Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Pelletem Ulrich Kombopelletich Kp29


simp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Oprocz opisanych wxzesniej innych problemow, pojawil mi sie kolejny.

Chce przejsc na opalanie pelletem. Posiadam piec, ktory jest stworzony przede wszystkim do tego paliwa.

Kocioł Ulrich Kombopelletich 29 kW ze sterownikiem pokojowym Auraton2020tx+. Instalacja C.O. wyposazona jest w zawor czterodrozny.

 

Ustawienia mam standardowe, jakie zaleca producent do pelletu 8mm:

u0=70 (temperatura wody w kotle)

u1= 8 s (czas podawania paliwa)

u2=200 s (przerwa w pracy podajnika paliwa)

u3=10 min (czas podtrzymania płomienia)

u4=5 s (wybieg pracy wentylatora w trybie podtrzymania płomienia)

 

Zawor czterodrozny ustawiony w polowie skali.

 

Programator pokojowy ustawiony w dzien 21, w nocy 17 stopni.

 

Dmuchawa nie ma regulacji oprocz przeslony, ktora otworzylem na ok. 1cm

 

Problemem jest trudnosc osiagniecia zadanej temperatury. /Nie wiem jak przestawic parametry, jak powinien wygladac plomien.

Przy tych nastawach płomien jest skromny.

Gdy przeslone otwieram bartziej - rozdmuchuje rozzarzony pellet do popielnika.

Zauwazylem ze popiol nie jest pylem ale ma ksztalt pelletu, wiec domyslam sie, ze go niedostatecznie dopala...

 

Prosze o sugestie i wskazowki.

post-35386-0-28244100-1322057234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam kocioł taki sam jak Twój tj. Ulrich Kombopelletich. Mam pytanie. Czy przerwa faktycznie wynosi 200 sekund? Przecież nie możliwe jest by przez tyle czasu pelet się jeszcze palił. Ale skoro mówisz, że masz problem z osiągnięciem temperatury to chyba tak jest. Ustaw przerwe w podawaniu jak zalecił producent czyli 25s, a podawanie na 5 i zobacz jak Ci kocioł popracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za tak długie milczenie. Nie jestem pewny czy jestem zadowolony. Pale ekogroszkiem, bo uważam, że wyjdzie mi taniej niż pelletem. Spalanie mam 25-30 kg dziennie, i nie da rady zejść niżej. Ale nie ma się co dziwić bo duży budynek, instalacja stara, żeliwna czyli dużo wody. Podawanie mam 5s, przerwa 15s, stan podtrzymania 5 min, wybieg wentylatora 60s, histereza 2, temperatura na kotle 44, pompa CO 40, czyli cały czas chodzi na pierwszym biegu, brak pompy mieszającej lub zaworu 3,4-drożnego, temperatura w budynku 20-21. Ze sterownikiem pokojowym robiłem próby w zeszłym roku, ale nie sprawdził się w "okresie przejściowym" gdzie temperatura na zewnątrz była jeszcze dość wysoka, kocioł coś wariował, dużo spalał, może nie umiałem go wtedy dobrze ustawić, ale sterownik zdemontowałem i temperaturę w domu reguluję temperaturą na kotle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.