Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS GRO-ECO 23kW


sharpoi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Używam kotła od pażdziernika, mam pytanie ostatnio na wyświetlaczu po lewej stronie temp.zadanej c.o. pojawiła mi się takie cuś jak literka "c".Wie ktosik co to oznacza,regulator st37. Dopiero się ucze obsługi tego kotła oczywiście "na Wyczucie" jak możecie podajcie jakie macie ustawienia ja mam temp zadana co-40 w nocy 38. woda cwu-40 zbiornik 300 L.czas pracy podajnika-25 sek.czas przerwy 5 min.nadmuch siła 5,poodtrzymywanie 1 h.Jak jestem w domu przełączam do na ster. ręczne nadmuch na 1 i pale brykietem.Dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do gwarancji piec ma już 2 lata używany jest dopiero od października, stał w niewykończonej chatce w kotłowni zainstalowany i nie używany,tak więc gwarancji zostało mi tylko 2 lata, ale tym sie nie przejmuje :D.Co do temperatur zalecają od 60-80, ludzie ja sie pytam jak możne wytrzymać w domu przy takim ogrzewaniu, a ten powrót wody temp. 55 to jest bezsens chyba musiał bym mieszkać na biegunie :D żeby spełnić te warunki.Co do kotła to ja go nie kupowałem rodzice kupili mieli mieszkać w tym domku ale przekazali go mi oczywiście razem z kotłem :) no to nie miałem wyjścia hehe.A teraz się z nim "zaprzyjaźniam".Apropos tej literki c już wiem oznacza to załączenie stałej pompy C.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widać na załączonym rys. ( post powyżej) kolega jest zielony jak ten Sas z tym wyjątkiem że Sas trwale a kolegę mam zamiar poddać „resocjalizacji”. ( nie obraź się). Sas Busko to kotły z pierwszej 5 w Polsce. Masz super kocioł a jak kolega zauważył nie stwarzasz mu warunków na przetrwanie więcej niż 5 może 8 lat. Za mało. Ma pracować ponad 10 może do 15 zakładając że poprawisz swoje CO i zamontujesz sobie zawór 4d. ( dasz na kocioł wymagane 70 a na kaloryfery np. 40). Zamieść fotografię kotłowni ( kilka rzutów na to co masz) a na pewno koledzy z forum doradzą jak zrobić aby nie „zabić” kotła poprawić jego pracę ( zmniejszyć spalanie) i nie tracić niepotrzebnie resztek gwarancji. Nikt nie będzie chciał rozmawiać o awarii w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym jeśli kocioł nie będzie zainstalowany prawidłowo. Pozdrawiam

 

PS; Daj sobie pomóc dla Twojego komfortu i kotła który może służyć długie lata ( zawór 4d przyniesie bardzo wiele korzyści zapewniam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby nie zniechęcić powiem że zmienił bym PRAWIE wszystko. A tak na poważnie. Na pewno trzeba zacząć od montażu zaworu 4d. ( czytaj na forum jest o nim bardzo dużo informacji). Układ zasobnika CWU zamontować w układzie „grawitacyjnym”.( tzn bez pompy ale z wykorzystaniem pompy CO). Kocioł z założenia ma działać non stop, więc nie widzę potrzeby montowania drugiej pompy ( która jest, co nie przeszkadza w niczym jedynie generuje większe rachunki za energię). Odległości od kotła do zbiornika CWU są pomijalne więc średnica 1” powinna wystarczyć. Pamiętaj o odpowiednim odpowietrzaniu zarówno CWU jak i samej armatury przy kotle. Moim zdaniem układ CWU może pracować na jednej pompie współdzielonej w CO. Źle jest zamontowany zawór różnicowy ( ta zielona grucha na dolnych rurach) powinna być bezwzględnie w pozycji pionowej. Pompa ładująca zdecydowanie na zasilaniu układu CO za zaworem 4d w kierunku instalacji. Kocioł ma pracować na tem minimum 65 stopni ( ma być wygrzany). Armaturę typu pompy zaw. różnicowe, filtry, zawory odcinające zamontuj na stali w średnicy 5/4” przeróbka w zł na moje oko 250 – 350 zł z robotą a efekt na pewno przyniesie korzyści nie tylko w portfelu. Dobry „Pan Henio” skręci temat za dniówkę. Moim zdaniem warto. Pozdrawiam i zachęcam do podpowiedzi innych forumowiczów. Nie jestem instalatorem.

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za informacje,a czy tą pompe z CWU da się wykorzystać do cyrkulacji ciepłej wody-teraz muszę chwile czekać aż poleci ciepła woda.Mam kolektory do ciepłej wody i kominek z nadmuchem na 3 pokoje w lecie pieca nie będę używał, to zlikwidowanie pompy i ten obieg grawitacyjny muszę o tym poczytać,Wielkie dzięki .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.

Używam kotła od pażdziernika, mam pytanie ostatnio na wyświetlaczu po lewej stronie temp.zadanej c.o. pojawiła mi się takie cuś jak literka "c".Wie ktosik co to oznacza,regulator st37. Dopiero się ucze obsługi tego kotła oczywiście "na Wyczucie" jak możecie podajcie jakie macie ustawienia ja mam temp zadana co-40 w nocy 38. woda cwu-40 zbiornik 300 L.czas pracy podajnika-25 sek.czas przerwy 5 min.nadmuch siła 5,poodtrzymywanie 1 h.Jak jestem w domu przełączam do na ster. ręczne nadmuch na 1 i pale brykietem.Dzięki i Pozdrawiam

 

Witam kolegę ;-)

Ja również zaczynam I sezon z piecem Gro-Eco SAS-a, ale już wiem (sprawdzałem w serwisie bo instrukcja o tym nie wspomina) że symbol małego "c" obok temperatury zadanej oznacza włączoną funkcję stałej pompy CO - a więc nic strasznego ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.