Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol 25Kw


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

Alez ja nie biore tego rankingu na 100%... dałem ten adres aby z grubsza sobie Kolega poczytał o kotłach....

  Oczywiscie doskonale zdaje sobie sprawę ze co dobre u jednego nie sprawdzi się u drugiego.. ;)...   Trening najważniejsza sprawa :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście KDR, to żeby palenie drewnem miało jakikolwiek sens i było bezpieczne dla kotła, komina, domu i mieszkańców należałoby palić w nim cyklicznie od góry i to raczej nie pełnym zasypem. 

 

Bardzo dobrze rozumiem sytuację bo sam długo namawiałem teścia na zmianę sposobu palenia drewnem w górniaku (12 kW Zębiec w ocieplonym domku 50 m2). Jak zapalił tak pierwszy raz to mówił, że paliło się wolniej ale chałupa tak się rozgrzała, że spać się nie dało. 

 

Bardzo ciężko namówić na zmiany kogoś kto ma własne "widzimisię". 

Tym sposobem mój teść ma komin z klinkieru dziurawki (1,5 zł/szt), na zwykłej zaprawie cementowej, z niepełną fugą i drucianą kratką pomagająca ptakom uwić gniazdo (cel był odwrotny:-). Więcej błędów chyba się nie dało popełnić. A do tego trzy razy za duży kocioł bez rury bezpieczeństwa (zbiornik wpięty w powrót "bo wszyscy tak robią"). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.