romstan Opublikowano 30 Października 2014 #1 Opublikowano 30 Października 2014 Witam! Jestem nowy posiadaczem defro akm duo 16 paliłem w lecie miałem 25 i grzałem wodę i niebyło problemu! kupiłem 2t ekogroszku julian i....zaczeły się problemy z gaśnieciem pieca , a mianowicie wchodzi w alarm ! moje ustawienia: pompy równoległe sterownik pokojowy ustawiony na dzien 23 noc 20 zawor trójdrogowy na 5 temp .cu 54 tem cwu 45 przerwa podawania 3min 30sek przerwa podtrzymania 48min wentylator 40% praca wentyl. w podtrzymaniu(czas 15sek ,przerwa 10min) normalnie! juz mam dość !pomózcie coś bo mnie zaraz zalej krew , a mam 2tony !
kiminero Opublikowano 30 Października 2014 #2 Opublikowano 30 Października 2014 Czego ten alarm? Wysokiej temperatury kotła, pożaru podajnika, braku opału... Ustawienia można zmieniać, ale trzeba wiedzieć co się dzieje na kotle i palniku teraz. Opisz to. Nie dopala węgla i gaśnie, cofa się żar i gaśnie, gaśnie w podtrzymaniu itp. Termostat pokojowy do kotła węglowego nie powinien wyłączać pompy. Jeśli już to z bardzo małą histerezą pracy termostatu, by dać kociołkowi szansę na częstsze stany pracy. Jeśli do tego masz obniżenie nocne 3 st, to już całkiem do d... To nie jest kocioł gazowy, który włącza się i wyłącza na zawołanie. Jak chcesz to dalej ciągnąć to doreguluj pracę w podtrzymaniu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby domontować pogodówkę i przy pomocy siłownika płynnie regulować temperaturą na grzejnikach. Do tego dopasowanie krzywej grzewczej, a termostat dla podglądu lub do wprowadzania dodatkowego obniżenia temp grzejników gdy dom się dogrzeje.
romstan Opublikowano 30 Października 2014 Autor #3 Opublikowano 30 Października 2014 Alarm dotyczy nie rośnie temp. wyglada na to gaśnie!
kiminero Opublikowano 30 Października 2014 #4 Opublikowano 30 Października 2014 Nadal nie wiem co się dzieje na palniku. Spróbuj skrócić przerwę podawania do 2 min. I napisz jeszcze ile trwa czas podawania. Wygląda na to, że ustawienia na lato są zbyt skąpe w paliwo dla udźwignięcia grzejników. P.S. Dopiero do mnie dotarło, że to tłok. Opisz najpierw jak ten palnik się zachowuje.
romstan Opublikowano 30 Października 2014 Autor #5 Opublikowano 30 Października 2014 Kolego : ustawienia nie są na lato tylko pompy równoległe , a czas sprubuje skrocic do 2min! no tak to jest tłok
kiminero Opublikowano 30 Października 2014 #6 Opublikowano 30 Października 2014 ustawienia nie są na lato tylko pompy równoległe , a czas sprubuje skrocic do 2min! Jeśli poza włączeniem pompy CO, nie zmieniałeś parametrów pracy kotła, to jedziesz na ustawieniach, które sprawdziły się latem. Tak trudno napisać, czy węgiel spala się całkowicie, jaki masz płomień, czy w popiele nie ma węgla... Na jakiej podstawie doradzać? Jedyna info, to "nie osiąga temperatury". Wiem, że "krew cię zalewa", ale wyluzuj...
romstan Opublikowano 3 Listopada 2014 Autor #7 Opublikowano 3 Listopada 2014 Ustawienia pieca na lato były całkiem inne! Zmieniłem przerwę podawania na 2min i 50sek i piec juz niewchodzi w alarm! popiól zaobserwowałem że nie dokońca się wypala są takie niedopalne kawałki ,jak to teraz wyregulowac?
kiminero Opublikowano 3 Listopada 2014 #8 Opublikowano 3 Listopada 2014 Zwiększ nadmuch o 5% i pozwól mu popracować parę godzin. Niedopalone węgle w popiele to efekt albo za dużego podawania, albo zbyt małej dawki powietrza. Skoro mniejsza dawka paliwa to problemy z dojściem do zadanej, to zwiększasz nadmuch. Stopniowo. Reguluj tylko jeden parametr na raz i obserwuj zachowanie palnika i popiół. Niestety sam musisz dojść do najlepszych ustawień.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.