Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przygotowuje się do wykonania centralnego ogrzewania w domu z użytkowym poddaszem o wielkości całkowitej 140m2.

Instalację chce wykonać z rur miedzianych w systemie trójnikowym.

Planuję ogrzewać dom kotłem gazowym np. Brotje Energy Komfort 24STE, jednak chciałbym wykonać instalację tak ,aby w przyszłości móc przyłączyć do niej kocioł z podajnikiem (gdybym nie mógł uciągnąć finansowo).

Na załączonym rysunku umieściłem średnice jakie chce zastosować. Czy są one prawidłowe dla moich założeń?

Pozdrawiam

post-55143-0-57613600-1382197140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , ekspertem nie jestem ale moge poradzic co nieco z e schematu wyglada ze ta instalacja bedzie schowana w podlodze czy tak .jezelo tak to ja bym za zadne skarby swiata nie dawal rur miedzianych i je lutowal jak sie cos rozszczelni to klapa na calego nie znajdziesz wycieku chata do remontu ja bym zrobil tak rozdzielacz centralnie w domu i do niego miedz 28mm nie z marketu lub PEX chyba jest okolo 33czy 35 do rozdzielacza masz rure w calosci i na odejsciach tez Pex 16 oczywiscie jak masz grzejniki.Ewentualnie rura PP stabi je sie zgrzewa ,ale to ostatecznosc .Gdyby byla do nabycia mieka rura 28mm Cu to bybylo piekne .

Co do pieca z podajnikiem to bym za bardzo nie myslal bo kochane panstwo polskie zakaze w 2020 r palw=enie weglem i e tedy masz kociol jako zlom.Pozyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skrome zdanie:

Instalacja troszkę przewymiarowana ...

Ale średnice są ok.

Co do kotła z podajnikiem nie widzę jakich kolwiek przeciwwskazań -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia ma szerokość 1,6m jeśli się uprzeć to jakis piec z podajnikiem by wszedł:)

Czy jest jakaś minimalna średnica rur przyłączeniowych dla pieca z podajnikiem? Zastanawiam się czy nie zamienić rur 28 na 22.

Planuję założyć ogrzewanie podłogowe w: salonie, kuchni, wiatrołapie i obu łazienkach czy przyłącze rurka 18 wystarczy do rozdzielacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ostatnio byłem oglądać montaż kotła gazowego gdzie już wykonaną była częściowo instalacja wcześniej hydraulik zrobił od kotła gazowego do rozdzielacza rura PP 25 z włóknem (nie w aluminium), czy ktoś robił tak?? działało?? ja przeważnie miedzią robie i działa ok. czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Pisze do Was z bardzo nietypowym pytaniem. 

Jestem na etapie tynków i niestety przeciąga mi się przyłącz gazu a czas wygrzać podłogi. 

Mam możliwość chwilowego podpięcia pieca z instalacji z domu obok (40m).

Musze tylko zakupić odpowiedni wąż lub rurę PE. 

Tu powstaje może i głupie pytanie, posiadam gruby zbrojony wąż ogrodowy 3/4 czy jest możliwość wykorzystania go? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.