Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł vakomet- jak i czym w tym palic


Jaroslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

to mój pierwszy post na tym forum, będę wdzięczny za wszystkie porady i uwagi.
Na wiosnę kupiłem dom w którym na chwilę obecną jest kociol co-wodny-mialowy KWM-S do tego jest sterownik tempster, jak w tym palić i czym ??? Czy mogę palić w nim też węglem,?? Jakim???
Jak ustawić ten termostat żeby było dobrze... 
Będę wdzięczny za wszystkie porady...

IMG_20181021_152632858.jpg

IMG_20181021_152707013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyli uważasz że ten piec ma za duza moc???

Obecnie podgrzewam wodę drzewem, czasem załączam ogrzewanie ...

Muszę kupić trochę węgla i zobaczyć jak to będzie jak zasypie cały piec węglem i go rozpale od góry.

Ciekawy jestem  jak zasypie cały piec węglem to jak długo to się będzie palić...jak ustawie temperaturę na 50 stopni??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg producenta pojemność komory to 45kg (miału??), to dość dużo. Podejrzewam, że ruszt jest bardzo duży w stosunku do wysokości komory, a to wróży kłopoty. Może na początek nie ładuj do pełna. Zmniejsz też obroty dmuchawy, bo jeżeli twój poprzednik na prawdę palił miałem to dmuchawa będzie dmuchać za mocno przy węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak według was powinien być ustawiony ten sterownik do miału???

Na początku tygodnia kupię miał i będę próbował pali, chciałem kupić węgiel bo pomyślałem sobie że będzie to czystrze i lepsze rozwiązanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ceny, bo jak w podobnej będzie zwykły groszek to lepiej weź groszek, miał będziesz musiał moczyć żeby się palił, później problem z kominem. Tylko groszku mocnego nie bierz taki do 26kj, na początek pare worków. Obroty dmuchawy jak najmniejsze byle dmuchawa nie buczała przy załączaniu, jak będzie mało to zwiększaj, przedmuch 15s co 6min. i możesz przysłonić tak 2/3 jakąś starą płytką CD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.