Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Planowanie Instalacji Co I Cwu Pomoc W Planowaniu I Wyborze.


cobra84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Decyzja na budowę padła msc temu. Im więcej czytamy i szukamy tym mniej wiemy i tak naprawdę szukamy złotego środka, coś pomiędzy niskimi kosztami a wygodą i niskimi kosztami eskploatacji (wiem, że to nie dokońca możliwe). Do tej pory mieszkając w domu z rodzicami mamy typowego śmieciucha więc nie straszne nam wybieranie popiołu itp.

 

 

Zaczynając od początku:

 

Jesteśmy na etapie podziału działki na 2 cześci, jedna dla nas, druga rodziców z ich domem. Idąc dalej panujemy budowę i chyba projetem branym pod uwagę będzie Gryf z pracowni Domowe Klimaty. Jeśli wszystko dobrze pojdzie chcemy w tym roku stan 0, metoda gospodarczą cała inwestycja z pewnymi pracami zleconymi, w których nie bardzo możemy dać sobie radę.

 

PROJIMG54885eded58ab_oryg.jpg

 

O czym myślimy:

 

W projekcie mamy ok 98m2 powierzchni użytkowej+garaż ok 18m2. Podłogówka 100%+drabinka w łazience+awaryjne rozporowadzenie instalacji do grzeników w każdym pomieszczeniu(może jakieś sugestie?). Sposoby ogrzewania, które braliśmy pod uwagę:

 

-ekogroszek(nie dokońca czysta kotłownia)

-peletet

-pompa ciepła

-prąd (wydaje mi się mało ekonomiczne)

-gaz (tylko własna butla jw.)

-olej(wydaje mi się mało ekonomiczne)

 

Po rozmowach i czytaniu zdecydowaliśmy się na wybór:

 

-pompa ciepła(powietrzna lub gruntowa)

-pelet

 

Wybór z tego względu, że jednak używając paliwa odnawialnego lub skorzystanie z prądu pozwoli chociaż minimalnie obniżyć "smrodzenie" a przy okazji może uda się dostać jakąś dotację.

 

Zakładamy kompletną instalację sanitarną, cwo, co na poziomie 25-30tys.

 

Dom, który mamy zamiar zbudować zdecydowaliśmy się postawić z bk termalica(600) 24cm+styropian 20cm.

Posiłkując się stroną: ciepło właściwe   wyszło coś takiego http://cieplowlasciwie.pl/wynik/oq5

 

Czekamy jeszcze na rozmowy i wyceny kosztów wykonania instalacji od naszych okolicznych wykonawców.

 

Głównym celem jest prośba o pomoc w wyborze. Co będzie dla nas ekonomiczne w wykonaniu, a później w użytkowaniu. Zależy nam na późniejszych kosztach eksploatacyjnych, aby na starość nie one nas nie zjadły. Na tą chwilę zakładam koszty ogrzewania w sezonie 1,5 tys+ latem cwu(nie wiem ile). Czy to jest realnie...?

 

Przy pelecie kociołek np. z Defro, Red compact, Kostrzewa lub jakaś propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Przemyśl ogrzewanie powietrzną pompą ciepła którą możesz powiesić w garażu czyli oszczędzasz miejsce w swoim domu.

Koszty instalacji co, wodnej i kanalizacyjnej przyjmij na 40tys a koszt ogrzewania 2 tys na sezon i masz obiektywny odraz sytuacji.

Przy kotle na pelet wyjdzie Ci 10tys taniej ale musisz budować komin oraz kotłownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz powierzchnia pomieszczenia gospodarczego, które może pełnić funkcję kotłowni. Niestety nie nadaje się na kotłownie z kotłem na pellet ani zadne inne paliwo stałe. Pozostaje gaz albo PC albo adaptacja projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.