Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Weżownica Zamiast Kominka Z Płaszczem


vitara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę Szanownych Kolegów o radę.

Na jednym z portali znalazłem taki oto obrazek.

9504934000_1323459462_thumb.jpg

Mam obecnie kominek w domu w którym pali się co dzień.

Chcę wymienić go na kominek z płaszczem ale zastanawiam się czy nie lepiej

dać na obecny kominek bez płaszcza taką wężownicę z rury miedzianej, która będzie spełniać rolę płaszcza. Oczywiście wiadoma sprawa, sterownik, bezpieczeństwo pompka, podtrzymanie jest konieczne jak w każdej instalacji.

Mierzyłem dzisiaj temperaturę nad kominkiem, waha się ona w przedziale 65 st C 90 st C.

 

Pytanie ma sens ponieważ nie chciał bym zmieniać, naruszać ładnej odbudowy marmurowej. Tylko czy wydajność cieplna będzie dobra?

 

Oczywiście bardziej chodzi o to by dom "dogrzać " niż " nagrzać " do dyspozycji jest system ogrzewania gazowego.

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Opisz na początek swoje mieszkanie. Pozostaje jeszcze pytanie, czy będziesz potrafił coś takiego zrobić? Zrobienie czegoś takiego to będzie wielka niewiadoma, natomiast kominek z płaszczem wodnym ma obliczoną moc i możesz w miarę precyzyjnie dobrać sobie do swojego mieszkania.

Z drugiej jednak strony może warto spróbować, ponieważ zarówno przy jednym i drugim rozwiązaniu musisz kupić pozostały osprzęt typu rury rozprowadzające, grzejniki, pompę, naczynie wzbiorcze itd. Ryzykujesz jedynie kilka metrów rury i kształtki oraz "odrobinę " Twojej pracy. W przypadku gdyby wężownica kiepsko się sprawowała - to ją wyrzucasz i wymieniasz kominek zwykły na z płaszczem, a dalej podłączasz do istniejącej już instalacji.

Mam jeszcze pytanie, czy rozważałeś pomysł rozprowadzenia ciepłego powietrza do innych pomieszczeń za pomocą rur tak jak poniżej:

http://www.instalacjebudowlane.pl/4265-23-54-dystrybucja-goracego-powietrza--system-dgp-od-darco.html

Dodam jeszcze, że widziałem kiedyś rury do rozprowadzenia ciepła spłaszczone - o ile mnie pamięć nie myli ok 7x15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowy dom ocieplony 200 metrów

Całe CO robiłem sam łącznie z instalacją pieca vailant i sterownikiem calor matic

Kominek grzeje aż za nadto dolną kondygnację ale górną już słabo bo steropian 6 cm jest na wylewce u góry.

Ciepłego powietrza z różnych względów rozprowadzać nie chcę - kucie itd

Kominek obecny to Laudel 17 kw . Wymienię wkład na taki z płaszczem ale za kilka lat bo szkoda mi rozwalać obudowy marmurowej.

Rurę miedzianą na wężownicę mam zostało z instalacji 100 metrów.

Domek jest ocieplony steropianem izolowany dobrze dosyć.

 

Interesują mnie szczegóły tej wężownicy jak to dać, aby było dobrze. Zamierzam dać dużo zwojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spory dom, tak więc chyba nie będzie problemu z zagotowaniem wody. Im więcej zwojów tym lepiej. Poczytaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?28994-w%C4%99%C5%BCownica-do-kominka

albo coś takiego zamontować:

http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/kratki-turbodym-wodny-fi-200-mm-nagrzewnica-pionowa-z-wezownica-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.