Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z centralnym


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

montowalem sam instalacje co:powierzchnia grzewcza 230 m kw,moc pieca viadrus zeliwny na weglu 31 kw(poj wodna pieca 44 l,pojemnosc instalacji z grzejnikami ok 250 litrow)sa zamontowane dwa rozdzielacze (parter i pietro) do rozdzielaczy dochodzi rura 1 cal od rozdzielaczy alu-pex 16:2 do kazdego grzejnika osobna rurka(21 grzejnikow).

Instalacja nie ma wymuszonego obiegu poniewaz piec znajduje sie wyzej od czesci grzejnikow(czesc z tych grzejnikow grzeje czesc nie)

Piec posiada nadmuch i sterownik i teraz pytanie na piecu temp pracy to 70 st powrot 49-50 st jezeli ustawie temp pracy nawiewu na 55 st (czyli przy 55 st nawiew sie wylancza)w kotle tak buzuje ze musze otwierac okna zeby wychlodzic grzejniki gdyz nie sa w stanie za chwile przyjac kolejnej porcji ciepla,jezeli zmniejsze temp pracy nawiewu do 53 st w domu jest temp 18-19 st(przy zerowej na podworku,nie wiem co zrobic gdy przyjda mrozy).Praktycznie co 30 min trzeba biegac do kotlowni kontrolowac a przez noc temp spada gwaltownie w domu

Pompa grundfos 60(chodzi na 3 biegu) dom jest dosc duzy od kotla do najdalej polozonego grzejnika to w lini prostej ok 17 metrow (on nie grzeje),nad nim na pietrze znajduja sie dwa grzejniki i one grzeja

Co zrobic wymienic pompe?w jaki sposob przerobic instalacje zeby bylo dobrze?

Prosze o szybka pomoc idzie zima a mam dwojke malych dzieci,z gory Wielkie dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

coś tu nie gra - najpierw piszesz że niema wymuszonego obiegu, a następnie że pompa 60 pracuje na 3 biegu - to do czego ona służy?

 

Jeżeli żeczywiście nie masz wymuszonego obiegu a pompa służy np. do zasilenia zbiornika cwu, to te grzejniki na dole nie będą grzały.

 

czy kocioł jest podłączony przez zawór mieszający 4 lub 3 drogowy, czy instalacja jest odpowietrzona?

 

różnica pomiędzy zasileniem a powrotem rzędu 20 st. to sporo.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam popelnilem blad,chodzi o obieg grawitacyjny tego nie mam,co sluzy tylko do grzejnikow nie mam podlaczonego cwu i nie mam zadnego zaworu troj lub cztero,mialem zawor roznicowy ale woda krazyla w obwodzie z pompa (w kolko) i woda sie gotowala,musialem usunac.Podejrzewam ze przy zaworze cztero bedzie to samo ze woda bedzie krazyc miedzy zaworem i piecem.Dwa grzejniki sa 60 cm ponizej pieca i one nie grzeja (ten jeden jest oddalony ok 17 metrow)jezeli bym go podniusl wyzej czy mimo odleglosci dojdzie woda do niego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowalem sam instalacje co:powierzchnia grzewcza 230 m kw,moc pieca viadrus zeliwny na weglu 31 kw(poj wodna pieca 44 l,pojemnosc instalacji z grzejnikami ok 250 litrow)sa zamontowane dwa rozdzielacze (parter i pietro) do rozdzielaczy dochodzi rura 1 cal od rozdzielaczy alu-pex 16:2 do kazdego grzejnika osobna rurka(21 grzejnikow).

Instalacja nie ma wymuszonego obiegu poniewaz piec znajduje sie wyzej od czesci grzejnikow(czesc z tych grzejnikow grzeje czesc nie)....

Pozdrawiam

 

Witaj,

Kolego jeżeli nie masz wymuszonego obiegu w instalacji, to teoretycznie cyrkulacja nie będzie działać poniżej źródła ciepła, bo ciepła woda jako lżejsza idzie tylko do góry. Przypuszczam, że moc kotła dobrałeś właściwie do kubatury lub powierzchni całego a nie do połowy domku, to przy takim nadmiarze mocy to normalne, że masz problem. z odebraniem ciepła.

Proponuję jak najszybciej zamontować pompę obiegową.

Pozdrawiam

 

Wysłałeś sprostowanie kiedy pisałem odpowiedź, zawór czterodrogowy na pewno by nie zaszkodził, chyba u Ciebie chyba jest problem z regulacją układu, zmniejsz przepływy na najbliższych grzejnikach, a zostaw całkowicie otwarte na najdalszych, woda wybierze sobie najkrótszy tj. najmniej obciążony oporami obieg, a pozostałe grzejniki mogą być niedogrzane, dlatego kiedy przykręcisz zawory najbliższych grzejników wymusisz obieg przez te dalsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka powinna byc roznica temp- miedzy temp startu pompy a temp startu dmuchawy(na kotle mam 70 a nadmuch wlancza sie jak temp wody spadnie do 51 st i nawiewa do temp 53)czy to jest prawidlowo?

I jeszcze jedno pytanko jaka jest roznicy pomiedzy kotlem o pojemnosci 95 litrow wody a kotlem z 44 litrami wody,moze jak bym mial wiekszy litraz kotla byloby dobrze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.