Skocz do zawartości

Czyszczenie Rotametrów ( Przepływomierzy)

Rekomendowane odpowiedzi

Czyszczenie rotametrów w rozdzielaczach do ogrzewania podłogowego .

-wychodząc na przeciw oczekiwaniom instalatorów zmodyfikowaliśmy nasze przepływomierze które mają możliwość wyczyszczenia szkiełka z nalotu jaki zostawia woda w instalacji ,poniżej zamieszczam filmik jak to się robi .

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do odpowiedzi

• 4 lata później...

A u mnie? Nie mam zaworów a przypuszczam że pierw bym musiał z puścić wodę prawda ?

post-72490-0-57875500-1487163031_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do odpowiedzi

• 2 lata później...

Witam, 

niestety mam problem z rotametrami bo strasznie w środku są brudne i muszę je wyczyścić. Mam pytanie czy jak zakręcę zawory zasilający i powrót i odkręcę rotametry i je wyczyszczę to muszę odpowietrzać układ ogrzewania podłogowego??

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

• 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez martazimna
      Witam wszystkim, mam pytanie, zawsze marzył mi się parkiet w domu, ale też chcemy mieć ogrzewanie podłogowe, z tego co wiemy to najlepiej się takie ogrzewanie sprawdza kiedy są położone płytki. mnie się marzy coś takiego: ***, prawdziwy parkiet, drewno, nie zadne panele. a zatem czy nasza koncepcja ma w ogóle sens, albo może, można jakoś zainsalować podłogówke żeby i pod parkietem się sprawdzała, jak to z tym jest?
    • Przez barkroli
      Jestem w trakcie rozbudowy domu o dodatkowe jeden pokój który będzie nad garażem i zastanawiam się dość mocno ze zrobieniem w nim ogrzewania podłogowego.
      Obecnie w całym domu jest ogrzewanie gazowe za pomocą grzejników.
      Chciałbym zapytać się czy aby rozszerzyć obecną instalację o podłogówkę trzeba by było ciągnąć dodatkowe rury spod samego kotła gazowego czy można wpiąć się by było przed nabliższym grzejnikiem w pokoju obok ?
      Pytam dlatego że w obecnej częsci domu chcę ograniczyć do minimum "zniszczenia" bo przechodziły nie dawno remont, więc chciałbym jak najmniej zmian dokonywać w tym co już jest.
      Dla zobrazowania spróbowałem narysować to o co mi mniej więcej chodzi

• Przez Nowobudowany
      Czy byłby ktoś chętny pomóc opracować projekt ogrzewania podłogowego do porterówki o pow. 110m2
      plan.pdf
    • Przez seba999
      Witam,
      Jesteśmy na etapie projektowania instalacji CO w domu bardzo podobnym do Domu w Malinówkach 2. W skrócie - 99m2 podłóg (ogrzewanie podłogowe) + drabinka w łazience na piętrze. Dom nie będzie miał kominka, jedynym źródłem ciepła będzie kocioł gazowy.
      Planujemy kocioł gazowy z osobnym zasobnikiem CWU. Na razie bez konkretnych modeli, bo chodzi mi o ideę. Czy jest sens wchodzić w sterowanie strefowe? Tzn. zrobić osobą strefę na: salon, kuchnię, wc na parterze, przedpokój, każdy z 3 pokoi na piętrze osobno, przedpokój i łazienka. Z tego co czytałem to można to zrobić z wykorzystaniem czujnika temperatury montowanego w każdej strefie spiętego za pomocą np. Arduino z siłownikami na rozdzielaczach, który odcinałby dopływ ciepłej wody po osiągnięciu zadanej temperatury. Samo sterowanie jestem w stanie wykonać samemu. Natomiast chodzi mi o koszty. Nie chciałbym wydawać pieniędzy na coś co jest tzw. zbędnym bajerem. Doczytałem, że podłogówka ma dosyć dużą bezwładność. Nie mam żadnego doświadczenia ani znajomych, których mógłbym zapytać o sens takiego rozwiązania.
      Koszty takiego rozwiązania to 160 zł za regulator do każdej strefy. Więc robi się całkiem pokaźna suma. Zatem pojawiają się pytania: czy warto się w to bawić? Czy może z uwagi na koszt wyregulować na rotametrach i zostawić jeden regulator np w salonie, który wyłączałby kocioł po uzyskaniu zadanej temperatury? Jakie jest Wasze zdanie?
    • Przez KubaSko
      Witam,
      Pytanie do automatyków, elektroników, a wiem że jest tu paru co mają pojęcie. Panowie (Panie??) chcę połączyć trzy listwy ogrzewania podłogowego pod kocioł, żeby go załączały lub wyłączały. Idea jest taka, jak wszystkie trzy listwy dadzą znak/sygnał to kocioł się uruchamia. Jak nie dadzą znaku/sygnału to kocioł stop. Czy jest jakiś przekaźnik który po zwarciu lub rozwarciu trzech wyjść da sygnał bezpotencjałowy na kocioł ? Czy po prostu to dać w szereg/ Załączam schematy dwóch możliwości

• Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.