Skocz do zawartości

moby33

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    250m2 budynek mieszkalny
  • Instalacja
    Podłogówka i kaloryfery
  • Kocioł
    Lazar + palnik KIPI

O sobie

  • Lokalizacja
    Tychy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia moby33

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Peeter ale której histerezy? bo takiego parametru jak histereza pompy CO nie mogę znaleźć, chyba że jest dostępna tylko w sterowniku, bo obecnie nie mam do niego dostępu i wszystkie zmiany wprowadzam przez neta.
  2. Dziękuję za info. Zmiany dokonane, dam mu kilka dni i będę obserwował. A mam jeszcze pytanie do znawców tematu. Zauważyłem że mimo ustawienia wył pompy CO na 52 st pompa nie wyłącza się, czasami widziałem nawet 49 st na wyświetlaczu a pompa dalej działała. Czy to może być uwarunkowane jakimiś innymi parametrami, że pompa się nie wyłącza?
  3. Dziękuję, w weekend się tym zajmę. A mam pytanie, czy nastawy dotyczące histerezy H1,H2 także mają wpływ na działanie FL? Czy tylko dotyczą parametrów w standardowym trybie?
  4. Dołączam plik z danymi modulacji mocy, ale nie wiem czy będzie czytelny. Nie posiadam sondy Lambda, Nie mam też włączonego nadzoru, ponieważ kiedy go włączyłem i to na mocy 1kW woda doszła do 90stC. Co do parametrów ABC w FL to kolega Visitor fajnie to przedstawił, łatwe to nie jest ale wiem teraz gdzie szukać informacji. Faktem jest że PID to zawiła tematyka ale może jakieś fakty dotyczące tylko modulacji mocy w kotłach da się rozkminić. Mam nadzieję że plik z parametrami będzie czytelny i może tu jest jakiś błąd. Modulacja mocy.txt
  5. Dziękuję za odzew. Nastawy kotła to 52 st minimum, 65 max nadmuch max 30% minimum 25% , krzywa 0.5 CWU 55 st z obniżeniem nocnym do 40st. Temp spalin w granicach 80-100 stopni. Nastawy FL A 5, B 40 C 15. FL to nastawy fabryczne. W moim przekonaniu układ FL powinien śledzić "rozwój sytuacji" i powinien przewidzieć za jaki czas zostanie osiągnięta temp.max i w porę obniżyć moc aby nie dochodziło do zbytniego nagrzania wody. Tym się cechuje FL w innych urządzeniach, nie tylko grzewczych, że potrafi analizować przebiegi. W sumie lepsze wyniki mam na standardowym programie, tylko wykres wtedy jest bardziej "szarpany" ale nie dochodzi tak szybko do przegrzania wody a tym samym do wyłączenia kotła. Jeszcze nie zapoznałem się z lekturą podesłaną przez palacz66 a jest tego sporo ale czy orientujecie co oznaczają nastawy A B C w FL? Za jakie parametry odpowiadają te symbole? Zapewne tu jest możliwość poprawy działania FL, bo praktycznie każda instalacja grzewcza jest inna a nastawy podejrzewam że są te same, ale bez konkretnej wiedzy co one oznaczają wolę tego nie ruszać.
  6. To skoro masz taką wiedzę że te tematy były tu poruszane, to zamiast tracić czas na poprawianie własnego ego podaj linki do tych tematów, a chętnie się z nimi zapoznam. Poza tym nie interesują mnie informacje nt palnika KIPI bo taki mam, tylko chodzi mi konkretnie o temat FuzzyLogic więc czekam na linki odnośnie tej tematyki skoro kolega jest taki zorientowany.
  7. Witam kolegów. Mam problem i proszę o pomoc lub konstruktywną dyskusję. Szukałem na forum info nt. który mnie interesuje ale nic nie znalazłem ale przyznam że ciężko jest przejrzeć wszystko a może ten temat już był gdzieś omawiany. Posiadam kocioł Lazar Komfort, kiedyś z podajnikiem węglowym, teraz w jego miejsce zamontowałem palnik KIPI obrotowy 20kW ze sterownikiem PLUM 850P2. I tu nie do końca podoba się praca sterownika z modulacją mocy FuzzyLogic. Problem jest taki, że jak kocioł się wychłodzi to sterownik zamiast przejść na pełną moc lub zbliżoną do pełnej, to zaczyna od 3 kW (po rozpaleniu) a temperatura wody wynosi np 35-40 st więc dużo za nisko.Potem długo trzyma 9kW mimo że woda ma 40-50 st. A drugi problem jest taki, że jak temperatura wody zbliża się do 65 st to palnik pracuje z mocą 5-7 kW i przegrzewa wodę do 70-75 st i się wyłącza. Następnie woda się schładza i następuje rozpalanie, woda ma niską temperaturę i tak się cykl powtarza. Moim zdaniem takie układy powinny bardziej "pilnować" temp wody aby nie dopuścić do zbytniego nagrzania wody jak i jej schłodzenia tak aby palnik mógł pracować non-stop ale z bardziej kontrolowaną mocą. Zazwyczaj palnik u mnie pracuje cyklicznie, praca-postój-praca-postój a dobrze by było aby pracował ciągle z odpowiednią mocą. I tu pytanie, czy spotkaliście się z takim problemem, czy potraficie zmienić nastawy FL , bo wiem że to proste nie jest ale może ktoś już posiada doświadczenie w tym zakresie. Nastawy FL u mnie są oryginalne. Moim zdaniem sterownik powinien już przy koło 60 st (zadana 65st) przejść na minimalną moc i tylko podtrzymywać tą temperaturę. Z góry dziękuje za zainteresowanie i wiadomości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.