Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Miału


danielek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszytskich forumowiczów,chciałbym zapytac Was o wasze doswiadczenie w spalaniu miału w piecu zasypowym, wiem że warunki atmosferyczne , kubatura pomieszczeń i pare innych kwestii ma wpływ na ilość spalanego miału ale podzielcie się Waszymi uwagami. Mianowicie nadszedł sezon grzewczy a co za tym idzie w piecu napalić trzeba (dodam że mam roczne dziecko i nie mogę sobie pozwolić na duże spadki temp. w domu). Wiem że na spalanie (efektywne) ma wpływ dużo czyników ale chciałbym Was zapytać czy przy tych temp. dobowych na zewnątrz w dzień 10-11, w nocy 2-5oC, 15kg miału na12 godz. to dużo czy mało, bo właśnie teraz mam takie spalanie i nie wiem czy mam cos kombinować z ustawieniami pieca. Piec to Defro Optima Komfort Plus 15kW, spalam w nim miał 23Kcal lekko wilgotny (tak mówił facet na składzie węgla), do ogrzania bojler 100l plus 90m2 pomieszczeń, zainstalowanych mam 100 żeberek aluminiowych. Sterowaniem pieca zajmuje się sterownik Tech St-87zPID (załączona funkcja PID),w pomieszczeniach tem. 22-23 w dzień w nocy spada do 20. Napiszcie jak to wygląda u Was, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek się nie smoli jak narazie a komin ze zwykłej cegły nieocieplony,dom z lat 60 ocieplony steropianem 8cm, wymienione okna na plastiki ale niestety poddasze bedzie zagospodarowane i narazie nie jest ocieplone i większość ciepła ucieka górą. Jeśli chodzi o grubszy opał to mam ponad tone groszku i około pół tony orzecha, jak przyjdą ciężkie dni to zaczne z tym eksperymentować. Zastanawiam się czy można jeszcze wydłużyć stałopalność kociołka np. do 20h przy załadkunku 15kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest w domu, nie jest ocieplony, w związku z tym że palę miałem i przez ten sezon tak będzi to moje pytanie brzmi czy zawsze wynikiem palenia miałem są jakieś przebarwienia na ścianie niezależnie od tego czy mokry czy suchy?? Czy temp. na czopuchu oraz bezdymne - ekonomiczne spalanie miału ma wpływ na pojawiania się wykwitów? Wśród znajomych duża część również pali miałem i nie mają jak narzie problemu z kominem (palą już ok. 10 lat.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie płomień nie jest na całym zasypie lecz postępuje z wypalającą się do tyłu (rozpala się blisko dźwiczek zasypowych i później pali się coraz dalej) jest on koloru lekko niebieskiego, nie wiem czy to dobrze czy źle. Dzisiaj wsypałemna spód troszke groszku i na wierzch miału jakieś 12kg, jeszcze się pali i wydaje mi się że piec będzie dłużej trzymał temp zadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.