Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Kotłowni Czy Prawidłowy


mauer1

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć co jest nieprawidłowego w mojej kotłowni ponieważ w tym roku na wiosne przerabialiśmy układ na nowy ten na obrazku. problem jest teraz gdy temperatura na zewnatrz jest okolo 10 stopni w domu jest bardzo gorąco. Piec współpracuje z termostatem pokojowym i gdy osiągnie zadana temperature w pokoju wyłącza sie pompa c.w.. I tu jest problem bo nawet przy wyłączonej pompie w mieszkaniu niektóre grzejniki są bardzo gorące i w danym pomieszczeniu panuje nadal upał a w niektórych są całkowicie zimne. Nawet jak się zakręci grzejnik to i tak grzeje. Temperatura na piecu ustawiona na 54 stopnie.

 

Proszę o radę co jest nie tak

 

 

post-64867-0-45227600-1445162285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Po wyłączeniu pompy co Twój układ działa grawitacyjnie. 

Rozwiązaniem przegrzewania pomieszczeń jest montaż zaworów termostatycznych przy grzejnikach.

 

Chciałbym mieć grzejniki które po zakręceniu zaworów nadal grzeją wtedy kocioł byłby zbędnym elementem instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał tak zrobić a jakbym się zdecydował zostosować tę grubszą przeróbkę(ponieważ mam niską temperature wody z  powrotu do kotła) to na czym by ona polegała? mocno by był  zmieniony schemat? Bo ja myślałem że wystarczy połączyć przy kotle zasilanie z powrotem poprzez małą pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu wynika, że Twoja instalacja pracuje w układzie zamkniętym a niestety Twój kocioł może pracować tylko w instalacjach otwartych.

 

Grubsza przeróbka wiąże się z montażem otwartego naczynia wzbiorczego oraz  poprowadzeniem rury łączącej go z kotłem.

Zawór 3d z pompą na zasilaniu aby obniżyć temperaturę wody na grzejniki.

Reszta tak jak piszesz czyli łączysz zasilanie z powrotem i montujesz pompę kotłową aby podnieść temperaturę powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.