Skocz do zawartości

Andrzej1966

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej1966

  1. Ameno 25 czy możesz napisać ile w ciągu roku pobrała sama pompa (bez zużycia domowego)?
  2. Ja ogrzewam dom kotłem olejowym więc mogę skorzystać tylko z programu Mój Prąd 5. Kocioł olejowy i gazowy nie jest traktowany jak na paliwo stałe 😞 Zakładam, że wymieniasz kocioł na węgiel, pelet itp więc możesz skorzystać z programu Czyste Powietrze na zakup pompy ciepła. Potwierdź proszę czy tak jest bo już się gubię w tych programach.
  3. Dziękuję Panowie, potwierdziliście moje obawy. Nie biorę dotacji (choć kusi 19400 zł :-)
  4. Witam ponownie wszystkich, Posiadam PV 5,1kW od marca 2020 w systemie Net-metering (produkcja roczna na poziomie 5,5 tys kWh, autokonsumpcja na poziomie 20%). Obecnie jestem na etapie zakupu pompy ciepła powietrze-woda (12kW T-cap 1F). Zakładam roczny pobór energii (niskotemperaturowe ogrzewanie) ok. 5-6 tys kWh. Zamierzałem złożyć wniosek o dofinasowanie (19.400zł), ale warunkiem jest przejście na Net-metering. Analizuję i obliczam we wszystkie strony i wychodzi mi, że rocznie zapłacę więcej ok.3-4 tys zł po przejściu na Net-biling. Nie wiem jednak czy moje analizy są poprawne. Czy mogą być aż takie różnice w kosztach enrgii? Może ktoś ma jakieś własne doświadczenia?
  5. Mam jeszcze pytanie dotyczące grzejników niskotemperaturowych. Czy możecie polecić producenta grzejników niskotemperaturowych o największej mocy w stosunku do wymiarów grzejnika? Rozważam Purmo, ale może jest coś wydajniejszego (ograniczona szerokość pod parapetami). Wysokość max 60cm.
  6. Sambor wysłałem na priv (adres s Twojego profilu), ale nie wiem gdzie szukać odpowiedzi (na Forum?)
  7. A jakie informacje byłyby potrzebne żeby przeliczyć grzejniki?
  8. Bardzo dziękuję za fachowe sugestie. Kocioł olejowy planuję usunąć (zostawiam tylko kominek na czarną godzinę 🙂 Czy T-cap 12kW nie będzie za duży? Jeden z instalatorów powiedział, że będzie taktować bo ma za dużą moc. Co do grzejników to raczej mam niedoszacowaną ilość żeberek więc chyba będzie wyższa temperatura zasilania grzejników.
  9. Dzień dobry, Jestem amatorem w kwestii ogrzewania. Zdecydowałem się na zakup powietrznej pompy ciepła. Dom 270 m2 - 2 kondygnacje, ogrzewanie olejowe+kominek, 25% podogówka+75% grzejniki, dom 20 letni dobrze izolowany, woj. świętokrzyskie. Miałem zrobiony mini audyt przez kilka firm instalatorskich (ciepłowłaściwie/zużycie oleju+drzewa) i zaproponowano mi pompy o dużej rozpiętości mocy (???). Wiem, że pompa pomie nierówna, ale czy rozpiętość od 9 kW do 16kW to nie za dużo? Dodam, że mam antresolę więc ciepło z dołu idzie do góry. Zdecydowałem się na Panasonica 12kW 3f T-cap, ale podobno pojawił się nowy T-cap 9kW na czynniku R32 który rzekomo jest odpowiednikiem Panasonica 12kW na czynniku R410. Nie chciałby przesadzić z mocą z uwagi na taktowanie i zużycie prądu. Co o tym myślicie? Chętnie podam dodatkowe potrzebne informacje. Pozdrawiam Andrzej S.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.