adamu
-
Postów
811 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi społeczności
-
adamu odpowiedź w Problem z ogrzewaniem po montażu sprzęgła . został oznaczony jako odpowiedź
Zamykam temat rozwiązany .
-
adamu odpowiedź w Separator powietrza flamco został oznaczony jako odpowiedź
Jest dobrze zamontowany , na filmie mensurka to dodatek , żeby zobrazować działanie i pokazać usuwanie powietrza .
-
adamu odpowiedź w Montaż sprzęgłą hydraulicznego został oznaczony jako odpowiedź
1. Raczej wielkich różnic nie uświadczy instalacja , ale z tym pytaniem lepiej do producenta tam dział techniczny ci pomoże tutaj nie ma co liczyć , strona upada .
2. Najlepiej stały bieg pompa na powiecie to suma pomp po przeciwnej stronie sprzęgła , ustaw 2 lub 3 bieg .
-
adamu odpowiedź w Poprawa wentylacji grawitacyjnej po przez turbowenty został oznaczony jako odpowiedź
Miałem podobny pomysł na poprawę , nawiewniki wrębowe i turbovent na kanałach wentylacyjnych zamiast kratek stabilnemu , żeby turbowent (elektryczny ) nie wyciągał za mocno ,ale odpowiedzi były takie jakie się możesz spodziewać z forum to nic nie da , półśrodki , zainwestuje w WM , tylko rekuperacja itd…
Moim zdaniem będzie lepiej , ale trzeba obliczyć ile nawiewu i wywiew powierza m3/h .
-
adamu odpowiedź w Poprawa wentylacji w starym domu został oznaczony jako odpowiedź
Witam ,
Posiadam w domu wentylację grawitacyjną nawiewniki wrębowe w oknach , kratki łazienki oraz kuchnia , lecz w domu duszno i parno dlatego trzeba usprawnić wentylację . W oknach chcę założyć nasady airbox które dają 20-50m3/h powietrza , i nasady turbowent na kominy.
Obecnie w kominie mam wentylacje jako 2 kanały na przelot ,ale chcę je zaślepić i na czapie owa nasade najlepiej elektryczną która ma też zakres usuwanego powietrza.
Czy w przypadku nasady elektrycznej potrzebne są stabilery w kratki czy po prostu na trubowencie ustawiam odpowiednią wartość wyciągane powietrza dla danego kanału ?
pozdrawiam
-
adamu odpowiedź w Zawór grzejnikowy 1/2 przepływ został oznaczony jako odpowiedź
Cześć ,
mam pytanie o zawór powrotny grzejnikowy 1/2 cała , posiadam takie na powrocie wyposażone w imbus , wykręcony na równo z gwintem , dalej już wykręca się cały i zalanie murowane , ale do rzeczy po zdemontowaniu takiego zaworka i próbnemu sprawdzeniu / dmuchnięciu czuć i widać jak słaby jest przepływ , to normalne zapewne w tego typu zaworze bo są one sprawne i wykręcone na max , ale w takim razie co z zaworem zasilającym termostatycznym gdzie mamy nastawy wstępne nawet po kryzowaniu więcej idzie z tego zaworka jak z powrotu , który musi go dławić ?
Grzejniki mam aluminiowe , wcześniej miałem zawory termostatyczne diamond , gdzie przepływy były duże bez regulacji 250l/h wymieniłem je na heimeier gdzie największa nastawa to 150l/h , zawory powrotne zostały również diamond , ale nie odbiegają one konstrukcyjnie od reszty na rynku jedynkę Caleffi jest inaczej skonstruowany , ale nie wiadomo czy większy jest przez niego przepływ …
Co sądzicie z tymi powrotami , szukać coś innego czy olać temat ?
-
adamu odpowiedź w Pex 16 złączki skręcane / zaciskane został oznaczony jako odpowiedź
Witam ,
Mam pytanie o złączki skręcane w pex , mam tak doprowadzone do aluminiowego grzejnika 15 żeberek pex 16 i przy zaworze termostatycznym pex posiada złaczke GZ 1/2 , która wewnątrz jest mocno zdławiona , podobnie jest na łączeniu rurek pex przed rozdzielaczem podłogowego , na lokalnej hurtowni maja asortyment firmy diamond i o dziwo zaciskania miała jeszcze mniejszy prześwit wewnątrz względem skręcanej , byłem w dużym markecie budowlanym i tam tez podobnie czy są złączki zaciskane innych firm posiadające większy przepływ ?
Jest sens je zmieniać czy w przypadku grzejnika czy tez podłogówki nawet mniejsze zdławienie nie przyniesie jakiś efektów , a jedynie co zmienić to skręcane na zacisk z racji większej pewności złącza ?
czekam na wasze opinie
-
adamu odpowiedź w Podłogówka RTL z miedzi został oznaczony jako odpowiedź
Zapytam czy będzie to błąd i zakłóci prace całej instalacji gdy zawory termostatyczne na drabinkach wymienię na caleffi nie posiadające nastawy wstępnej i głowicy termostatycznej , drabinki chciałbym mieć w trybie on/off i taki zawór mi pasuje bo ma wbudowane pokrętło lecz jest tam duży przepływ , większy niż te 150l/h w zaworach heimeier , które pozostają na wszystkich grzejnikach aluminiowych , przepływ przez drabinki będzie duży pewnie z delta 5 , ale tak jak wspomniałem nie wiem czy nie zakłóci to pracy innych grzejników ?