Skocz do zawartości

Gunman

Stały forumowicz
  • Postów

    228
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Gunman

  1. Ja mam pompe CWU na powrocie z CWU do kotła i nawet przy wyłączonej pompie podgrzewa mi CWU jakoś grawitacyjnie powyżej zadanej. Nie wiem jaki to ma wpływ na pracę kotła bo aż takiego problemu jak ty nie mam. Temperatury CO są zgodne z zadanymi. Od dawna zastanawiam się czy coś z tym robić, trzeba chyba wstawić elektrozawór ale czy warto?

  2. Z moich obserwacji wynika, że sonda sobie dobrze radzi ze spadającym tlenem w spalinach poprzez odpowiednie podnoszenie obrotów wentylatora. Natomiast słabo sobie radzi z nadmiarem tlenu na niskiej mocy kotła. Kociol nie może zejść z obrotami wentylatora poniżej ustawionego minimum (najczęściej ustawione jest 20-25%) a przy pracy na najniższej mocy tlen rośnie powyżej zakładanych 12,5%.

  3. 10 godzin temu, ŁukaszL napisał:

    Ja mam DAB Evosta. Serwisant dzwonił po 2h od zgłoszenia awarii, jutro będzie z nową pompą, oczywiście wymiana w ramach gwarancji.  Reszta pomp w mojej instalacji to Grundfos Alpha - myślę że spokojnie pociągną dużo dłużej :) 

    IMG_20200128_082622.jpg

    Jak będzie u Ciebie serwisant, to dopytaj o zalecaną charakterystykę pracy dla tej pompy i o zawór z czerwonym pokrętłem. Na zdjęciu jest ustawiona zła charakterystyka pracy.

  4. 6 minut temu, Riker74 napisał:

    na 30 % mocy mam ustawiony czas podawania 4 sekundy i przerwa 43 sekundy. Dodam, że ma piec 11 KW więc nie jest przewymiarowany a do ogrzania ma jakieś 130 m2. Dodam też że nie ogrzewam cały czas CWU ( zbiornk 300 litrów ) włączam 2 x dziennie - ogrzewa do 52 stopni i wyłączam .

    No to jak masz dla 11kW przerwę mniejszą niż ja mam dla 22kW to się nie dziwie że tak się dzieje. Złe masz ustawienia modulacji.

    • Zgadzam się 1
  5. To jest normalne w przypadku małego odbioru ciepła lub przewymiarowania kotła. Prawidłowo kocioł powinien osiągać temp zadaną tylko przy braku odbioru ciepła przez instalację. Np. jak ładuje CWU to dochodzi do zadanej dopiero kiedy pompa od CWU się zatrzyma. 

    Nie wiem jakie masz ustawienia modulacji ale zejdź w dół z podawaniem na 30% mocy na ile się da dla twojego kotła. Wtedy w cieplejsze dni będzie pracował dłużej a w zimniejsze będzie bardziej modulował między mocami. Dla 22kW przerwę podawania można zwiększyć do 46s spokojnie, kocioł nie wygasa, nic złego się nie dzieje. Dla 15kW nie wiem jakie jest dopuszczalne minimum ale spróbuj zwiększać przerwę co 2s i obserwuj. Jedną z zalet kotłów pelletowych jest ich modulacja w zakresie mocy min i max. Dlatego chodzi o to żeby dobrze ustawić moc min, żeby była jak najmniejsza przy zachowaniu racjonalnej sprawności kotła. Im kocioł ma większy zakres między mocą min a max to jest lepszy. Niestety często ludzie w tym wątku dążąc do długiej pracy na 30% mocy na siłą podnoszą moc minimalną i zmniejszają zakres modulacji kotła. Tylko po to żeby mieć ładne wykresy na econet i ładne liczniki.

  6. Co do temperatury kotła, nie jest tak, że temperatura spada w momencie zwiększonego zapotrzebowania na ciepłą wodę? Na przyklad by dogrzac cwu? I wtedy na mieszacz nie starcza juz tej cieplej wody z kotla i dlatego na chwilę spada poniżej ustawionej minimalnej? Bo priorytet jest zawór mieszajacy utrzumujacy temp kotła? (ATV ?)

    Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka


    Dokładnie tak jest. U mnie mieszacz idzie w dół jak na kotle spada poniżej 58 i ustawienie zadanej mieszacza tu nic nie daje.
  7. Dlaczego temperatura mieszacza tak często schodzi pod minimalną jaką ustawiłem czyli 38st? Piec chodzi na pogodówce.7_wykres_18122019.thumb.jpg.f9fd8f208e986b2f1c2e6700f2c8da06.jpg

     

    Trzeba się zastanowić dlaczego temperatura kotła spada bo to dlatego obniża się temp mieszacza. Pomijając te drobne zmiany spowodowane pogodówką. Zauważ że te spadki masz wtedy kiedy kocioł schodzi poniżej 60*. 

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.