Ustawiasz tak że jak zbytnio spada temperatura powrotu po załączeniu pompy cwu to zamyka się zawór co, co powoduje przyznanie całej mocy kotła dla grzania wody, następnie jak pompa cwu się wyłączy to kociołek nie przegrzewa mocno bo wtedy otwierający się zawór powoli zwiększa odbiór ciepła na obieg grzewczy, trzeba trochę pokombinować ale da się to zrobić.
Można to złagodzić ograniczając przepływ przez zasobnik wężownice cwu. Oraz ustawić wyżej temperaturę powrotu wtedy po jej spadku zawór na grzejniki się zamknie.
Przy spk lux ustawiasz na pokojówce zadaną temperaturę na pokojówce natomiast w sterowniku kotła w ustawieniach zaworu /pokojówka ustawiasz parametr różnica temperatury zadanej np. 0,2 oraz parametr zmiana temperatury zadanej np 1.
Wtedy na każde 0.2 stopnia różnicy pomiędzy faktyczną a zadaną temperaturą na pokojówce zadana zaworu będzie się zmieniać o 1 stopień i będzie dążyć do utrzymania zadanej w pokoju. Oba powyższe parametry musisz dopasować do swojego domu i instalacji to co podałem to takie uniwersalne startowe.
Ps spk lux standard to ta sama pokojówka to tylko inny sposób sterowania zaworem tzn taki sam jak przy zwykłej dwustanowej.
1 jeśli nie masz podpiętej pod wyjścia dodatkowe pompy i dodatkowego zaworu to zapomnij o tych ustawieniach.
2 to samo co wyżej.
3 dla lepszej stabilności pracy kotła pompa krótkiego obiegu ( twoje przypuszczenia i 50 stopni nie są do końca poprawne)
4 spk lux standard to pokojówka spk którą będzie działać jak zwykła dwustanowa, zaś spk lux ustawiasz sterowanie zaworem proporcjonalne.
Standardowe ustawienie 5% jest zbyt duże z tego względu że w tym nowym sofcie jest błąd i ster zawsze wykonuje ruch o ustawioną wartość nie koryguje jej proporcjonalnie do różnicy temperatur jak we wcześniejszych wersjach.
Tygodniówka to tylko i wyłącznie zależy od twojego harmonogramu życia. Musisz dostosować ją pod siebie, jak nie korzystasz to obnirzasz, ja na lato stosuje jeszcze obniżenie w celu wykorzystania solarów.