tarantura13 Opublikowano 11 Lipca 2014 #1 Opublikowano 11 Lipca 2014 Witam, mam takie pytanko..... Mam dom o pow. 120m2 (piwnica, parter i piętro) i zdecydowałem się na ogrzewanie miejskie (CO i ciepła woda). Z miasta dostanę wymienniki ciepła- nie znam się na instalacjach CO ale rozumię że jest to coś podobnego do junkersa- który będzie zainstalowany w piwnicy. Chciałbym mieć tak rozwiązaną instalację żeby nie czekać aż ten wymiennik nagrzeje mi wodę w kranie który będzie na piętrze po ok 2min (strata wody) więc się tak zastanawiam czy..... tego wymiennika nie połączyć z zasobnikiem ciepła (zbiornikiem na wodę), który ma wężownicę i dodatkowo dołozyć tam jeszcze grzałkę elektryczną. Chciałbym żeby ta ciepła woda poprostu krążyła w instalacji i tylko następowało dogrzewanie wody a nie grzanie w momencie potrzeby. Dodatkowo wyczytałem gdzieś, że im zbiornik większy tym lepiej bo w momencie zabrania ciepłej wody (tzn. odkręcenia kranu) ubytek w zbiorniku jest mniejszy i całość po prostu robi się letnia a nie zimne (co ogranicza koszt dogrzania do zadanej temp. wody) Czy t akie rozwiązenie ma sens??? Czy tak się w ogóle robi???? Za każdą pomoc z góry WIEEELKIE dzięki :-)
automatyk Opublikowano 11 Lipca 2014 #2 Opublikowano 11 Lipca 2014 jesli instalacja jest rozległa to możesz zamontować cyrkulację a wymiennik na pewno zagrzeje wodę o ile taka umowę na cwu podpiszesz ,jeśli zażyczysz sobie zasobnik to tez ci zrobią jeśli dodatkowo opłacisz ale to jest zbędne ,a co do ilosci wody to zalezy jaka moc będzie miał przyłączoną na cwu i wg jakiego projektu na ogół wyglada to tak że przy małych odbiorach ciepła nie instaluje sie cwu tylko zasobnik elektryczny bo to taniej wychodzi a na zime ten zasobnik cwu jest podłączony pod CO i zimą jest ciepłą woda z węzła
Gość mak Opublikowano 12 Lipca 2014 #3 Opublikowano 12 Lipca 2014 Żadna grzałka do cwu nie jest Ci potrzebna za to instalacja cwu może być z cyrkulacją. Może być potrzdebny mały stabilizator cwu chociaż możliwy jest również podgrzew przepływowy, Wszystko zależy od zastosowanego węzła cieplnego ( o szczegóły pytaj dostawcę węzła).
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.