Skocz do zawartości

Ksieciunio

Stały forumowicz
  • Postów

    914
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez Ksieciunio

  1. "Kociol" to koszt około 15 tys.zl. Lepiej zapytać u osób obeznanych w temacie niż pójść za głosem "piniedzy"
  2. Słyszał ktoś o kotłach sonicznych rury Walczaka ? Kilku instalatorów zachwala, ze lepsze od pompy ciepła, mniejsze, niezawodne, bardziej energoszczedne. https://www.rurywalczaka.pl/
  3. Chodzi o to by kociol pracował z jak najniższa temperatura zasilania grzejniki która wystarcza do ogrzania mieszkania, jak najdłużej- bez przerw
  4. Ja mam też kamiennice 74m2, kociol zamknięta komora. Rachunki mam o połowę niższe. W ogrzewaniu ważne jest "stało palność " z niska temperatura i duże grzejniki.
  5. Sprzedam nowy nie używany zestaw ESBE VRG231 + ARA645. Cena za całość 500 zł plus koszta wysyłki.
  6. Sprzedam nowy nie używany moduł sterujący NIBE S40 CENA: 4000 zł https://www.nibe.eu/pl/pl/produkty/pompy-ciepla/powietrzne-pompy-ciepla/smo-s40
  7. Panowie co możecie powiedzieć o UPS marki Ever ? Taki UPS eco 1200 cds nada się do kotła gazowego , lub tańsza wersja na jeden akumulator?
  8. Niestety mój UPS nie spraedza się do kotła gazowego. Poleci ktoś sprawdzony model UPS o czystej sinusoidzie, może być używany.
  9. @sambor o kurde, sprawdzilem jak kazałeś i działa poprawnie. Chodź wg. probówki w obu dziurkach jest faza. Bardzo dziękuję za dobrą radę
  10. Mam w "spadku" UPS PowerWalker VI 850 SHL FR, podczepiłem w/w ups do kotła Termet Ecocondens Gold20 i po przełączeniu na działanie z baterii wyskakuje błąd E 01. Jest to błąd który świadczy o braku stałej fazy a prędzej dwóch fazach. Fazę w gniazdach w domu mam jak na zdjęciu, na wyjściu z UPS jest tak samo. Gdy UPS przełączę na zasilanie z baterii to faza też jest po lewej stronie. Problem pojawia się gdy na zasilaniu z baterii załącza się kocioł, wtedy na wyjściu z UPS w obu dziurach jest faza. Co zrobić by było dobrze, by faza była tylko w jednej dziurce ?
  11. Czyli masz albo odwróconą fazę na gniazdku z zasilacza , albo stała faza to ściema. Zobacz czy przy pracy na akumulatorze masz fazę w obu dziurkach. Mam ten sam problem.
  12. Właśnie teraz na to wpadłem, że ma być podłączone cały czas i jeśli będą spadki napięcia to ma działać kocioł bez przerw, a przetwornica tego nie zapewni. Dzieki szakallo
  13. Co będzie lepsze taki Volt z Sinusem czy przetwornica i do tego osobno regulator ładowania ? Pytam pod awaryjne zasilanie kotła gazowego.
  14. @palacz66bardzo dziękuję, zamowie taką dla siebie.
  15. Jak to się sprawdza u Ciebie, bo rozumiem ze ogrzewasz tym dom w czasie przejściowym.
  16. @palacz66 podpowiesz jakie nasiona trawy kupić? Potrzebuje tzw.trawy sportowej . Ostatnio kupiłem w markecie i bardzo jest słaba. Teraz muszę uzupełnić większe place co i bym kupił wysyłkowo.
  17. Jakies problemy z rotenso ? Byl jeden instalator, montujesz tylko bosch. Cena 5000zl. Podobko reszta to szmelc 🙂
  18. Czyli wszystko się wyjaśniło. Nie podlacze tego sam ponieważ nie posiadam uprawnień. Powiesić jednostkę i podłączyć przewody to mogę zrobić. Dzisiaj ma podjechać znajomy i podać cenę za kompletny montaż i ew.za napełnienie gdybym sam zamontował. Może ktoś polecić jakąś firmę, model który wybrać? Potrzebuje 3.5kw
  19. Kiedyś byłem na szkoleniu to corab mialnsytem montazowy paneli, a teraz już panele tez maja. Firma paneli bym się nie sugerował.
  20. Sklep oferuje gotowy przewod z zarobionymi juz kielichami. Gaz podobno jest juz w sprężarce. Nie wiem jak do tego podejść
  21. Witam. Zastanawiam się nad montażem klimatyzacji w salonie. Na allegro zobaczyłem oferty do samodzielnego montażu. 1. Faktycznie jest to takie proste? Dostajesz zestaw, montujesz, podłączasz odpowiednio przewody i odkręcasz zaworki i to wszystko? 2. Jaka firmę wybrać? Potrzebuje około 3.5 kw. Sam salon i kuchnie w sumie około 30 m2. Sa jakieś firmy gree, lg, aux, rotenso Montaz wydaje się banalnie prosty, jednostkę zewnętrzna i wewnetrzna dzieli jedna ściana, odległość max 2 metry gdybym jed.zewnetrzna dal niżej.
  22. Kominek bez płaszcza wodnego. Ma on być taki na serio w razie W. Dzisiaj np.temp.bliskie zeru a skończę ładnie daje od rana. Myślałem, też by grzać CWU z tych paneli, tylko właśnie, może zbiornik 100 litrów by zima nie robić strat i do tego bufor ? Znajomy ma bufor 1000 litrów plus 300 na CWU ale do tego kocioł (kopciuch). Panele grzeją wpierw zbiornik CWU a jak jest za wysoka temperatura to woda jest pompowana do bufora. Zima może i ok, ale latem ? Grzać bufor dla idei ? Muszę pojechać do niego na wudeczke i dopytać o zimę, jak to wygląda. Miesiące przejściowe (październik, listopad, marzec, kwiecień) może i by zaoszczędził na prądzie.
  23. Hej, możesz coś więcej napisać na ten temat ? Sam zastanawiam się jak ogarnąć temat chłodzenia pomieszczeń w najcieplejsze dni. Planuję dom parterowy, strych nie użytkowy i było by dużo miejsca na instalację. Myślałem nad dorobieniem skrzyni na kilamtyzator taki który stosujemy w pomieszczeniach, wsadzić go tam a ta skrzynia połączona z rozdzielaczem nawiewnym. Takie druciarstwo ale nie wiem jak to ogarnąć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.