Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Zawór Termostatyczny Na Taką Głowicę?


michoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy mógłbym Was prosić o wskazówkę jaki typ głowicy termostatycznej kupić na tą nietypową jak dla mnie zawór:

 

Zdjęcie w załączniku.

 

 

Wydaje mi się, że zawór powinien mieć oznaczenie "RA", w Bricomanie widziałem tego typu ale bez gwintu, typu 'Click'

U mnie jest gwint.

 

Przy okazji prośba o wskazówkę jakie głowice kupić.

Chciałbym też kupic 12 zaworów termostatycznych "standardowych". M30x1/2"

 

Zależy mi na tym by nie było za drogo, ale jednocześnie, by prawidłowo spełnialy swoją funkcję.

 

myślałem o kupne z tego sklepu"

 

http://megastore.pl/szukaj.php?fraza=g%C5%82owice+termostatyczne&cid=5188&params=sort:5&cid=5188

post-54746-0-39308400-1381167914_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi sie że to zawór katowy termostatyczny danfossa ze wstepna regulacja przepływu(powiedzmy kryzą) starszego typu. Głowica do niego to najprawdopodobnie RTD-N. Ale jak mniemam to grzejnik łazienkowy,więc nasuwa się pytanie czy w łazience jest podłogówka,jesli jest podłogówka jako osobny obwód to nie ma sensu zakładac głowicy, bo w momencie kiedy podłogówka zacznie grzac to ciepłe powietrze z podłogi spowoduje wyłaczenie grzejnika drabinkowego,w tym przypadku założyć "czerwone pokrętło" zaworu danfoss i niech pracuje jako zwykły zawór. metalowy pierścień z numerkami i literka N to "kryza" inaczej wstepna regulacja przepływu.za pomoca niej mozesz zrównoważyć układ oporów hydraulicznych....czyli zrobic tak aby ciepło dopływało równocześcnie do wszystkich grzejników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dako1970 nie mam ogrzewania podłogowego.

Grzejnik grzeje podobnie jak reszta bez regulacji, więc nastawiać go już nie trzeba.

Po 10 latach chciałem w końcu kupić termostaty.

Bo czasami grzejniki potrafią mocniej przygrzać, zwłaszcza jesienią i wiosną, gdy chcę by woda w kranie była cieplejsza, ale grzejniki niekoniecznie.

 

Czy ciężko dostać taka przejściówkę?

Czy może jest szansa że dostane gdzieś jeszcze termsotat na RTD-N?

 

@dako1970 & AdamGuitar dziękuję za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ze zdjecia widac ze zawór ustawiony (kryza) w pozycji N czyli normalnie otwarty,ale to wcale nie znaczy ze takie ustawieni jest idealne.....dlaczego ponieważ grzejnik który jest najblizej kotła dostanie najwieksza ilość ciepła ,a nastepny troche póżniej a ostatni na linii może "nic" nie dostac i on bedzie bardzo długo sie nagrzewał to tak dla wiadomości po co jest ta wstepna regulacja, sprawdziłem na allegro sa dostepne takie głowice,podzwoniłem po kolegach i tutaj za ich słowami powiem ze w Rzeszowie niebyłoby problemu w zaopatrzenie sie w takie głowice.pozdrawiam i zyczę udanych łowów na głowice Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a piszesz jeszcze o c.w.u. u mnie sa dwie pompy jedna kotłowa(do c.o.) druga ładujaca do c.w.u. poniewaz mam kocioł kwgr-50 pleszew i sterownik tornado musiałem dokupić sterownik do c.w.u. Euroster 1100b z biegiem czasu zauwazyłem że sterownik do cwu nie musi pracować ciagle (baniak 200l) poniewaz mała rodzina 2+1 to tez pobór ciepłej wody jest najwiekszy rano i wieczorem dlatego zastosowałem prosty sterownik czasowy (taki wkładany w gniazdo 230V) i ustawiłem czas właczania od 500 do 700 oraz od 1800 do 2200.Reasumując sterownik czasowy włacza mi sterownik euroster a on pompe ładujaca cwu. Układ cwu sprawdzony i działa od 1996 roku. a reszta nalezy do Ciebie.....miłego oszczedzania w zimie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.