Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Ognik Plus Pid Ii Z Electro-Miz - Pauza Miedzy Podawaniem Paliwa Z Podajnika?


marcinchos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy. Tak samo jak nowy z regulowaniem mojego nowego pieca:)

 

Mam pewien problem.

Od 3 dni siedzę przy kotle ponieważ nie spala mi się węgiel i można powiedzieć ze co dziennie muszę wyciągać niespalony groszek. Regulowałem i to czas dmuchawy (teraz 80%) a to czas podawania paliwa nawet na minimalny ( i tak teraz chodzi). Nie znalazłem natomiast w regulatorze ( w Menu Serwisowym) nastawy pauzy podawania paliwa z podajnika. Pisze tylko w instrukcji ze czas standardowy to 35 sek ( chęcią bym wydłużył do 50 sekund i wtedy było by pewnie ok...)

Czy ktoś z was miał doczynienia z tym regulatorem?

Proszę o pomoc.

Edytowane przez marcinchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sterownik, nie ma możliwości ustawienia przerwy podawania, algorytm PID sam sobie dobiera te nastawy. Możesz natomiast w menu serwisowym wyłączyć PID i zobaczyć jak pójdzie spalanie, ustawiasz PID na 0 zamiast na 1. Jaką masz wersję sterownika? Jak go włączysz to pojawi się napis SL i numer. Może daj też sterownikowi dzień czy dwa na znalezienie optymalnych nastaw. Nie wyłanczaj go, dmuchawa na 80 jest ok, jak dałeś czas podawania na -9 to mniejszych dawek się nie da ustawić, może się uspokoi.

U mnie nie dopalał się węgiel na starej wersji softu, po aktualizacji jest super. Aktualizację za darmo zrobił mi producent w Pleszewie, można też wysłać do nich sterownik. Ogólnie spalałem w piecu różne wynalazki i PID nieźle sobie radził z dobieraniem parametrów.

Edytowane przez Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

Regulator zaaktualizowany mam do 45 czyli SL45.

A przerwę da się nastawić wchodząc do serwisu pod kodem 3111 i pod trójka mozna go ustawic. Po trzy dniowych meczarniach mam dalej problem bo nastawy mam na P - 50 a PP -9 i dalej groszek sie nie spala. Mysle ze tu wina jest po stronie paliwa. Bede musiał kupić cos innego i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:) ehh te groszki... a klasyczne retorty fajkowe już na paliwach kombinowanych nie chodzą rewelacyjnie....

 

Sam też korzystam z ognika pid i do retorty klasycznej, obrotowej czy nawet palnika typu brucer jest to dziecinnie prosty w obsłudze sterownik z auto doborem paliwa i powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.