Skocz do zawartości

Roszer

Forumowicz
  • Postów

    92
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    200 m2 dom ocieplony styropian 15cm wełna na poddaszu 30cm
  • Instalacja
    100m2 podłogówka,5 grzejników, zawór 3 drogowy1', bufor 500l,pompa wilo 25-60
  • Kocioł
    tekla draco Bio pelet 12KW Estyma slim

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Grudziądz

Ostatnie wizyty

582 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Roszer

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Reacting Well Unikat
  • Miesiąc później
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. łożyska, nie tylko motoreduktor ale i łożysko wiatraka słychać
  2. ktoś kto ma podobny palnik może to zweryfikować.
  3. Czujnik powrotu podpinasz do moduł 6 Gniazda: IN9 oraz GRN
  4. Myślę ze ma racje, zawór 3D by tylko szkodził
  5. Także to widziałem i tak ustawiłem,też nic nie pomogło. kombinowałem tez z temperaturami i nic. Nawet wyłączyłem bufor w ustawieniach serwisowych ze go nie widać w systemie, a pompa chodzi. Napisz jak ci coś podpowiedzą.
  6. Outsider skąd takie wiadomości? Ja również miałem z tym problem, z tym ze pompa ładująca bufoor załącza się i chodzi tak długo jak grzeje się woda w CWU. Praktycznie nagrzeje bufor do tej samej temperatury co bojler około 50C w górnej części bufora. Serwisant nie dostał też jednoznacznej odpowiedzi od producenta co z tym zrobić, ja też próbowałem się dowiedzieć co z tym zrobić ale serwis sugerował mi że mam zdać się na serwisanta od rozruchu kotła. Koniec końców skończyło się to tak że serwisant powiedział :mam wyłączać wtyczkę od pompy bufora na lato, bo on nie wie dlaczego tak jest. Ja z mojej strony rozkminiłem schematy z instrukcji obsługi modułu rozszerzeń CAN I/O MC-1 i tam zauważcie ze cwu jest zasilane z bufora a to rozwiązuje zagadkę bo w takim układzie pompa najpierw ładuje bufor a cwu jest ładowane z bufora. Jest jeszcze druga opcja jeżeli masz założony drugi moduł numer 5 do bufora to jest tam opcja wybrania drugiego obwodu cwu, ja osobiście nie próbowałem przełączać na drugi ,trzeba tam poprzekładać przewody od pompy i czujnika temperatury. Jak musisz to spróbuj przełożyć przewody i włączyć drugi obwód może to jest wyjście nie wiem nie zrobiłem tego z braku weny i czasu. Zostałem przy pierwszej opcji ponieważ założyłem dodatkowe zabezpieczenie przeciwzwarciowe i do pompy bufora i wyłączam eske na lato w rozdzielni.
  7. Na pompe ale z własnym prądem, bo energia pójdzie w górę tak jak reszta: gaz, węgiel, pelet, ja zostaje z teklą, kupiłem dziś pellet na zimę po 1400za tone
  8. Jeżeli chodzi o wyłączanie prądu to zawsze po wyłączeniu mam informacje w kuchni na kuchence bo zegar mi się zeruje takie zabezpieczenie programatora piekarnika.Idę do kotłowni i wyłączam klawiszem piec na 15 sekund. Robię to bo zauważyłem właśnie dużo błędów w funkcjonowaniu slima po wyłączeniach i włączeniach prądu. Temat drewna w komorze to jedna załadowana komora to zagrzewa wodę w kotle i bojlerze i nie dojdzie do zadanej na kotle przed zagrzaniem wody w bojlerze więc nie wyłączy mi wentylatora aż zrobię to sam. A jak dojdzie do zadanej to w kotle nie ma już drewna jest tylko resztka popiołu. Drewno iglaste bo liściastym paliłem (wiąz) i nie daje takiego ciepła jak iglaste.
  9. Witaj Przetestowałem tą opcje, zostało mi kilka metrów desek z budowy, od miesiąca palę nimi. zrobiłem z drutu fi6 kratkę na nóżkach 5cm na dno kotła.Przełączyłem na "drewno"sterownik, nie podaje wtedy pelletu, napełniam komorę tą w której jest popiół do pełna drewnem i podpalam, praca palnika na włączony. Kocioł steruje dmuchawą w zależności od temperatury kotła i światła w czujniku, pompami też, utrzymuje temperaturę powrotu i grzeje bojler oraz bufor w zależności co wybierzemy lub oba na raz. jeżeli osiągnie wymagane przeze mnie i nastawione temperatury wyłączy dmuchawę. ładowanie do pełna komory drewnem to starczy do zagrzania kotła i bojlera do temp 65C jeżeli po spaleniu załaduje drugi raz to mogę zagrzać jeszcze bufor do 80C
  10. Ale czy jest sens? może dać bezpośrednio wodę z bufora rozdzielacz potem na grzejniki i założyć tylko na grzejnikach zawory termostatyczne? Czy taki układ spełni swoją rolę i będzie dobrze działał?
  11. https://afriso.pl/katalog-online/afriso/termostatyczne-zawory-mieszajace-atm/produkt/1236310 czy próbował ktoś tego używać jako zaworu trój drogowego do mieszania wody do grzejników?
  12. Dokładam do instalacji 5 grzejników na poddaszu, 2x1600W ,1400W, 600w i drabinka 400W Zasilanie zestawu z bufora który grzeje do 80C kotłem 12KW na pellet. Chcę założyć zawór termostatyczny Afriso trójdrogowy do mieszania 35C-60C jakie powinien mieć Kvs?
  13. Zgadzam się tez tak myślałem ale w największy mróz i wiatr dopiero coś można poczuć jak się siedzi na podłodze, no to czuje że coś jak by podłoga ciepło odbijała w tyłek. U mnie od dwóch dni ogrzewanie się nie włącza w ciągu dnia, jest za ciepło temperatura jaka nam wydaje się komfortowa to 21,5C ,w nocy stopień niżej. Spaliłem od 10 października 2 tony pelletu czytając forum myślałem ze trzy tony kupione na zime mi nie wystarczy a tu niespodzianka bo mam jeszcze tonę i wszystko wskazuje na to że jeszcze 500 kilo góra i koniec z grzaniem domu.Siedzę na krótkim rękawku.:)
  14. Ale musisz mieć wtedy sterownik w każdym pomieszczeniu i elektrozawory na rozdzielaczu, bo przy zmianach stron wiatru dzieją się cyrki z temperaturą w pokojach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.