Skocz do zawartości

Artur1987

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom jednorodzinny ok 150m2
  • Instalacja
    100% grzejniki
  • Kocioł
    Vaillant Vc 25Cs/1-5

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Tychy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Artur1987

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. witam, temat chyba opanowany. Sterownik pokojowy ustawiony w tryb "rozszerzony". Przeniosłem go do innego pokoju, bardziej "naturalnie chłodnego" i kocioł ładnie trzyma zadaną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach i wyłącza się po osiągnięciu zadanej temperatury.
  2. cały czas się zastanawiam jak kocioł zmusić, aby wyłączał się jak osiągnie zadane temperatury. dzisiaj znów osiągnął w pomieszczeniu temperaturę zadaną, na kotle temp. zadana 44*, temp rzeczywista zasilania 44*, temp powrotu 41* i kocioł cały czas chodzi. Niby na niskiej mocy (modulacja palnika między 12 a 20%) W domu ciepło, i kocioł mógłby się wyłączyć. Czy może to być spowodowane tym że na części grzejników są zwykłe zawory przez co kaloryfery cały czas oddają ciepło i kocioł to "widzi" i dogrzewa?
  3. ok, parametry sprawdziłem i prawie wszystkie były takie jak Ty podałeś. tylko d.018 było na komfort - zmieniłem na eco d.071 było na 75* zmieniłem na 60* Co do CWU to nie mam żadnych zastrzeżeń bo wydaje mi się że pracuje ekonomiczne. CWU mam ustawione na 49* z 44* do tych żądanych 49* dogrzewa w 9 minut przy modulacji nie przekraczającej 35% Także dla mnie jest OK
  4. Tak się zastanawiam czy nie włączyć adaptacyjnej krzywej grzewczej? Choć gdzieś czytałem, że adaptacyjna jest lepsza dla podłogówki niż kaloryferów. jutro rano sprawdzę te parametry.
  5. no i właśnie sytuacja sprzed chwili: temperatura zadana pokojowa 22,5* temperatura w pokoju 22,5* żądana temperatura zasilania 45* rzeczywista temperatura zasilania 45* temperatura powrotu 38* a kocioł się odpalił i pracował z modulacją ok 50% uruchomił się ok godziny 10:30, a o 11:15 już nie chodził.
  6. Co masz na myśli pisząc regulował? Raczej nie bo tylko kocioł uruchomił, pokazał którymi parametrami regulować na sterowniku i tyle. Instalacja była przerabiana i uruchamiana w połowie września jak jeszcze było na zewnątrz dosyć ciepło.
  7. Grzejniki wszędzie tego typu https://allegro.pl/oferta/grzejnik-panelowy-boczny-diamond-c22-600x1000-9455087997 Wiadomo wielkość dobrana do pomieszczenia. Rury są dość grube, piony 1" przyłącza do grzejników 1/2". W piwnicy połączenia między pionami rury 2".
  8. Jestem tu nowy, także witam wszystkich. Przychodzę z prośbą jak ekonomiczne ustawić kocioł z tematu. Kilka info: Dom 150m2 powierzchni ogrzewanej, budynek z początku lat 90tych średnio ocieplony 100% grzejniki ( na kilku głowice termostatyczne, na kilku zwykłe zawory ) Obecne ustawienia sterownika: Sterownik pokojowy w trybie rozszerzonym, Krzywa 0.8 Temperatura pokojowa 22,5* Kilka dni były temperatury na zewnątrz ok. -2* i zużycie gazu na poziomie 12m3/24h. Wydaje mi się że nieco dużo. Z tego co zauważyłem: Kocioł po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu jeszcze jakiś czas pracuje. (temperatura wody na kotle 45*, temperatura wody na zasilaniu 45*, temperatura wody na powrocie 43*, modulacja palnika 9-12% ) i tak potrafi chodzić i 30 min. Gdy się wyłączy, i po jakimś czasie ponownie się włączy to leci z modulacją ok. 55-60% i potem powoli opada. W domu "całe wieki" był kocioł węglowy zasypowy. Dopiero od połowy września jest obecny sprzęt także przy konfiguracji tego czuje się jak "dziecko we mgle" 😅 Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam 🙂 Artur.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.