Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Ognik Plus C.W.U - Elektro-Miz


Opsiq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! :)

Otóż założyłem dziś do mojego miałowca sterownik Ognik Plus C.W.U. Czy wie ktoś jak wejść w nim w ustawienia serwisowe? Potrzebuję tego ze względu na to, że ustawiłem zadaną temperaturę na 55 stopni, a on już przegrzał mi na 73 stopnie, więc coś jest nie tak. Po za tym nie rozłącza mi pompy CO jak spadnie nawet poniżej 20 stopni. 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, ponieważ nie miałem jeszcze styczności z ich sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Wszystko masz opisane w instrukcji.

Ale...

Sprawdź czy ustawienia są poprawne. 

W menu wchodzisz wciskając na kilka sekund przycisk środkowy między + a - (ta strzałka )

Zobaczysz symbol Pr -  to czas przerwy w przedmuchu. Przyciskami plus i minus ustawiasz potrzebną wartość . Ja miałem ustawione 2 minuty. Jeśli dasz na 0, funkcja będzie nieaktywna. Zatwierdzasz ponownym wciśnięciem strzałki. Po zatwierdzeniu wejdziesz w ustawienia P czyli czas przedmuchu. Ja miałem kilka sekund bo ciąg do komina dobry i nie zbierał się dym w komorze . Jeśli będzie się włączać na dłużej , powiedzmy minutę, zacznie podbijać zadaną temperaturę. Wartość którą ustawisz znów zatwierdzasz strzałka i wejdziesz automatycznie w parametr mocy nadmuchu Ob. Ustaw na w miarę niskie obroty ale takie przy ktorych wentylator swobodnie startuje bez buczenia. Za wysokie obroty przeciagaja temperaturę zadaną. Po zatwierdzeniu strzałka, wyjdziesz z menu.

Aby ustawić pompę musisz przyciskac plus lub minus i patrzeć aby zaświecila się lampka pompy. Wchodzisz w ustawienia strzałka i ustawiasz na powiedzmy 45 stopni załączenie.Bywa tak czasem że producent nie daje możliwości wyłączania pompy i działa ona po załączeniu praktycznie cały czas do wypalenia zasypu.

Sterownik oczywiście musi pracować w trybie bez podajnika czy tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje już czytałem ale nigdzie nie było o ustawieniach serwisowych. Ja mam właśnie ustawione na piec z podajnikiem , a ja nie mam podajnika i nie wiem jak to zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Tak na logikę,  albo wchodzisz w ustawienia i plusem lub minusem stukasz aż uatawisz na ikonę podajnika tej po lewo. Strzałka wchodzisz w ten parametr i ustaw na pozycję " brak ". Zatwierdź znowu strzałka. Kontrolka nie powinna się świecić.

To prosty sterownik i nie ma czegoś takiego jak typowe ustawienia serwisowe. Tylko to co masz w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już właśnie zmieniłem. Wiem, ze można wejść jeszcze w ustawienia typowo dla instalatora. Trzeba tylko wpisać kod ale za nic nie mogę znaleźć w sieci jak włączyć możliwość wpisania tego kodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zmienić pracy kotła na prace bez podajnika. Lampka przy podajniku się nie pali, ale nic to nie zmieniło. W ustawieniach nie mam funkcji niektórych. Bycmoze sterownik już się kończy. Również nie mam podłączonej pompy cwu a się pali jako włączona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Może ktoś korzystał z różnych funkcji których Ty nie masz potrzeby uruchamiać. Po prostu wyłącz je . Może jest możliwość resetu i powrotu do ustawień fabrycznych? Przed taką operacją zapisz sobie jakie masz obecne ustawienia żeby w razie czego nie utracić tych danych.

Może być i tak,że to zajechany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.