Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec 2F Do Kawalerki 33M?


mikas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o pomoc. Planuje wymiane pieca Chaffoteaux&Maury Nectra Eco na nowy dwufunkcyjny innej marki (byle nie francuskiej...). Mieszkanie ma 33m2, ostatnie czwarte pietro ocieplonego bloku, piec znajduje sie w lazience (ok.8m2). Ze wzgledu na cene mysle o otwartej komorze (mam do dyspozycji ok.2000-2500zl).

 

Myslalem o nastepujacych piecach:

- Termet Minimax dynamic GCO-DP-13-10 (13/24)

- Beretta Kompakt II 15/24i

- Immergas Eolo (Nike) Star 24 3 E

- Junkers Ceraclass ZW 14-2 DV AE (jedyny z zamknieta ze wzgledu na niska cene; moze udaloby mi sie wyskrobac jakies dodatkowe fundusze na adaptacje)

 

1). Czy piece, ktore widnieja powyzej nie sa zbyt mocne?

2). Jak wyglada sprawa z dlugoscia gwarancji? (jednym z glownych czynnikow przy podejmowaniu przeze mnie decyzji bedzie wlasnie ten punkt)

3). Czy w/w piece maja bardzo problematyczna, narazona na awarie, skomplikowana konstrukcje? Zalezy mi by koszty ewentualnych napraw byly mozliwie jak najnizsze, oczywiscie najlepiej byloby by sie nie psul w ogole :) acha no i by znalezli sie fachowcy, ktorzy sa w stanie w razie potrzeby zajac sie takowym (w Chorzowie znalazlem tylko jednego czlowieka znajacego sie na francuskiej konstrukcji)

4). Czy warto inwestowac w termostat pokojowy? Nie mamy dzieci, temperature do tej pory regulowalismy bezposredniu na piecu.

 

Reasumujac potrzebuje taniego, prostego, malo awaryjnego pieca z dluga gwarancja :)

Bede wdzieczny za wszelkie informacje, ktore moga ulatwic mi wybor.

 

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich kotłach gazowych (z tego co mi wiadomo), jest regulacja modułowa (czyli mocy palnika).

 

Tzn masz możliwość ustawienia max. temp zasilania co i cwu. Za mocny kocioł nie będzie, ewentualnie będzie się włączać na bardzo krótki okres (mały zład szybko ogrzeje wodę w instalacji).

 

Co do wyboru marki, to znajdziesz tutaj "fanów" każdej marki.

 

Najlepiej sprawdź czy w twojej miejscowości znajduje się serwis danego producenta. Serwisantów masz zazwyczaj dostępnych na stronie producenta.

 

Termostat pokojowy się przydaje, ja osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.