Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vakomet VAKO-S 40kW tuning tłokowca


ogrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tuning tłokowca cdn. Do prętów które są zaprezentowane w pierwszym poście tego tematu wykonałem jeszcze mechanizm wibracyjny ponieważ same pręty nie wystarczyły. Miał zbyt mokry i tylko przy prętach się zsypywał.

Palę dopiero drugi sezon i to nie cały więc kupiłem nie wystarczającą ilość miału. Zdarza się, ale to nie znaczy, że mam marznąć tylko dlatego, że miał jest mokry. Wykonałem taki gadżet. silnik jest załączany co godzinę na 5 sekund. To wystarcza, żeby miał spadł na dół.

post-4696-1267306372_thumb.jpg

post-4696-1267306405_thumb.jpg

post-4696-1267306430_thumb.jpg

post-4696-1267306451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich a zwłaszcza użytkowników Vako-S z podajnikiem...

 

Mamy podobny problem jak Pan Janusz.

Piec Vako-S 19kW zakupiony w sierpniu 2010 a działa od października 2010. Nowo wybudowany dom, ocieplony, konstrukcja drewniana. Powierzchnia do ogrzania 80m2 21-22 stopnie i 80m2 10-12stopni (niezagospodarowane poddasze). Grzejniki firmy Kermi+podłogówka. Okna nowe, plastikowe, 6-cio komorowe. Piec działa na pełnych obrotach od początku grudnia 2010. Temperatura na piecu 55 stopni. Opał to ekogroszek zakupiony i rozsypany we wrześniu 2010,info wg producenta :

Typ węgla 32.1

Granulacja 8-25 mm

Wartość opałowa >28.000 KJ/kg

Zawartość popiołu <8%

Zawartość siarki <0,6%

Wilgoć całkowita <10%

Spiekalność RI<15

 

Jakie mamy problemy? Następujące:

-za każdym razem po otwarciu pokrywy podajnika mnóstwo dymu i około 100ml wody na uszczelce a potem na ziemi (otwarcie pokrywy po 2h tyle samo wody i dymu jak otwarcie po 12h...)

-zużycie węgla to około 40 kg /24h

-ustawienie pieca trwa około 3 dni-ostatnio ustawiłam na 20% ilość powietrza i 180s czas pracy; takie ustawienia wytrzymały 10 dni przy temp. na zew -12 do -15; teraz jak się ociepliło wszystko rozregulowane- temp na zew -5 do 0 a piec nie może się nagrzać do temp 55, w ciągu 15 min temperatura spadła z 55 do 42,2 i pomimo podawania węgla wogóle nie wzrastała

-mąż bezradny ja także, rozmawialiśmy telefonicznie z dwoma serwisantami oraz właścicielem firmy (producent); po okresie grzewczym maję przyjechać i sprawdzić wszystko a do tego czasu biegam co 3h do kotłowni i obserwuję pracę kotła. Może to komfort a może nie ale częściej nie dam rady, bo jestem matką karmiącą i dziecko karmię co 3h (dobrze, że dużo śpi).

 

Jeśli chodzi o ustawienia to "wolna amerykanka" - przez pierwszy miesiąc biegania do kotłowni mąż doszedł do ustawień typu :

temp min przerwa pracy ilość powietrza

 

7 do 4 350 27

4 do 1 330 27

1 do -2 300 28

-2 do -5 250 30

-5 do -10 220 31

-10 do -15 200 32

 

Tak działało przez 1 miesiąc potem wszystko się rozregulowało, jak przyszło małe ocieplenie. Mąż wyczyścił piec i nowe ustawienia:

temp min przerwa pracy ilość powietrza

 

7 do 4 350 27

4 do 1 330 27

1 do -2 270 22

-2 do -5 250 23

-5 do -10 230 24

-10 do -15 200 25

 

 

Popiół wysypywany codziennie a woda do układu dolewana około 7l co 4 dzień i przelewu jest około 2-3 l.

 

Panie Januszu jeśli chodzi o Pana drugi temat na forum, dotyczący sterownika, to mamy dokładnie ten sam co Pan.

 

Poz Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.