Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Na Paliwo Stałe? (Głównie Drewno) + Kilka Pytań Świeżaka


misterpaw

Rekomendowane odpowiedzi

sony kolega kocioł  czyści raz w roku ale dopytam czy wybiera z tej wyczystki na dole, jeśli chodzi o sadze to na pewno ją ma bo kociołek przechodzi w podtrzymanie i się kisi po nagrzaniu instalacji. ale ta sadza to pewnie jest tylko do następnego rozpalania. wprosiłem się kiedyś z termometrem takim do 500st i przy rozpalaniu chwila nieuwagi i brakło skali i patrząc tak proporcjonalnie to wskazówka poszła na ok. 700st. podejrzewam że ogień na pewno był w kominie więc wszystko się wypala. kolega za drewno płaci nie wiele plus własna praca bo musi to drewno sam urobić w lesie to i mniej się interesuje ekonomią.         ps właśnie rozmawiałem z tym moim kolegą i wymiennika nie czyści wcale od czasu jak zamontował dmuchawe w 2011r a z dolnej wyczystki wybiera jak zaczyna się słabiej palić /tak co 2-3mc i jego zdaniem jest to dosyć często :D / na sezon spala ok. 20m drewna i ok. 1-1,5 tony węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brakuje skali na termometrze spalin przy rozpalaniu to znaczy że wymiennik jest tak zaj....y że w ogóle nie odbiera ciepła ze spalin a to które uzyskuje pochodzi z wymiany ciepła w palenisku :)

Byłem ostatnio na pomiarach u klienta i to co zobaczyłem wprawiło mnie w osłupienie albowiem stary , nieocieplony 100m2 cztero-izbowy budynek z tzw. sieniom  był ogrzewany podkową w kuchni węglowej. Owa podkowa miała max. 0,3m2 powierzchni czynnej wymiennika i zapewniło to ciepło nawet przy -10st.C (w dwóch pokojach jeszcze stoją piece kaflowe)

Ale.... spalają 24mp drewna liściastego (trzy ciągnikowe przyczepy)  oraz 1,5 t węgla  dlatego też zdecydowali się na kocioł aby nieco zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będe w domu to mu podpowiem żeby jednak  zaglądał do tej górnej wyczystki, oraz że czysty wymiennik to mniejsze spalanie. ciekawe czy uwierzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.