plebidka Opublikowano 8 Lipca 2013 #1 Opublikowano 8 Lipca 2013 witam mam pytanko w zeszłym tygodniu zakonczyłem remont starego komina biegnacego przez dom.Remont polegał na rozkuciu starego rostrzelnionego komina i wstawieniu kamionki MARYWILL fi 200 (piec ogniwo 20kw,wysokosc komina 12m),i tu moje pytanie stary przewód był krzywy i musiałem tez trochę pokombinowac z kamionka aby weszła bez jeszcze wiekszej destrukcji w wyniku czego kamionka nie jest idealnie prosto po włozeniu lustra w dolna wyczystkę widac okolo 70 % swiatła komina u wylotu-i tu pytanie czy bedzie mialo to jakis wpływ na poprawne działanie komina.kamionka zamontowana kolnierzami do góry na zaprawie kwasoodpornej starałem się zachować dyletację pomiedzy wkładem a obudową( w najciaśniejszych miejscach ok. 5mm po obwodzoe kołnierza.komin w miejscu przechodzenia przez strych ocieplony,pozostała czesc przechodzi przez dom tak ze jej nie ocieplałem.proszę o konkretną odpowiezdz fachowców z tego forum a wiem że tu takich nie brakuje.
sambor Opublikowano 8 Lipca 2013 #2 Opublikowano 8 Lipca 2013 Takie przesunięcie to może być, byle wkład był szczelny. Dylatacja powinna być wzdłuż przewodu - tam jest 12m - czyli ma się co wydłużyć. Ja bym ocieplił po całej długości, lub przynajmniej tam gdzie jest wlot z kotła ( trójnik) , ale tak też może być. Pozdr.
plebidka Opublikowano 11 Lipca 2013 Autor #3 Opublikowano 11 Lipca 2013 jeszcze jedno pytanie, bo widze ze rozmawiam z konkretnym fachowcem, u zakonczenia komina nad dachem wkład jest obmurowany klinkierem z lekkim luzem wkład jest obciety równo z wylotem komina i zarobiony zaprawą kwasoodporną zeby nie lało się do obudowy,czy moze tak byc, bo piszesz o dylatacji wzdłuznej,na ile ceramika przy dłudosci 12m moze sie rozciagac,bo z tego co widze po placach budow to kamionke wkladaja na zwyklej zaprawie obmurowuja ja na kazdym kolnierzu i obmuruwuja u wyjscia i nie rozpada sie to po kilku latach a pala zarowno kotlami starego typu jak i nowoczesnymi z podajnikami,wiec jak to jest dokladnie prosze o taka konkretna odpowiedz i rownoczesnie chcialem podziekowac za poprzednia odpowiedz-pozdrawiam
sambor Opublikowano 11 Lipca 2013 #4 Opublikowano 11 Lipca 2013 Przy ceramice wystarcza 3-5mm wydłużenia aby pękła wkład powinien być zakończony płytą dachową - szczegóły z rysunkiem tu http://www.pianex.pl...montazu,59.html Choć ja daję płytę z kołnierzem od zewnątrz rury ceramicznej, tak jak poniżej oczywiście w obu przypadkach musi być luz promieniowy i osiowy Pozdr.
plebidka Opublikowano 11 Lipca 2013 Autor #5 Opublikowano 11 Lipca 2013 Przy ceramice wystarcza 3-5mm wydłużenia aby pękła wkład powinien być zakończony płytą dachową - szczegóły z rysunkiem tu http://www.pianex.pl...montazu,59.html Choć ja daję płytę z kołnierzem od zewnątrz rury ceramicznej, tak jak poniżej oczywiście w obu przypadkach musi być luz promieniowy i osiowy Pozdr. to jak z tymi przypadkami ktore opisalem powyzej...ze to jeszcze nie popękalo?
plebidka Opublikowano 14 Lipca 2013 Autor #6 Opublikowano 14 Lipca 2013 u mnie na całym odcinku wlozonej ceramiki (rura marywill fi 200)lekki luz w stosunku do obudowy jest zachowany ale niestety fachowiec przy zakonczeniu komina obciol rure na rowno z klinkierem i zamurował szczeline zeby sie "nie lalo do obudowy" czy to mi teraz peknie nie wiem co bardzo mam robić z tym problemem jak pisałem powyzej wielu ludzi ma kamionke wstawioną na sztywno od dawna i nic zlego sie nie dzieje.prosze o porade2w tej sprawie
sambor Opublikowano 14 Lipca 2013 #7 Opublikowano 14 Lipca 2013 Wydłużenie wkładu zależy od jego temperatury( temp spalin), przy temp 200-250 C nie powinno być kłopotu, ale... Ja rozszczelniłbym zakończenie i założyłbym zakończenie z płytą kominową.
plebidka Opublikowano 14 Lipca 2013 Autor #8 Opublikowano 14 Lipca 2013 dzieki, spróbuje tak zrobic tylko nie wiem ile on tej zaprawy tam nalozyl i czy wogóle jest to do wykonania.pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.