Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna Praca Leszno Efekty


Gelo2104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Z tytułu że stary grundfos miał dość , został wymieniony na Leszno efekta 25/40.

Niestety pompa wydawała dziwne dźwięki , które rozchodziły się po instalacji(buczenie).

Po wymianie na drugą efektę niewiele się poprawiło , zmienił się jedynie dokuczliwy dźwięk.

Sama pompa dostaje dziwnych jakby wibracji które po chwili ustępują a znowu po chwili się nasilają i tak w koło.

Pompę zakupiłem na alledrogo i zaczynam mieć wątpliwości czy to oby nie jakiś II gatunek.

Czy ktoś miał do czynienia z tą pompą i czy jest możliwe że pompa się 'dołoży' do instalacji?

Wspomnę że jest układ co jest stary grawitacyjny , a mimo że stary grundfos wogle nie hałasował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż pompy i całą przeróbkę sam robiłem , dodam tylko że niewiele mam wspólnego z hydrauliką , wszelkie uwagi mile widziane.

No przecież jest w poziomie-jeśli ta fotka nie oszukuje naturyblink.gif(czy widzisz tak jak jest na obrazku?). To są klasa pompy z konusowym wirnikiem i o małych oporach wew. A hałas może pochodzić ze zużytego kulowca powyżej. Ten zawór ma w sobie luźną kulę met, która zamyka go pod ciśnieniem pompy, jak obrośnie to nie zamyka dobrze i hałasuje dodatkowoangry.gif. Najlepiej zamienić go na zawór zwrotny z wyjętą sprężynką. A jakie masz rurki dalej-bo jak 1", to jest w ogóle zbyteczny ten zawór! A gdzie rura bezpieczeństwa do naczynia wzbiorczego, albo układ zaworu schładzającego przy zagotowaniu kotła?

A.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os wirnika musi być w poziomie!!!!

Wirnik w poziomie. Zdjęcie jest o 90 stopni w lewo obrócone.

Sam montaż generalnie OK. Czy dźwięki ustają parzy wychłodzonym kotle?

Też podejrzewam nieszczelność ZR, stąd to "falowanie" pompy. Sprawdź jak zachowuje się pompa przy różnych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz rurki dalej-bo jak 1", to jest w ogóle zbyteczny ten zawór! A gdzie rura bezpieczeństwa do naczynia wzbiorczego, albo układ zaworu schładzającego przy zagotowaniu kotła?

Dalej są 2'' -jest to stara instalacja na grawitację.Rura bezpieczeństwa nie wiem gdzie jest wpięta ale jest a o zagotowaniu wody nie ma mowy.

Też podejrzewam nieszczelność ZR, stąd to "falowanie" pompy. Sprawdź jak zachowuje się pompa przy różnych temperaturach.

No właśnie że na niskich tego nie zauważam , dopiero powyżej 60 stopni.Tylko dziwi mnie to że na starej pompie tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że na niskich tego nie zauważam , dopiero powyżej 60 stopni.Tylko dziwi mnie to że na starej pompie tego nie było.

Ten zawór różnicowy to pewnie 2". Z tak dużym zaworem bezpośrednio nad wylotem z kotła nie jedna pompa by sobie nie poradziła. Ta widocznie też. Przy niskich temperaturach siła "grawitacyjna" wody w kotle jest stosunkowo niewielka i pompa spokojnie domyka ZR. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie siła grawitacji, która podnosi chwilowo kulę, co powoduje zaburzenie wartości ciśnień przed i za pompą. Efektem te "zrywy" pompy.

Tak to widzę.

 

Dlaczego wcześniej tak nie było nie wiem. Sam stwierdziłeś, że Grundfos się skończył, cokolwiek to znaczy. Może nie wiedziałeś, że grzejesz grawitacyjnie a pompa była "dodatkiem", a może wcześniej kula przywarła na stałe i ruszyła się dopiero przy wymianie pompy? Można tylko zgadywać.

 

Możliwe też, że podgotowujesz wodę na rusztach i efekt dźwiękowy dają przemieszczjące się przez pompę pęcherzyki powietrza.

 

Albo założyć mniejszy ZR, albo tak jak radzi adamasz, albo pompa na powrót, albo nie wiem co...

 

Na początek warto pompę trzymać ma "3", by miała siłę trzymać kulę ZR dociśniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.