Skocz do zawartości

Dikster

Forumowicz
  • Postów

    72
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dikster

  1. @Szymek00 W diagnostyce sprawdziłeś działanie zaworu i jak klikasz otwórz to skala idzie w do góry w kierunku 10 tylko że ta płytka ma możliwość odwrócenia z odwrotną skalą. Sprawdź poprawność instalacji albo metodą prób i błędów odwróć bieguny zaworu i płytkę bo skoro na zdjęciu widać zawór ustawiony na 0 a na sterowniku pokazuje temp 52 czyli niewiele mniejszą od tej na kotle to wniosek nasuwa się sam.
  2. Wybacz. Źle zrozumiałem. Ale mimo to 8-9 kg na samo CWU to trochę dużo.
  3. @nightwatch Jeżeli masz dostęp do tańszego pelletu np poniżej 1500zl to jest to opłacalne. Nie musisz nic przerabiać żeby sprawdzić jak to będzie sie palić. Musisz mieć tylko szczelnie zamknięty kosz i dobrze by było aby nie wchodził on w podtrzymanie. Aby palić typowo pelletem to musiałbyś kupić sparator z drugim podajnikiem, inny rusz i zmodyfikować go pod zapalarkę. Ale dla samego sprawdzenia jak się pali możesz normalnie go zasypać. @Dozy Przy rozpalaniu faktycznie jest dym ale jest to zależne od dawki rozpalajacej. Jak będzie go za dużo to będzie kopcić. Taniej jest grzać CWU prądem ale jak grzalem pelletem to spalał mi ok 4-4,5kg na dobę przy 200l CWU tyle że ja mam zapalarkę.
  4. Cała tą przystawkę z podajnikiem kupisz ale czy sam podajnik to nie wiem. Pytaj Pieklorza, on powinien coś więcej wiedzieć odnośnie ceny. Jak chcesz palić zrebke z tym drugim podajnikiem to nie jest najlepszy pomysł. Sprawdzałem to i nie bardzo chce on podawać te zrębke, praktycznie w ogóle nie podaje. Lepiej bez tego wsypać bezpośrednio do zasobnika ale tu też nie jest kolorowo. Zawiesza się w koszu i nie zsypuje się na ślimak, do tego sama zrębka ma dość mała kaloryczność i strasznie długo kocioł pracował na pełnej mocy, musiałem mu dać większe podawanie nawet 10 s i przewa też 10 s a taka częsta praca to silnik jest już naprawdę gorący. Jedyne sensowne rozwiązanie aby zaoszczedzic tego drogiego opału to mieszać zrębke z ekogroszkiem i te wszystkie problemy co opisałem wcześniej znikną.
  5. Masz na myśli przystawkę oddzielająca z drugim podajnikiem taki jak jest w kotlach dwupaliwowych od Technixa ?
  6. Robiłem taki test i przy temperaturach poniżej 10 C na zewnątrz przy rozpalaniu i wygaszaniu kotła a stała temperatura różnica była 1.2 kg/doba na korzyść stałej modulacji. Powyżej 10C na zewnątrz czyli okresy przejściowe zapalarka jest lepsza bo nagrzeje dom w np 2h i resztę dnia kocioł stoi. Nie jest to miejsce na takie tematy więc nie będę się tu rozpisywał ale jak chcesz szczegółowy zapis temperatur, spalania, sposobu sterowania na instalację to mogę podesłać na priv.
  7. @Hitower Słuszna uwaga, bez pompy zawór inaczej pracuje nie pomyślałem o tym ale mimo to da radę to ustawić tylko dobrze by było jak @kafe466 pokazał zakładkę z min i max temperaturą na zawór, zmienić temperatury i będzie to pracowało.
  8. @kafe466 Ja mam tak ustawione że przy ok 5 C na zewnątrz kocioł wyłączy się raz na dobę, jest to w okolicy 10 godziny bo wtedy słońce przyświeci i przeciąga temperaturę a tak to trzyma w okolicy zadanej. U mnie jest to 23,8 C Po pierwsze to masz coś nie tak z zaworem 4d bo przy 90% otwarcia to powinno iść tyle co na piecu czyli w twoim przypadku 55 C a tu masz ledwo 33 C. Dla porównania u mnie przy 38 C zawór jest otwarty 25% Pokaż zakładkę z min i max temperaturą na zawór.
  9. Witaj. Po pierwsze to wyczyść piec. W ogóle nie powinno coś takiego miec miejsca. Pokaż jakie masz ustawienia i czy często wchodzi w podtrzymanie. Zwiększ nadmuch jak nie dopala ekogroszku.
  10. @dawidm Witam. Jaki masz sterownik bo nie bardzo wiem o który chodzi. Standardowy Argos Pid ? Skoro sterownik kupiłeś wczoraj z nowym softem a nie miałeś starego to dlaczego tak twierdzisz że na tamtym chodził lepiej bo modułowal a nie wchodził w podtrzymanie ? Wchodzi w podtrzymanie bo nie ma odbioru ciepła. Jak nie chcesz aby tak robił musisz zacząć delikatne zmniejszać jego moc. Pokaż jakie masz nastawy podawania. (Najlepiej zdjęcie to przy okazji upewnię się jaki to sterownik)
  11. @K-r-y-s A to jakaś nowość, pewnie jesteś jednym z nielicznych który dostał taki kocioł w konfiguracji z tym sterownikiem bo pierwsze o tym słyszę. Nie wiem jak teraz kontakt z technixem ale jakiś czas temu to był bardzo problematyczny a nawet niemożliwy.
  12. Nie wiem, nie wgłębiałem się co jest stabilniejsze ale standardowo zawory 4d daje się na 1 calu albo taką średnicą jakie wyjście ma kocioł a już za zaworem można dawać stopniowo mniejsze.
  13. Średnica 10cm ? Przecież to z 4 cale są. Zawory czerodrogowe to max 2 cale a najlepiej 1 cal albo mniejsze. 4 cm to już 1 1/2 cala więc jest jeszcze ok ale lepiej zmniejszyć te rurki.
  14. Mniejsze rury = mniej wody = mniej do nagrzania Na każdej średnicy będzie to chodzić ale im mniejsze tym lepsze ale nie przesadzajmy. Do 4d żeby to miało ręce i nogi oraz aby zachować odpowiednią temperaturę powrotu to dobrze by było dołożyć jeszcze pompę kotłową. Grube to znaczy jakie, 2 cale?
  15. Jak byś chciał na termostatach to tylko na elektronicznych ale żeby nie działały on/off tylko płynnie i zakup 12 takich głowic to dość spory koszt w porównaniu do zaworu 4d i osprzętu do niego.
  16. Ja mam to i to. W sterowniku mam czujnik pokojowy który jest zamontowany w największym, najchłodniejszym pomieszczeniu i to on steruje zaworem 4d aby utrzymać komfortową temperaturę. Mam niewielki dom bo ok 90m2, 8 grzejników i tylko przy dwóch mam przymknięte termostaty. Według mnie te dwie rzeczy świetnie ze sobą współgrają. Nawet bez czujnika pokojowego w domu można ustawić np. pogodowy na takie temperatury aby było ciepło i w niektórych pomieszczeniach przymknąć termostat. Sam 4d ma to do tego że nie jesteś w stanie mieć takiej samej komfortowej temperatury w całym domu nie to co głowice termostatyczne. 4d z siłownikiem można sterować na różne sposoby: - poprzez pogodowy - pokojowy automatyczny czyli taki jak w popularnym timelu - pokojowy na zasadzie on/off i to też na 2 różne sposoby: wyłączając pompkę albo zmniejszając na zawór o np 5C. W twoim przypadku to 4d wyszedłby korzystniej, do tego siłownik , pokojowy na zasadzie on off i sterownik który obsłuży go na zasadzie obniżenia temp na zaworze po przekroczeniu zadanej w pomieszczeniu i ewentualnie czujnik pogodowy ale bez tego też się obejdzie.
  17. A to sory, nie wziąłem pod uwagę jaki palnik. To moje wartości ci nie pomogą bo ja na sv 200.
  18. Ja mam WPA 120 hl 80w i sterownik ustawiony na 12 kW. Obroty min 1100 a max 1900.
  19. No powiem ci że takiej modulacji się nie spodziewałem. Jakie są możliwości zmiany ustawień PID?
  20. Wcześniej sam sobie rozdzieliłem i otworzyłem. Teraz już jest git. No teraz modulacja to jest modulacja. Jaki to numer softu ?
  21. Jak na to co było kiedyś to teraz pracuje jak należy. To jest ten mały czy 7cali? Ps. Rozdziel linki zdjęć.
  22. Jak działa to dobrze. Ja mam co prawda 80 w z hallem ale powietrze mam min 10 max 100 skale ustawiam od ilu startuje i czyta to hallotron czyli u mnie to min 6 max 34. Możesz na 40w dmuchawie ustawić skale np 10 na 50 to nie ma większego znaczenia bo i tak sterownik sam dobierze napięcie do obrotów ale jak to dobrze ustawisz to lepiej utrzymuje obroty. Najważniejsze są właśnie obroty. A to już ustawiasz indywidualnie pod moc kotła i paliwo jakie spalasz.
  23. Czyli sterownik nie pokazuje obrotów. Jakim przewodem masz podłączony hallotron z sterownikiem. Powinien w dmuchawach wpa być to przewód rj11 3 piny.
  24. @jolal Czy masz włączoną obsługę hallotronu w sterowniku?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.