Skocz do zawartości

StesiU

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    nowy budynek; 130m2 pow użytkowej (po podłogach pewnie ze 150m2) + 40m2 garaż i "strych"; ściany: Ytong 600+15cm styro grafit 0,032; poddasze 30cm wełny; podłoga 15cm styro; okna 3szybowe
  • Instalacja
    160m2 podłogówka - dwie pętle góra i dół + grzejniki w garażu i strychu (wyłączone); CWU 220L, sterowanie pogodowe mieszaczem od podłogówki, sprzęgło hydrauliczne i kilka pompek (nie znam się)
  • Kocioł
    Witkowski Biovert 15KW + Kipi 16KW+Ecomax 850

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Zawonia

Ostatnie wizyty

559 wyświetleń profilu

Osiągnięcia StesiU

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Serwus! Pellet się jakoś pali i co najważniejsze nie zasypuje palinka! odzyskałem wiare w kipi (straciłem ją ostatnio tylko na kilka dni). Celowo piszę "jakoś pali" bo jestem jeszcze w trakcie dopracowywania płomienia ale to już drobnostka. Co było przyczyną zasypującego się palnika? Otóż wg mnie parametr "czas detekcji braku paliw", który początkowo miałem ustawiony na 1min (nie wiem czy tak było domyślnie). Zdaje się ze nigdy tego nie ruszałem ale ręki sobie nie dam uciąć... Ustawiając "czas detekcji braku paliwa" na 5 min zgodnie z tym co podpatrzyłem u @papen76, pellet przestał zasypywać palnik. Dla potwierdzenia przestawiłem potem ten parametr znowu na 1min i zasypywanie się powtarzało. Oczywiście pozostałych ustawień nie ruszałem w trakcie testów. Odpowiadając na pytania @Kordjano 1. pellet jest podobno dębowo-sosnowy (tak go określa sprzedawca). Dobrze pęcznieje/rozpuszcza się w wodzie ale potrzebuje na to zdecydowanie wiecej czasu niż mój poprzedni pellet 2. palnik oraz kocioł czyściłem przed zasypaniem tego nowego pelletu Wpis pozostawiam na przyszłość. Może komuś się przydać.
  2. dziś zaczynam znowu walkę z moim nowym pelletem. oczywiście intensywność była na 4% co 60sek (przepraszam za wprowadzenie w błąd...) pozostawiłem moje ustawienia zmieniając tylko dwa parametry: czas detekcji braku paliwa: z 1 min na 5min - nigdy tego parametru nie ruszałem, czas cyklu praca: z 15s na 20s dam znać czy przyniosło to jakiś pozytywny efekt (pozytywny efekt mam na myśli nie zasypany palnik i ponowne rozpalenie)
  3. Wracam z odpowiedziami. zadana 70C (oczywiście nie dobija bo go zasypuje) Test podajnika 1760, kaloryczność ustawiona na 5.5, czas cyklu pracy 15s, nadmuchy 25%, 31%, 37%, intensywność czyszczenia 40% co 60s, płomień przy rozpaleniu dobija do max a potem nie osiąga nawet 60% ( bo go pewnie czujnik dobrze nie widzi) ustawienia z teraz, pewnie juz przekombinowalem bo różne próby były. powietrze jakie było w kotłowni takie jest, żadnych zmian nie bylo w tym zakresie.
  4. Dzień dobry, Panowie mam problem z nowym pelletem. Niestety mam go 3T… i chciałbym go jakoś spalić. Problem tylko w tym ze on nie za bardzo chce się palić… Oczywiście wszystko zważone jak należy, nawet na kilku wagach. Mimo to ciagle zasypuje mi palnik, przez co czujnik nie widzi płomienia i po dojściu na 16kw rozpoczyna rozpalanie (płomień jest). Próbowałem różnych ustawień z kalorycznoscia, kombinowanie z waga przeważnie pomagało a na tym pelecie nic. Po wygaszeniu kotła w palniku zostaje szklanka nie spalonego peletu. Podpowiecie coś? plisss
  5. Dzięki za odzew! Nad laguną poważnie myślałem głównie właśnie z uwagi na jej minimalną „obsługowość” (znam ten kocioł z przeglądania forum). Nie chcemy jednak aż tak przyszłościowo inwestować w ten budynek. Dołącze do listy tego Kołtona proponowanego przez robin60. Szczególnie jeśli jest możliwość postawienia pojemnika na pellet obok kotła, chociaż wysokość jest OK. Po wstępnym rozpoznaniu neta, cenowo wychodzi podobnie jak pozostałe. Podzwonie jeszcze i dopytam o doposażenie. Powiedzcie tylko proszę, jak odbywa się czyszczenie tego Slimko, Smarta czy Bio-pel? Czy tylko poprzez te drzwiczki z zamontowanym palnikiem czyli od przodu? Nie mogę znaleźć jakiś dokładniejszych schematów tego Slimko czy Smarta.
  6. Witam wszystkich, Jakiś czas temu pomogliście mi w wyborze peleciaka do nowo budowanego domu. Biovert z KIPI od Witka sprawuje się po dziś dzień. Teraz stoję przed wyborem kotła do drugiego domu i znowu potrzebuje pomocy. Charakterystyka budynku dostępna pod linkiem: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ah9t W domu obecnie tzw śmieciuch który dobrze sobie daje rade na te ok 100m2 ale zdrowie mieszkańców domu nie pozwala już na jego dalszą obsługę. Tym bardziej że kotłownia usytuowana jest w dość niskiej, ok 160cm wysokości, piwnicy. Instalacja w domu po modernizacji na rurkach miedziowych. Wszędzie grzejniki aluminiowe, w sumie 7 szt. Dom nie jest w żaden sposób ocieplony. Stolarka okienno drzwiowa nowa. Ciepłowłaściwe podpowiada kocioł ok 17KW. Podobnie hydraulik. Biorę pod uwagę: 1. Kocioł na pellet SlimKo 16kW – cena ok 13 500 (cena uwzględnia transport oraz dodatkowy panel pokojowy i moduł internetowy), 2. Kocioł na pellet Lumo Bio Max PLUS 15 – cena zbliżona (cena uwzględnia transport oraz dodatkowy panel pokojowy i moduł internetowy), 3. Kocioł na pellet Witkowski 16 kW SMART 5 – cena 11 700 (cena uwzględnia transport oraz dodatkowy panel pokojowy i moduł internetowy), Bardzo ogranicza nas wysokość pomieszczenia stąd takie a nie inne modele. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Jednak to KIPI do mnie przemawia bo znam i nie narzekam ale…
  7. Serwus, też zamieszczę kilka faktów z podsumowania mojego pierwszego sezonu grzewczego w nowym domu. Jako początek sezonu przyjąłem 30.10.2018 wtedy tez dotarła pierwsza tona peletu, zacząłem utrzymywać w domu temp ok 21-22C, zasobnik został zasypany do pełna i zaczęła się zabawa w dobranie ustawień. Po 59 dniach palenia, 28.12.2018 kupiłem 0,5t peletu (po świętach nikt nie chciał mi przywieźć całej tony). 30.01.2019 czyli po 33 dniach koniec tej 0,5t. Kupiłem drugą całą tone. Tym razem po 51 dniach skończyła się ta druga tona. 22.03.2019 zakupiłem kolejne 0,5 tony peletu którą pale do dziś z tym że od 15.04. grzeje tylko CWU. Podsumowując po 167 dniach spokojnie zmieściłem się w 3 tonach bo jeszcze mi zostało na grzanie CWU. Jak tak będą wyglądać kolejne sezony to dla mnie rewelacja. Udanego week życzę !!!
  8. Dla porównania może powiem jak spalanie kg wygląda u mnie. Pierwszy sezon grzewczy, od około 3 tygodni pali się non stop i pobiera jakieś 20-25kg na dobę. Mam nadzieje że uda się trochę z tego zejść bo budynek "się wygrzewa", poza tym na razie obserwuje i eksperymentuje trochę z ustawieniami. To też pewnie ma jakiś wpływ na stabilność. Martwi mnie tylko ilość rozpaleń na dobę bo wychodzi mi jakieś 12-13. Zobaczymy co będzie przy -10.
  9. Serwus Panowie, kolejne moje pytanie z serii "czy tak ma być". Na zdjęciu powinno być widać podłączenie czujnika spalin w czopuchu który dość luźno sobie tam lata przez co chyba przeklamuje mi odczyty temp. Na max mocy palnika temp spalin mam niby w okolicy 80 C. Pytanie jak go podłączyć aby było dobrze?
  10. Ucięte i już nie hałasuje. Dzięki za pomoc. Ale mam wrażenie ze ta spirala jest trochę krzywa. W sumie działa jak należy to chyba nie mam się co martwić? Przy okazji znalazłem ukręconego jednego imbusa który trzyma spirale...
  11. Witajcie, Na forum trafiłem jakiś czas temu podczas wyboru pieca (padło na Witkowskiego) i już wtedy wiedziałem ze pewnie będę miał kilka pytań w tym temacie . Ale zanim będę konsultowal z Wami moje ustawienia pytanie o podajnik. Czy ten ślimak powinien tak wystawać? Wydaje mi się ze nie i przez to podajnik mi hałasuje/trzaska.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.