Skocz do zawartości
IGNOROWANY

50M2. Ogrzewanie Podł. + Piece Falfowe. Prośba O Dobór Pieca


darkMather

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam mieszkanie w starej kamienicy 50m2. Chciałbym założyć ogrzewanie gazowe. Rury gazowe są juz doprowadzone do mieszkania. Planuję wykonac ogrzewanie podłogowe w kuchni, przedpokoju i łazience. Małym i duzym pokoju po jednym grzejniku i dodatkowo mały grzejnik na ręczniki w łazience. W każdym z pokoji posiadam takze piece kaflowe, których nie chcę na chwile obecną likwidowac. Mieszkanie jest cieple, ocieplone, tak naprawde na chwile obecną gdzie są lekkie mrozy nie potrzebne jest praktycznie przepalanie nawet w piecach. Jakiego pieca gazowego potrzebuje? Ma ktos podobną sytuacje? Planuje zrobic kazdą pętle na oddzielnym zaworze. tzn. ogrzewanie wody-1; ogrzewanie podłogowe w łazienke-2; ogrzewanie podłogowe w kuchni-3; Ogrzewanie podłogowe w przedpokoju-4; grzejniki w pokojach-5. i Tu potrzebuje rozdzielacza..jakiego? czym sie kierowac w wyborze? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pozwolenia administracji na wykonanie remontu. Potrzebny byłby też jakiś projekt tej instalacji. A poza tym jak chcesz zakładać podlogówkę prawie w calym mieszkaniu to po co Ci te piece kaflowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tak małej powierzchni tylko kocioł kondensacyjny ( zaraz powiedzą że się nie opłaca) bo one maja najniższą moc minimalna, i taki kocioł szukaj z jak najniższą mocą minimalną. Ja radził bym ci odpuścić grzejniki i wykonać wszędzie ogrzewanie podłogowe, najwyżej w łazience oprócz podłogówki dać grzejnik ale taki aby pracował na parametrach podłogi + grzałka grzejnikowa na lato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gresik, tak też chyba zrobie, ze zamontuje wszedzie ogrzewanie podłogowe :). to teraz konkretnie jaki piec, jakiej firmy bo słyszalem rózne opinie.
Mak, projekt moge sobie zrobic ale po co administracji on? gaz mam doprowadzony do mieszkania, sposób połozenia wodnych rur to moja wlasna inwencja tworcza. Co do piecy to chcialbym zeby jeszcze zostaly, je zburzyć mozna zawsze w kazdej chwili.

Pytanie kolejne czy musze stosowac rozne podkłady pod panele podłogowe i pod płytki? czy moze byc jeden i ten sam podklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotła ci nie wybiorę, musisz sam podjąć decyzje. Pamiętaj że masz tylko 50 m2 do ogrzania więc musi on mieć naprawdę niską moc minimalną aby za bardzo nie taktował. Rozglądnij się także jaki masz serwis w pobliżu i podpytaj klientów tego serwisu. Musisz się jeszcze zdecydować jak chcesz mieć grzaną ciepłą wodę. Od tego będzie zależał wybór kotła ( jedno lub dwu funkcyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.