Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zewnętrzne Wyzwolenie Trybu Ekonomicznego


theQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post na forum :) Zajmuje się instalacjami elektrycznymi, teletechnicznymi i automatyki etc.

 

Mam do doświadczonych instalatorów systemów ogrzewania następującą kwestię.

 

Jakie termostaty pokojowe czy też sterowniki centralne mają dodatkowe wejście sterujące pozwalające przelączyć ogrzewanie w tryb ekonomiczny? Chodzi mi o prostą sytuację która w praktyce często jest pomijana bo instalatorzy których spotkałem na budowach "nie chcą", "nie da się, "nie dam gwarancji" itd. .... Chodzi mi o podanie sygnału np. z alarmu (nie ważne jak, 12/24/230V, jakis przekaźnik) że system jest uzbrojony (nikogo nie ma w domu) więc niech temperatura ogrzewania będzie niższa. To tak podstawowo, wiadomo że możliwości daje to więcej.

Tak wiem że są moduły do piecy pozwalające podpiąć się przez lon, ethernety, openthermy, ebusy i inne. Mi chodzi tylko i wylącznie o proste binarne "grzejemy normalnie"/"oszczędzamy bo jestem w pracy"

 

Dodam że głównie chodzi tu o instalacje z indywidualnymi regulatorami pokojowymi i rozdzielaczem z głowicami elektrycznymi. (Wiem mógłbym wpakować się w to z dodatkowymi przekaźnikami i "odcinać" regulatory pokojowe i "wpinać" jakiś jeden główny z ustawioną niższą temperaturą - ale to chyba wyjątkwo brutalne rozwiązanie).

 

Podsumowując, chcąć polecić klientowi/instalatorowi ogrzewania konkretne urządzenia z którymi sie dogadam szukam: albo termostatów pokojowych z dodatkowym wejściem sterującym zmieniającym jego nastawy (tryb eko), sterownika/listwy centralnej przy rozdzielaczu z takim wejściem, czy też takiej listwy z wejściem na dodatkowy termostat nadrzędny który można aktywowac lub nie.

 

Pozdrawiam i góry dziękuję z odpowiedzi oraz przepraszam za ewentualne nieporfesjonalne nazewnictwo czy nieznajomośc tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Udało mi sie znaleść cos takiego http://www.insbud.org/PL/produkt-6683069312980094976/IB-Tron-1000HT-BL-230V---Programowalny-termostat-pokojowy,-podlogowy,-zasobnikowy,-z-podswietleniem,-z-wyjsciem-230V.html

 

Jest nawet wersja z rs485, ale już podstawowa gdzie wejście trzeciego czujnika temepratury może pracować jako wejście cyfrowe wyzwalające "tryb wakacyjny" rozwiązuje mój problem. Czy tylko InsBud wpadł na to ??? Mam nadzieję że jakiś inny producent też bo przyznam że troche made in china wyglądaja te termostaty, używał ktoś ich produktów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.