Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Economic Premium Firmy Reca Art (Klimosz Ling Duo 25Kw) Wymiana Doświadczeń


peppers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich lingowców i pozostałych ślimakowców. Chciałbym dowiedzieś sie jak macie ustawione wasze sterowniki Economic Premium. Chodzi mi o poeksperymentowanie i wymianę doświadczeń. Nadmienię, że po 3 sezonach (pierwszy sezon wiele godzin w kotłowni) jestem bardzo zadowolony z kotła i sterownika. Interesują mnie zwłaszcza ustawienia serwisowe. Jak macie ustawione. Mój przykład

np.

ustawienia Serwisowe

P1. (temp. min. kotła) ja eksperymentuję 55 do 60*C

P18. (dodatkowa temp. kotła dla poprawy pracy z zaworem mieszającym) ustawiam od 10 do 14*C

 

ustawienia Podstawowe

P1. (temp. ogrzewania) ustawiam od 48 do 55*C zależy od temp. na zewnątrz (+5 do - 25*C)

I tu mam pytanie. Czy zmieniacie te parametry, czy pracujecie na krzywych i nie ingerujecie w ustawienia serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Klimosz Ling Combi 23 kW, Economic 3000

Moc ustawiona na obecne temp. około 15 kW

Podawanie 5 s, przerwa 26 s, powietrze 25%, przesłona wentylatora otwarta na 50%, podtrzymanie 30 min.

Temp min 60, ochrona powrotu fabryczne 45

Sterowanie pogodowe krzywa nr. 7, kocioł sam dobiera temp. CO

Sterowanie pokojowe obniżenie temp CO o 25% po uzyskaniu zadanej w pomieszczeniach i to wystarcza do utrzymania temp 21 stopni w domu.

Dodatkowa temp kotła dla zaworu 4D 20 stopni, CWU 45 zasobnik solarny 250 ltr.

Reszta serwisowych:

Czas 4 D - 60 sek, szybkość reakcji zaworu 5 z dziesięciu jednostek

Priorytet CWU - brak

Podawanie w podtrzymaniu 20 s

Dodatkowy nadmuch 5 sek przed i po zakończeniu pracy

Zacząłem trzeci sezon z kociołkiem. To tyle. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten parametr P18 jak podajesz, że masz na 20 to nie za dużo. Ja gdybym ustawił na tekie podwyższenie to temp. kotła doszła by do 71 i wzrosła do 76*C . Czy to nie za dużo? Co do moich ustawień to pisałem w innym temacie (tam są wszystkie dane). Temp min 60*C , o której piszesz to ta z ustawień serwisowych czy podstawowych? W tym sezonie odłączyłem regulator pokojowy i wyłączyłem krzywą (pogodówka) i jadę na ustawieniach ręcznych regulując temp. w pomieszczeniach za pomocą termostatów. Dzięki Rudzik za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstał nowy dzień.

Jak mówiłem sterownik pokojowy obniża temp CO -25%, więc parametr jak piszesz P 18 +20 stopni przy dzisiejszej nocy -6 podbił temp. kotła do 64 i tyle uzyskuje w czasie pracy,następnie nieco wzrasta do około 66 i z wolna spada aż do 61 i kocioł ponownie się załącza i cały cykl się powtarza.Obecnie staram się utrzymywać w domu stałą temp. 21 stopni i poprzedni sezon, przy takim ustawieniu, sterownik pokojowy wcale nie załączal kotła w tryb ostrego grzania po spadku zadanej w pomieszczeniu. Po prostu wystarczało ciepła do utrzymania temperatury w domu przy pracy z obniżeniem. W pierwszym sezonie wypraktykowałem ten sposób i mnie osobiście odpowiada.

Z fabrycznych ustawieniem P 18 ( +5 stopni ) mój zawór 4D pracował po prostu fatalnie, co chwila otwierając się i zamykając Pomogło czytanie tego forum. Teraz 4D robi tylko minimalne korekty, chyba , że ładuje CWU wtedy ma nieco więcej pracy.

Temp. min. Kotła zmieniłem w serwisowych z 55 na 60 stopni CO ustawia pogodówka -25% od pokojowego i to cała moja filozofia. U mnie się to sprawdza, co do innych to zapraszam do testów. Tylko jedna rada, NAJPIERW MUSI BYĆ W KOTLE USTAWIONE PRAWIDŁOWE SPALANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od siebie dodam tylko tyle, że u mnie Wasze P 18 jest ustawione na 20 stC, a temp minimalna na 30. Wygląda to tak, temp na kotle 65, temp na instalację 45, temp powrotu mnie nie interesuje, ale w trybie praca jest ok 45-50. Praca kotła stabilna, nie ma dużych wahań na kotle a co za tym idzie temp powrotu również jest stabilna, pomimo obniżenia do minimum, nawet jak zdarzy się że się obniża to obniżenie jest krótkotrwałe, ok 5 min, ale siłownik nie szaleje, bo jak zaczyna się kręcić to rozjeżdżają się temp. CWU 50 st C mam ustawione na priorytet, podbicie temp na 20 st C (czyli kocioł dobija do 70), dzięki temu siłownik zamyka się na max 10 min (chyba tyle nie pamiętam wszystkich ustawień), co za tym idzie czynnik grzewczy wychładza się w tym czasie, ale kocioł ma na tyle dużo mocy po zagrzaniu CWU aby szybko i łatwo wrócił do stabilnej pracy. Ale to są moje ustawienia z dwóch okresów grzewczych, po wielu innych ustawieniach, jak również czujnikach pokojowych ten jest dla mnie optymalny, temp w pomieszczeniach reguluję za zaworach na grzejnikach, a podłogówka na rotametrach, wszędzie temp komfort 22 -23 st C. Te ustawienia sprawdzają się na kotle z "dużą" mocą, przy kotłach przewymiarowanych należy znaleźć inne rozwiązanie, P18 powinno być równe temp zasilania ale ok 65 st C lub trochę więcej, duża temp na kotle nie oznacza większego zużycia paliwa, a komfort jest bezcenny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam piec ling duo 25 ale ze sterownikiem economic 3000 użytkuje go drugi sezon obecnie spala mi 25kg na dobę szukam odpowiedniego węgla ale w Szczytnie nie ma za dużego wyboru. Dzisiaj policzyłem cykle i wyszło ze przy ustawieniach podawanie 5 s przerwa 20 s went 30% podawał 47 razy i trwało to 24 min, a przy ustawieniach 5 s 25 s 30% 42 razy podawał przez 22 min warunki były te same nie pobierałem wody gorącej, więc nie powinno być odwrotnie a pozatym chyba długo osiąga temperaturę Ale mam pytanie co do sterowania podłogówką, wiem że to nie na temat przepraszam, CooleR stwierdził że podłogówkę ma na rotametrach to są te rurki z wodą nie potrafię podłogówki ustawić bo gdy na piecu ustawie większą temperaturę CO żeby na poddaszu nie zamarzli to na dole za gorąco. peppers coś wspominał o podłogówce w innym poście że jest zadowolony jak masz rozwiązane.

Edytowane przez mirekd67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No trochę nie na temat piszesz Mirekd67. U mnie temp. podłogówki steruje zawór RTL i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 RLT na 4 pętle i 1 RTL na 2 pętle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.