Skocz do zawartości

grostecki

Forumowicz
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia grostecki

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ja kupiłem orzecha diablo ze składu Zagórski (jak jeszcze był po 2 tyś). Węgiel ponoć z Kazachstanu. Ale kamieni w nim to masakra. No i popiołu niby 9% ale jak wrzucam do pieca wiaderko węgla 10 litrowe to popiołu z tego jest 1/3 wiaderka. W poprzednim roku miałem z Energo Bielsk to tamten to był ideał. Niestety trzeba się jakoś przemęczyć.
  2. Jeżeli jest kocioł szczelny to nie powinien przegrzewać bo miarkownik zamknie klapkę, kocioł będzie pracował w podtrzymaniu a grzejniki ciągle odbierają ciepło.
  3. Wtedy zadziała "ochrona kotła" w sterowniku. Ja u siebie tak grzeję wodę w lecie. Zawór 4D jest ustawiony na minimalne otwarcie 20%. Chodzi tylko obieg piec + zasobnik cwu. Jak załaduję za dużo i temperatura na piecu przekroczy 80st. zawór otworzy się na 100% i gorąca woda pójdzie na grzejniki - nastąpi schłodzenie pieca. W zimie jest taka sama zasada. Przez 2 zimy nie udało mi się zagotować wody.
  4. Wg mnie najtańsze i najprostsze rozwiązanie to zawór 3 lub 4 drogowy + siłownik i sterownik do tego. Nie wydłuży ci to grzania jak bufor ale pozwoli puszczać odpowiednią temperaturę na grzejniki niezależnie od temperatury na piecu. Ja mam tak u siebie zrobione. Zawór 4 drogowy ESBE+siłownik zaworu+sterownik Tech I1.
  5. U mnie było zamknięte poddasze nieocieplone i nieogrzewane + eternit na dachu. W zimie na poddaszu była taka sama temperatura jak na zewnątrz. Dom został ocieplony 15cm styropinem grafitowym, eternit wymieniony na blachodachówke + ocieplenie 15cm pomiędzy krokwie Rockwool 0,039 i 10cm druga warstwa 0,035. Wełna ściśle przylega do styropianu. Temperatura po tych dociepleniach na poddaszu podniosła się do około 18st w zimie bez ogrzewania (na parterze temp 24st). Teraz robiłem remont w domu i poddasze zostało już połączone z resztą domu - mają być tam sypialnie.
  6. Ja mam kopciucha z dmuchawą także nie wiem czy bez dmuchawy będzie tak samo. Jeśli palisz od góry i masz klapkę powietrza wtórnego w drzwiczkach zasypowych to wg mnie powinno palić się bez problemu.
  7. Ja paliłem bez problemu. Na spód drewno żeby groszek nie spadł do popielnika i zasypywałem do pełna. Palenie oczywiście od góry.
  8. Wyczytałem w internetach, że Amica swoje fabryki we wronkach sprzedała Samsungowi. W Polsce produkują jedynie piekarniki do zabudowy, kuchnie wolnostojące i część płyt. Reszta sprzętu pochodzi od kooperantów z Chin i Turcji głównie z fabryk Midea Group.
  9. Ja u siebie mam podobnie jak na Twoim rysunku. Ociepliłem tak, że dałem między krokwie wełnę 15 a na nią w poprzek 10. Potem folia para i płyta GK. Na strop nad poddaszem wyłożyłem wełnę w taki sam sposób. Na strych mam zrobione "schody strychowe" (wyłaz z drabinką) ale raczej nie będę tam wchodził. Z tym, że ja mam jeszcze docieplone ściany i wełna styka się ze styropianem.
  10. Ja w tym roku też robiłem ocieplenie + wymiana eternitu na blachodachówkę. Najpierw zrobili dach potem docieplenie. U mnie poszedł Budmat Rialto X-mat, styropian NTB grafitowy 15. Także też grubo. Pod blachę poszła membrana tylko nie pamiętam jaka. Miała być podobno jedna z lepszych. Styropanu się nie obawiaj. U mnie leżał cały sierpień na słońcu + połowę września na ścianach i nic się nie zdeformowało. Między krokwie poszła wełna Rockwoola Megarock 15 a na nią 10 Rockmin, także 25 cm całości i wełna dotyka membrany.
  11. Tak jak napisałeś pilnuje tylko jednego parametru. Dwóch nie da rady. Priorytetem była ochrona powrotu więc sterownik skupił się na tym. Podejrzewam, że na początku był przymknięty i puszczał małą temperaturę na grzejniki która i tak dogrzała pomieszczenia i termostaty się zamknęły. Jak dogrzał powrót to zaczął puszczać więcej na grzejniki i otwierał się co raz bardziej. Otworzył się na 100% bo powrót dogrzany ale temp za zaworem nie osiągnęła zadanej.
  12. Pompą niech steruje sterownik kotła. Na temat tego Techa co nieco wiem:
  13. Ochrona powrotu w sterowniku i-1 działa w ten sposób, że zawór stopniowo otwiera się i zamyka pilnując zadanej temp. powrotu. U Ciebie powrót jest dogrzany więc zawór otworzył się na 100% i teraz próbuje dojść do temp zadanej 56st (a temp. zaworu jest 42st). Grzejniki nie mogą się nagrzać bo zamknęły się termostaty i nie puszczają gorącej wody stąd też skok temperatury na piecu (70st). Tyle tylko, że powinna to pokazywać czujka w sterowniku (temp. kotła). Może masz w złym miejscu czujkę. W przypadku palenia z wysoką temperaturą na kotle lepiej jest w sterowniku włączyć opcję "ochrona kotła" ponieważ powrót i tak będzie dogrzany a sterownik będzie pilnował temperatury zadanej i zabezpieczał kocioł przed przegrzaniem .
  14. Zaworem można kręcić jak jest założony siłownik. Trzeba podważyć tą szarą zaślepkę, ona się wysuwa około 5mm i wtedy można kręcić ręcznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.