biart Opublikowano 1 Października 2013 #1 Opublikowano 1 Października 2013 Witam serdecznie. Zwracam się zapytaniem do fachowców. Posiadam piec Ogniwo S6wc 1.1 - 13 Kw, piec jest połączony z grzejnikami Konwekcyjnymi Lech dolne zasilanie instalacja jest wykona w miedzi fi 22 , fi 18, fi 15. Kiedys miałem instalacje gazowa piec termet 10KW stad taka instalacja. Obecnie piec jest zakręcony i z niego nie korzystam. Zamontowalem piec ogniwo w 2008r.od tego czasu z pieca gazowego nie korzystam Grzejniki te aby zagrzac dane pomieszczenie i uzyskac 20 stopni w pomieszeniu musza być zasilane temp. 85/75/20. Calosc jest w obiegu otwartym zasilanym poprzez pompke , Brak możliwości uzyskania obiegu grawitacyjnego. W calej instalacji jest ok. 20l wody(bez pieca) natomiast w piecu jest 30dm3. Problem polega na tym ze nie mogę zasypac pieca( bądź nie potrafie ) tak jak inni użytkownicy i co 2 godz musze isc dołożyć do pieca. Zasypanie pieca powoduje ze woda zaraz się gotuje i wylewa zbiornikiem wyrównawczym. W piecu pale drzewem i weglem orzech I i orzech II Piec jest podlaczony do komina który jest za sciana wiec od pieca idzie rura ok. 80cm i dopiero jest w komin wpieta. Komin wykorzystałem (kiedys był do niego podlaczony piec kaflowy) Przekroj komina to jakies 13x13cm wys ok. 7,5m W piecu pale tradycyjnie od dolu ,( nie próbowałem nigdy od gory) Dolne drzwiczki popielnika regulowane sa miarkownikiem który jest ustawiony na ok. 65-70stopni. Pompke posiadam z 3 predkosciami obrotowymi, niestety przelaczanie miedzy nimi odbywa się recznie (potencjimotr). Zamontowalem dodatkowo dmuchawe ale sterowanie również odbywa się recznie. W zasadzie to bardzo zadko z niej korzystam , tylko gdy jest slaby ciag w kominie zalacze na chwile by szybko rozpalic w piecu. Zabezpieczeniem przed brakiem pradu jest zasilacz ups ,na 1 biegu pompki spokojnie 1,5 godz. Pracuje. Zastanawiam sie nad wymiana pompki , chce zamontowac ta od pieca gazowego, gdyz będę robic remont lazienki i zmuszony jestem starego już termeta zdemotowac. Pompka w termecie to Grundfos UPR 20 60 130 regulowana sterownikiem. Chce dokupic również sterownik do pieca i podłączyć wlasnie ta pomke i dmuchawe. Zwracam się z zapytaniem czy warto przechodzić na „elektronike” czy zostać przy miarkowniku ? Przypomnę ze przy braku prądu i tak musze wygasić piec . Chciałbym jeśli będzie taka możliwość w sterowniku aby przy np. wyższej temp ok. 85- 90stopni. Załączany był wysoki bieg pompki, a przy wygaśnięciu pieca przy ok. 35 stopniach wyłaczana była całkowicie. Obecnie chodzi cały czas i pobiera prąd Jaki sterownik dokupić do tego pieca i ewentualnie jak to wszystko ogarnąć , z Elektroniki całkiem dobrze sobie radze wiec nie będę mieć z tym problemów, bardziej nurtuje mnie co wybrać tak aby to wszystko zkąpletować.
bleto Opublikowano 5 Października 2013 #2 Opublikowano 5 Października 2013 Szwagier do identycznego kociołka zamontował PROTON PID i bardzo sobie chwali.Pozdr.
emus Opublikowano 5 Października 2013 #3 Opublikowano 5 Października 2013 Sterownik producent Frisko typ MR65 Zefir. Pompka producent Grundfos typ Alpha 2. 25/40 180 Pal od góry.
yareka Opublikowano 5 Października 2013 #4 Opublikowano 5 Października 2013 Szwagier do identycznego kociołka zamontował PROTON PID i bardzo sobie chwali.Pozdr. Mi się ten sterownik nie sprawdził, według mnie jest tylko do miału. Teraz jadę na spr 11 i jest oki przy paleniu od góry.
biart Opublikowano 20 Października 2013 Autor #5 Opublikowano 20 Października 2013 Serdeczne dzięki za pomoc i fachowe doradztwo. Sorki że odpisuje dopiero po takim czasie ale nie miałem czasu. Wychowywanie małego dziecka pochłania duuuuuuużo czasu.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.