddasza Nieużytkowego


Dioob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie na chwilę obecną dom z dachem dwuspadowym, skosy betonowe docieplone styropian 10cm na to cienka wylewka betonowa umożliwiająca chodzenie, dach kryty dachówka betonowa pod nim folia dachowa paroizolacyjna, i tu pytanie chciałbym to wszystko docieplic i tu jest pytanie czy w części nieogrzewanej mogę dołożyć wełnę między krokwy grubość min 25/30cm czy lepiej będzie porobić stelaże u docieplic istniejący strop nad ogrzewanymi pomieszczeniami. Konkretnie interesuje mnie temat skraplania się pary wodnej itp sprawy. Bardziej sklanialbym bym się do izolacji między krokwiami, mniejszy koszt tylko czy to ma sens. Proszę o rady.

 

Wysłane z mojego 5015D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

spokojnie możesz dawać między krokwie , ja ostatnio kładłem pierwszą warstwę 15 między krokwie wełną za 6zł/m2 kupioną w lerua-merlę notabene fajna wełna po rozprężeniu rośnie do prawie 20cm , ale efekt już jest radykalny , pod koniec lata polecę z drugą warstwą w poprzek na wieszakach grzybkowych i to też będzie tania wełna , razem to będzie 30 cm . drogie wełny po 20-30 zł za metr mnie nie interesują bo tam będzie tylko strych to raz a dwa że różnica ceny a lambda nie ma nijak do zdrowego rozsądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślę o wełnie tego typu, powiedz. I tylko czy masz jakieś problem ze skraplaniem pary wodnej?

 

Wysłane z mojego 5015D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.