Skocz do zawartości

NeS

Forumowicz
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 84m2 parter i poddasze użytkowe, ściany 36cm porotherm + 10 cm styro grafit, poddasze 20 cm wełny
  • Instalacja
    6x grzejnik + drabinka + podłogówka w całym domu (pętle co 25cm)
  • Kocioł
    MPM DS 14 + bufor 750l 3x wężownica

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Pl

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia NeS

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

9

Reputacja

  1. A co jeśli wejście i wyjście z bufora to 1 cal? Ma sens rura 1 1/2 ?
  2. Możesz to jakoś narysować/ zrobić zdjęcie jak to ma wyglądać? Trudno mi sobie to wyobrazić
  3. Przyjmuje się około 50l bufora na 1kw kotła. Zasobnik cwu podłącz pod bufor, dobrze zaizoluj, w lecie będziesz palił raz na tydzień lub rzadziej.
  4. Kolego ile puszek tego napoju co stoi na kotle sobie cenisz za taki odlew? Wszystkie moce kotła mają ten element w takich samych wymiarach? U mnie na razie powoli sypią się te przesłony od strony komory zasypowej ale dobrze by było być przygotowanym bo "dziubek" elementu wirowego już się trochę stępił.
  5. Jeśli planujesz bufor to bierz kocioł dużej mocy. Do 1000l 18kw lub więcej, tak żeby jeden załadunek wystarczył do zagrzania całego bufora. Ja mam MPM DS 14 kw i bufor 750l i samym drewnem twardym jest na styk albo nawet trochę za mało.
  6. NeS

    Kocioł DS MPM

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/34804-kocioł-ds-mpm/?do=findComment&comment=609718
  7. Komin drożny? Od sprawdzenia tego chyba należy zacząć
  8. U mnie na takie objawy pomaga pompka na 3 bieg, kocioł jakoś się zapowietrza od czasu do czasu. Taki objaw mam też gdy wkładam pionowo drobne gałęzie. Wtedy chyba rozpala się wsad w komorze zasypowej a stamtąd pompka na 1 biegu nie do końca jest w stanie odebrać ciepło/wodę.
  9. Kurcze, liczyłem szczerze mówiąc na coś w okolicy 5k zł, a widzę że trzeba się bardziej na 8-9k nastawiać. Może warto berettę jeszcze podratować hmmm...
  10. Serwis po gwarancji ma mi kto zrobić, ale nie chciałbym pchać się w jakieś wynalazki. Wiem że potrzebna mała moc, liczyłem bardziej na podpowiedź jakiego modelu szukać albo w jakiej marce są takie kociołki.
  11. Jak w temacie, beretta super kompakt kończy swój żywot, zużywa kosmiczne ilości gazu, taktuje cały czas, gdyż w mieszkaniu jest łącznie tylko 21 żeberek grzejników aluminiowych. Problemem jest też zaciąganie powietrza przez kratki wentylacyjne. Jaki kocioł kondensacyjny wybrać do takiego mieszkania? Czy sensowne jest dołożenie np. 2 grzejników po 5 żeberek? Budownictwo z lat 80/90, ale to chyba nie ma większego znaczenia.
  12. Moim zdaniem powinni egzekwować, w imię czego ludzie, którzy poczynili inwestycje mają być stratni? Są równi i równiejsi? Mało tego wielu z nich było pierwszymi po 3k dodatku na węgiel. Co do tematu, założyć kopciucha 5 klasy z buforem i czekać co będzie za 5 lat, żyjemy w czasach bardzo niepewnych i duże inwestycje to duże ryzyko
  13. Opał z luzem, drobny, układany w poprzek, tak żeby opadał przed palnik cały czas. Ja mam też blachę, tam dłużej leży żar. No i mój sposób to jedna warstwa twardego w poprzek na ruszt w miarę szczelnie, później iglaste drobne wzdłuż ze szczeliną na środku do palnika, później znów w poprzek tak jak 1 warstwa a na to luźno jak leci. Jeśli daję w pionie to w miarę możliwości kładę duży kawałek żeby dociskał.
  14. Pp miarkownik na 85 stopni, PW z tego co pamiętam po obu stronach do połowy otwarte
  15. Też mam 55 zawór, grawitacyjnie u mnie idzie przez 1" więc nie ma rewelacji. Start pompy na 80 miałem, teraz zszedłem na 75 i włożyłem jeden zawirowywacz, ten od czopucha. To czy huczy zależy od grubości i rodzaju opału. Ostatnio jak na żar dałem trochę drobnego iglastego a później kołki takie do 5cm średnicy w pionie to myślałem, że kocioł kominem wyleci🙂 83 stopnie trzymał cały czas, płomień aż zawijało w dół do drugiej komory wymiennika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.