Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jedno pytanie-c.w.u


pacula79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanko dotyczące C.W.U mianowicie na załączonym rysunku jest zaznaczony gdzie miałbybyć umieszczony zawór zwrotny,z tego co już wiem to napewno za pompą ale czy mógłbybyć w tym miejscu-zaznaczone na rysunku,bo chciałbym aby w razie czego C.W.U chodziła mi grawitacyjnie no i wtedy jak ten zawór będzie w lini prostej z zaworem różnicowym to czy nie będzie jakiś z tego powodu oporów.Dlatego pytam bo wymieniam piec i tą pompę co mam teraz do C.O chcę przenieść na obieg C.W.U i wtedy już bym nic tam nie rozbierał tylko wyżej wstawił ten zawór zwrotny a na zasilanie C.O daję nową pompę.A jeszcze jedno jaki najlepiej w moim przypadku zastosować ten zawór zwrotny klapowy czy jakiś inny. post-4450-1230720486_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zawór miałem na powrocie i działał jak powinien. Jednak musiałem go zdemontować bo u mnie coś jest nie tak i bojler działa w druga stronę, znaczy bierze ciepło (grawitacyjnie) z powrotu i nikt nie wie czemu. Z zaworem zwrotnym musiała mi działać pompka zeby nagrzać wodę. Wywaliłem zawór i wystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisał w innym poście PIOTREK AUTOMATYK to muszą być 2 zawory zwrotne,jeden na C.W.U a drugi na C.O bo jeśli tak nie będzie to może nastąpić taka sytuacja że może nastąpić wychładzanie bojlera jak chodzi pompka od C.O i odwrotnie.Tylko moje pytanie jest nadal takie czy ten zawór zwrotny musi być w tym miejscu co jest na rysunku czy może być w tym drugim miejscu jak pisałem wyżej i czy nie będzie to kolidowało jeśli odłączę pompę i będzie miało chodzić grawitacyjnie.Proszę o przeczytanie mojego postu wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko dotyczące C.W.U mianowicie na załączonym rysunku jest zaznaczony gdzie miałbybyć umieszczony zawór zwrotny,z tego co już wiem to napewno za pompą ale czy mógłbybyć w tym miejscu-zaznaczone na rysunku,bo chciałbym aby w razie czego C.W.U chodziła mi grawitacyjnie no i wtedy jak ten zawór będzie w lini prostej z zaworem różnicowym to czy nie będzie jakiś z tego powodu oporów.Dlatego pytam bo wymieniam piec i tą pompę co mam teraz do C.O chcę przenieść na obieg C.W.U i wtedy już bym nic tam nie rozbierał tylko wyżej wstawił ten zawór zwrotny a na zasilanie C.O daję nową pompę.A jeszcze jedno jaki najlepiej w moim przypadku zastosować ten zawór zwrotny klapowy czy jakiś inny. post-4450-1230720486_thumb.jpg

kla[owe sa awaryjne moze tera cos sie zmieniło najlepsze stosowane patenty to zwykły posiezny ze sprezyna tylko sprezyne wywalasz i lata wtedy jak potreba i ten by-pas tez jest niepotrzebny moze isc przez pompe i zawór na jednej nitce pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Pompa zawór zwrotny na wyjściu z pompy i filtr przed pompą, to standard, na bypassie. Na prostej pionowej instalujesz tylko zawór różnicowy lub klapkowy, które obsługują grawitację i nie dopuszczają do powrotu wody przed pompę, jeśli są zachowane warunki dla grawitacji. Ważne, aby pompa jednocześnie nie pompowała wody do bojlera i instalacji CO, bo w takim przypadku większość gorącej wody z kotła przepływać będzie przez bojler, a instalacja CO będzie niedogrzana, czyli rozgałęzienie na pompę przed pompą - jeden kierunek z pompą na grzejniki a drugi np. za trójnikiem do bojlera, u Ciebie taka sytuacja nie ma miejsca.

Jeśli chodzi o klapkowy, czy różnicowy, klapkowy jeśli zawór nie będzie instalowany w pionie, jeśli w pionie to tańszy jest różnicowy z kulką gumową w gruszce. Dokładne instrukcje montażu podaje producent w ulotkach. Ja osobiście nie montowałem inaczej niż w pionie zaworów różnicowych, ale spotkałem się z wypowiedziami na forum, że producent dopuszcza inny montaż niż pion??? nie jestem pewien o słuszności ja się nie spotkałem z taką instrukcją montażu, ale nie jestem alfą i omegą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.