Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik Łazienkowy (Świecowy)


dooomin17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczy.

Mam pewien problem z remontem w łazience. Mieszkam w bloku z lat 90. Mieszkam na ostatnim piętrze. Na chwile obecną mam zamontowany grzejnik świecowy (rurowy) nie wiem czy dobrze nazwałem, ale taką informacje uzyskałem. I chciałbym go zdemontowac i zamontować grzejnik łazienkowy. Z podłogi wychodzą mi dwie rury, jedna jest zasilanie a druga powrót, i to jest ok, ale Problem jest jednak taki, że u góry grzejnika jest też rura od odpowietrzenia, która odpowietrza cały pion w budynku we wszystkich łazienkach i jest połączona dalej w kolejnymi grzejnikami w drugim pokoju w moim mieszkaniu a także z grzejnikami u sąsiadów zza ściany. Rozmawiałem z miejscowym hydraulikiem co zajmuje się ogrzewaniem u nas na osiedlu i powiedział że mogę go sobie wymienić tylko że jest problem z rurą od odpowietrzenia. powiedział mi że muszę ją podłaczyć do mojego nowego grzejnika, żeby było odpowiednie odpowietrzenie całego pionu. i Teraz pytanie brzmi tak: czy po zamonotwaniu nowego grzejnika łązienkowego, wystraczy zamontować automatyczny odpowietrznik który dał by rade odpowietrzyć cały pion, a starą rurę wyciąć w łazience i zaślepić na trojniku ją w drugim pokoju tak żeby było odpowietrzenie tylko pomiedzy dwoma sąsiadami.

Mam nadzieję że mnie ktoś zrozumię i prosze o pomoc.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Administracja raczej się nie zgodzi na zamontowanie odpowietrznika automatycznego

Pion grzejnika łazienkowego możesz wkuć w ścianę ( najlepiej działową ) a odpowietrzenie puścić przy suficie ( pamiętając o spadku ) następnie obniżyć sufit płytą karton-gips

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem ze moze byc problem z administracja, ale jeżeli uzyskał bym już zgodę to czy taki odpowietrznik poradziłby sobie z odpowietrzeniem całego pionu?? Na tym mi najbardziej zależy., czy sa jakies inne czynniki zależne od tego? W ostatecznej sytuacji zrobie tak jak napisałeś, zostawie stare odpowietrzenie, które podłacze pod grzejnik.(Spadek mam zostawić na odpowietrzeniu, tak?) Tylko bedę musiał wkuć się w ścianę żeby to ładnie wyglądało, a ściana jest działowa z płyty betonowej na której jest grzejnik, więc ciężko będzie, dlatego myślałem o odpowietrzniku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik automatyczny poradzi sobie z odpowietrzeniem całego pionu.

Chyba wiesz, że odpowietrznik automatyczny = odpowietrznik automatyczny właściwy + zawór zwrotny umożliwiający wymianę odpowietrznika automatycznego właściwego.

 

Ale:

Podczas odpowietrzania będziesz słyszał odgłos uchodzącego z pionu powietrza. Jak często to będzie i czy odgłos będzie słyszalny w np. Twojej sypialni to trudno cokolwiek napisać.

 

Generalnie jeżeli jest możliwość podłączenia pionu do naczynia odpowietrzającego to tak się instalację wykonuje i tak ona jest u Ciebie wykonana w chwili obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odglosem uchodzacego powoetrza raczej nie bedzie problemu, sypialnia jest za sciana nośna, wiec nic nie slychac z lazienki nawet jak bierze sie prysznic. Wiec raczej moglbnym zamontowac z odpowietreznikiem i wyciac i zaslepic stara rure od odpowietrzenia. Ewentualnie zamontuje nowy grzejnik łazienkowy i podłaczę stare odpowietrzenie pionu w nowy grzejnik. nie bedzie to estetycznie wygladalo, zabuduje troche plyta karton-gips, ale nie bedzie problemow z odpowietrzeniem i z Administracja na osiedlu. Chyba że ma ktoś jakiś inne rozwiązanie to prosze o podpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.