Skocz do zawartości

MK50

Stały forumowicz
  • Postów

    151
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MK50

  1. Wiem że jest 2,03 musze też zrobić go.Od 1,9 czy coś juz lepiej wygląda w piecu wiec zmiany są na plus.Tak jak w komurce i innych sprzetach co jakiś czas jest zmiana poprawa i to sie chwali jak by do szczęścia był jeszcze czujnik temp. płomienia to juz by był total wypas ale to juz chyba w SKZP-03.Dziekował. Teraz pale na interwale ciągle.Regulator pokojowy na STOP na obiegu ustawione CO 33st ,spalanie 5kg/d pokazuje ale dam 2,03 i przełacze na modulację niedługo. Musze jeszcze dokładnie skalibrować potencjał.
  2. Tych plików sie nie rozpakowuje bo to są pliki wsadowe do pamięci sterownika.Odpalasz Aktualizator klikasz wybierz i wskazujesz mu ten własnie plik który masz na komputerze klikasz "aktualizuj" aktualizator wczytuje ten plik do sterownika oczywiście zostawiasz w spokoju nic nie robisz w tym czasie czekasz do zakonczenia aktualizacji potem reset sterownika itd.
  3. Ja też mam mocny cug w kominie i jak klapkę podkładam z tyłu w pozycji otwartej całkowicie to już jak przełączę na modulacje teraz jadę na interwale i mam normalnie klapkę żeby nie rosła temp. jak się kocioł odstawi.Trzeba by tutaj zapytać Pana tomka jak jest na testowych piecach czy z tą klapką czy bez.W zeszłym sezonie zauważyłem że sterownik lepiej sobie radzi jak klapy nie ma czy tam podłożona jest,kocioł lepiej pracuje nie ma niedopałów ,sadzy nie ma itp.czyli sterownik ma jakby większy wpływ na dmuchawę a tym samym na szybką reakcje dmuchawy po podaniu paliwa.Kiedyś na starym sterowniku już myślałem o tym nawet żeby podłączyć jakiś siłownik pod zasilanie dmuchawy który by otwierał na full od razu klapę ale ciągle nie mogę do tego się zmobilizować.Ten patent z klapką i ciężarkiem to kiepski pomysł rodem z PRL w porównaniu do konstrukcji i możliwości sterownika.
  4. Witam.Ja mam USR wifi i chodzi mi wzorowo.Na samym początku chciałbym podziękować i to bardzo za apk 2,03 mistrzostwo.W dobie elektroniki polegającej na oprogramowaniach to juz nie każdy sobie radzi jak w starych sprzetach coś tam wymienić i gra tu juz nic z tego procesory sobie można kupić za parę złotyc ale to co ma robić ten procesor juz nie kupisz..Soft juz zmieniłem w sterowniku i teraz palę juz na eco dotychczas paliłem drewnem. Apka chodzi jak na starych softach tylko nie zapisuję bo robią się cyrki i wcale mi to nie pszeszkadza i tak jest super i dzieki jeszcze raz.Na razie nie znalazłem nic w apce co bym musiał opisywać tylko to zapisywanie.Apk mam raczej w domowej sieci na tablecie podgląd ale czasem na komurce też poprzez no-ip.pl.
  5. To wiem czytałem OK
  6. Myslę że już każdy wie jak sie aktualizuje i choć by nawet drugi lub trzeci raz pod rząd zrobił aktualizuj to nic się nie stanie złego a juz będzie wiedział jak sie to robi .Swoją drogą to może nawet być lepiej bo aktualizator lepiej sformatuje pamięć czyli usunie ślady po poprzednim sofcie ja np. robie dwa razy pod rząd.Po to też jest obowiązek zrobieniie ustawień fabrycznych a raczej tylko my tu na forum to robimy nie wierzę że ktoś inny zwykły zjadacz chleba by się na to porwał a nawet znam takich którzy by się bali tego robić jak diabeł wody święconej a wszystkich którzy to robia uznaja za głópców .Chyba wszyscy się ze mną zgodzicie panowie..Myślę że inne rzeczy do zrealizowania przez Pana Tomka są w kolejce. Pozdrawiam palaczy. Jak to jest z konwerterem czy bedzie cos takiego jak wykupienie samego abonamentu na pare lat rok czy dwa lata np. jezeli ktos juz ma konwerter. Będę się zastanawiał nad kupnem ,teaz to mi już nie bardzo się spieszy do kupna bo już pierwsze koty za płoty poszły w zeszłym sezonie grzewczym i juz jestem spokojniejszy nie muszę 24 godz/dobę widzieć co się dzieje w kotłowni.
  7. Witam.Tak czytam posty i widze sporo pomysłów jest co do dodawania powietrza w momencie startu po dłuzszym czuwaniu.Ja cały czas po sezonie grzewczym jechałem w atomacie i spalanie nie przekroczyło 3,5kg/d.Mysle ze to jest w miare dobry wynik dla 3 osób i grzaniu wody tylko.CWU mam na 50st a kocioł na 55 w piecu cały czas prawie biało ale było czarno bo po jakims czasie w autamacie przełaczyłem na interwał i nie mogłem jakos dojsc zeby doregulować powietrze do ilosci paliwa raz za mało powietrza raz za duzo i zaniki płomienia az w końcu ustawiłem jak było na automat jakos w lipcu i tak jade do dzis dnia tylko ustawiłem wiecej wiatru w okolicy 40/% mocy dałem 20% wiatru a przy 50% mocy dałem 40% wiatru wiecej i moment tylko krótki piec sie rozpędził i samą bezwładnością poszedł powyżej temp. zadanej 55 nie wchodząc w tryb awaryjny no i czuwanie.Miałem ustawione mniej powietrza ale dłuzej trwało rozpalanie i zuzycie dobowe ciut wzrosło.W zeszłym sezonie nie ruszałem tych ustawień zobaczymy teraz się będę tym bawił troszkę.Z pompy kotlowej zrezygnowałem gdyż miałem odwiedziny dwuch fachamanów od C.O. jeden który mi montował wszystko stwierdził ze w paru budynkach to samo robił nie mal identycznie i wszystko bardzo dobrze się sprawdza a drugi fachman podobnie stwierdził ze przy tak krótkich odcinkach rur do wymiennika nie trzeba pompy kotłowej tylko cwu na najmniejszą moc i przymknąć zawór kulowy na bojler na około połowę żeby za mocno nie mieszało w piecu bo to powoduje że się woda szybko wychładza niepotrzebnie i sterownik stara sie to nadgonić i moc skacze za mocno nie ma stabilizacji dobrej. Powiem że nie wadziło mi to co było ale miałem ochote zmienić a może się poprawi ale jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego więc dałem spokój z pompą kotłową jak na razie..Co do spalania ogólnego wskazywanego na sterowniku to też zauważyłem że oszukuje i teraz zrobie jak tu koledzy cały zwazony zbiornik spalę od poziomu do poziomu i zrobie korekty potencjału.Przydał by się wskażnik ile pozostało eco w zbiorniku i titek by sobie titał jak w aucie rezerwa cos takiego no ale są wazniejsze rzeczy do poprawy zapewne .Soft 2,0 zapodałem już jak się pojawił czekamy na mrozy...
  8. Przełącznik pompa CO1 "STALE WŁ. GDY MIESZACZ" miałem na 1 cały czas teraz ustawiłem na 0 W opcjach mieszacza "ZAMKNIJ GDY POMPA WYŁ." miałem na 1 cały czas i tak zostawię zgodnie z Pana sugestią.
  9. No właśnie i o tu chodzi temp. w domu jest nadrzędna nie temp. która jest ustawiona za zaworem 4/3 bo tym sposobem to sterownik będzie grzał całe lato w domu. Z logiki to wynika i aż sie dziwię że nikt oprócz nas dwoje tego jeszcze nie zauważył,może nikt nie miał innego sterownika i nie jest świadomy że może być lepiej w co nie wierzę. Już myślałem że jestem sam dziwakiem z tym problemem.
  10. No dobra ale co ja mam to ciągle zmieniać jak w okresie przejściowym to co znowu mam to z powrotem zmieniać, miałem zwykły dwustanowy sterownik i nic takiego nie musiałem ustawiać,jak temp. wewn. domu była wyższa od ustawionej to sterownik wszystko wyłaczył i nie dogrzewał .Ja wiem ze można wszystko wyłączyć itd.zmienić bo próbowałem ale co z automatyką w tym sterowniku ja mam ciągle ręcznie to zmieniać .
  11. Nie mogłem się coś zalogować na forum żeby napisać. U mnie po problemach z wył. awaryjnym podczas pracy w interwale [efekt jakby interwał i automat był wył.] wszystko się uspokoiło ale po przywróceniu ustawień fabrycznych wszystko chodzi jak zawsze czyli wygląda na to że wszystko było powodem zaniku prądu. Jedna inna rzecz mnie dalej niepokoi co już pisałem że jak sterownik wyjdzie z trybu lato w zimowy czyli temp. zewn. spadnie poniżej ustawionej to otwiera się zawór 4D i startuje pompa tak jakby to było w zimie i zaczyna dogrzewać dom a w mieszkaniu jest temp.24st o 2 stopnie wyższa niż mam ustawioną w regulatorze pokojowym 22 st. komfortowa.Miałem tak całą zimę ustawione 22st i temp. w domu 22st. trzymała się ciągle czyli tak jak powinno być. Zadnych czasowych funkcji regulatora pokojowego ,mam czujnik wewn pokojowy , nie mam panelu podłaczonego ani zdalnej. Dziwi mnie że nikt tu nie ma takiego czegoś.Jak na logikę to nie może sterownik dogrzewać domu jak temp., wew. jest wyższa od ustawionej . COś tu nie gra..
  12. Dziekuję Panie Tomku.Z tych 3 rzeczy tylko moze byc zanik pradu bo tu się to zdarza bardzo często i to nawet w nocy czasem tylko zanik jest na sekundę a czasem i 3 razy tak pod rząd a jak w nocy to nikt nic nie wie ile razy był zanik.Jak pierwszy raz się to zdarzyło to dopiero po 3 dniach po przełączeniu w interwał i miałem wtedy apkę ale do odczytu tylko, nie zapisywałem już i nawet to opisywałem ale nie nagrałem filmiku zrobiłem wtedy reset i nawet cały z kasowaniem wszystkiego i od tego czasu nie mam już apki w ogule i nie przełaczałem w interwał tylko w automacie a teraz już 3 raz bo w koncu musiałem przełaczyć w interwał i juz trochę mnie to zirytowało bo za 2 godziny zanik płomienia i jak by to było w nocy to alarm i rozpalanie od nowa.Sterownik tak chodził,ok tylko w momencie przełączenia w tryb interwału sie to stało teraz dziś rano zrobiłem reset.Panel pokojowy mam oczywiście ale jeszcze nie podłaczony bo wszystko mam u góry rozwalone i chyba w nastepnym sezonie podłaczę panel to wtedy zaktualizuję softy w panelu softy mam i czytałem że trzeba w panelu zaktualizować na taką wersję jak w sterowniku. Będę to obserwował i myślę nad UPS-em.
  13. Dziękuję.Teraz o dziwo chodzi normalnie po tym jak zapisałem ten interwał ,nie robiłem ustawień fabrycznych , ,teraz juz tak sie nie pali w piecu i mogę wypróbować jeszcze co będzie. Zrobie ustawienia fabryczne.
  14. No słuszna uwaga spoko będę dzwonił bo to juz 3 raz teraz jak przełączyć spróbowałem w tryb interwału.Nie dzwoniłem w sumie bo robiłem reset i obserwowałem a i co jak bym musiał oddać ster to w domu lodem pluć.Reset to spoko robię zawsze i to dwa razy nie napisałem bo to uważam że każdy wie i robił nowe softy w komurkach np. ja tez wykasowuję wskażnik zużycia całkiem na zero jak widać na filmiku mam 195 kg od ostatniego kasowania a spaliłem z 5 ton w sumie na tym sterze. Teraz od tego drugiego razu mam już całkiem wyłączone zdalne sterowanie z tabletu ale i tak miałem tylko do obserwacji nic nie zapisywałem bo to na samym poczatku zaraz były błedy z zapisywaniem.Czyli nikt tu nie miał takich cudów jak u mnie coś innego chyba tez było ale nie pamiętam co dokładnie i wymiana stera była.teraz o dziwo działa normalnie nic nie znika nic nie miga ciekawe czy to nie jest tez od ciągłych częstych wyłączeń prądu bo z tym jest problem dzis np. 3 razy rano na 10 minut brak sztromu, pomyslę nad UPS-em. Pozdrowienia dzieki za rady.
  15. Podaję link do filniku jeszcze raz boo cos nie działa. https://www.dropbox.com/s/vl6efycx97voxiw/MAH03704.MP4?dl=0 Chyba nie zrozumieliscie mnie do końca ,na filniku widać co jest co się dzieje co to jest brak opcji automat i interwał a po zapisie interwał wszystko wraca do normy i sterownik zaczyna grzać do 50 ustawionej na piecu a juz spadała temp. i na 44 akurat była jak bym tego nie zauwazył to za jakiś czas będzie alarm zaniku płomienia i od nowa rozpalanie i to nie pierwszy raz kiedyś to opisywałem ale cisza później drugi raz i cisza może a wszystko na sw 194.Chodzi mi też o to że jak sterownik przejdzie w tryb lato ,wyłączy pompę zamknie zawór 4D i znowu przejdzie w tryb zima to dlaczego otwiera zawór 4D jak na czujniku pokojowym jest 23 a temp. komfortowa mam ustawioną na 21 wczoraj np. to zauważyłem,po co ma grzać.Histereza ok musi być bo wczoraj w nocy okoł 23 znowu walił zawór z 11 razy w ciagu paru minut a 4D otwierał.zamykął/otwierał/zamykał zrozumiałe bo noce sa juz cieplejsze a 2 tygodnie do tyłu to w dzień sie tak działo.Pompa to rozumię że sie załączy po przejsciu w tryb zima ale po co 4D przecie on jest tym bezpiosrednim regulatorem temp. w domu nie wiem już moze się myle poprawiajcie. Co do histerezy to hoć by nawet była 0,5 st to i tak będzie się to działo bo temp. przełączania jest brana z temp. chwilowych tak się domyślam a nie średnich dobowych no lae tu musi sie wypowiedzieć Pan Tomek .Soft jest ok tylko 3-ci raz teraz to wszystko te anomalia zauważyłem, na starych softach tego nie miałem aha panel pokojowy nie podłączony i odczyt z aplikacji z tabletu też odłaczony.Moge przestawić a nawet wyłączyć zawór 4D pompę 1 ale co z reszta problemów ,tapczan wstawie do kotłowni i będę pilnowął zeby nie wygasło.Zarty ale co z tymi fantem.
  16. Powaznie myslisz że ma całkowicie wyłaczyć i po to kupiłem ten ster żeby ręcznie wszystko robić?
  17. Jak bym ustawił na 6 st to lodem bym pluł w domu ...ale... makog po co ma mi sie w ogóle otwierać zawór i grzac w domu grzać w domu jak nie trzeba bo temp. pokojowa jest wyższa od ustawionej nie rozumie coś tu. Jak na zewn. spadnie temp. poniżej 18 [u mnie ] to się pompa załacza i 3D sie otwiera ale po co? w zimie to ok jak w domu jest niższa temp jak ustawiona .ciekawe anomalia.Teraz patrze na sterownik i temp. na kotle 44st a ma być 50, po wejściu w ustawienia palnika u góry coś miga ciągle jakieś dziwne symbole szybko się zmieniają a w opcji inerwał to jakby nic nie było obie opcje "automat"interwał" sa na szaro jakby całkiem wyłączone opcje a po zakliknięciu opcji "interwał" pojawia sie na czerwono ta opcja i po zapisie sterownik się obudził i zaczyna grzać do temp. 50 na kotle teraz chwilke temu się pojawiła temp. 50 i ster. w czuwaniu.Mam filmik nagrany ale nie bardzo opanowałem jeszcze jak go tu wstawić.Tu jest link do drobbox-a trzeba skopiować cały link do paska i enter może pójdzie. https://www.dropbox.com/s/eavq9v91mzwbnnd/MAH03704.MP4?dl=0
  18. Nie mam panelu podłaczonego w ogóle tylko czujnik wewn. ale w zimie chodziło i mieszacz prawidłowo regulował temp. wewn 21 stała jak zamurowana. Teraz juz mieszacz jest zamkniety pompa 1 wył bo mam tryb lato na 18 ustawiony a na zewn. jest powyżej 18 wieczorem znowu będzie szaleć bo na zewn. bedzie 18+/- . Z tym panelem by byłocos nie tak ? skoro piszesz żeby go wyłączyć.Może go podłącze i ustawię czujnik wewn. w panelu a nie pokojowy i to pomoże....
  19. No ale ja mam ustawione temp. za mieszaczem 40st a jak miałem w zimie to mi mieszacz wzorowo regulował temp. wewn. jak dałem np. na 23 to mieszacz się otwierał wi,ecej od razu żeby dogrzać a jak mniej od 21 st to się zamykał to teraz powinien się w ogóle nie otworzyć bo temp. wewn. jest wyższa niż ustawiona 21 ustawione ,muszę to jeszzcze poobserwować. Ja też tylko grzeję wodę 140L dla 4 osób i około 6kg/d wychodzi zobacze za tydzień ,dwa, miesiądz czy zużycie się zgadza z stanem faktycznym.. Miałem jeszcze wtedy sw186 teraz 194.
  20. Dziwne jest tez to jak juz się załaczy pompa [poniżej 18 na zewn.] zawór 3D się otwiera żeby dogrzać wewn. a temp. rzeczywista wewn. jest 23 st. no a ustawione mam na 21 to po co sie 3D otwiera jak jest wyższa temp. na czujniku pokojowym niż ustawiona.Coś mi tu nie gra.
  21. Tak mam teraz ustawione właśnie i coś mi nie gra z sterownikiem bo ciągle się zamyka/otwiera 3D razem z pompą jak jest powyżej 18st na zewn. a jak jest poniżej to się pompa załącza i słychac zawór zwrotny i tak ciągle jak jest graniczne 18st juz pisałem ale nikt nie czyta chyba tego.Tam i spowrotem 3D wariuje bo pompa sie zał/wył jak u Marekd.W pierwszych dniach od czasu jak to się zaczęło to tylko w dzień czy po południu a teraz wieczorem w nocy.Czyli noce zaczynają byc ciplejsze i przy granicznych 18st to siędziej.Wygląda na to że nie ma zadnej histerezy w przełączaniu w tryb lato/zima a temp. przełaczania jest brana od chwilowych temp. dlatego są takie cyrki z przełaczeniam.W starym sterowniku miałem od średnich dobowych zewn. temp. i jak się przełaczyło [temp. szło ustawiało sie w menu serwisowym] to raz i koniec a jak temp. dobowa spodła to o tej godzinie w następnej dobie sie, załączyła pompa razem z 3D. Nie wiem czy coś z piecem jest nie tak.
  22. Witaj.Marekd ty masz większe sporo większe doświadczenie na forach niż ja.Mądrować nie lubię bo i tak wszystkiego nie wiem i nie będę wiedział.Ja nie przełączam na tryb interwął tylko ustawiłem temp. lato obw 1 na 18st a obw 2+pompa mam wył. i piec się sam przełączył ale jak już pisałem słyszę teraz przy takich temperaturach zewn. jak sterownik wył/zał. pompę i zawór zwrotny stuka czyli raz się przełaczy na interwał a raz na pracę ciągła i tak czasami z 10 razy w parę minut i to wiem że się przełączył. Nie dawno chciałem przełączyć w tryb interwału ale coś nie szło nie zapisywał sterownik ustawień muszę to jeszcze raz sprawdzić.Nie chcę pisać głupot bo dopiero co sterownik załażyłem pod koniec grudnia czasem coś ktoś napisze myśli że to jest najważniejsze a się szybko okazuje że jest całkiem inaczej więc musze się naumieć jeszcze sterownika.W starym sterze miałem tez funkcję wył. lato i pompa sie wyłączyła.Ja mam teraz takie zęby.Pokzazuje 6kg/d ale zbiornik juz ma 3 tygodnie i jeszcze zostało z wiadro eco może na dnie. Pozdrowienia.
  23. Witam.Nikt nie pisze to napisze do samego siebie. Jak z przełączaniem w tryb lato bo u mnie ciągle się teraz przełącza i wali zawór zwrotny jak pompa się włącza i po tym to poznaję że się przełącza. Czy nie powinno to być brane z temperatur średnich dobowych a nie chwilowych i z histerezą czasowa np. Ale za to zużycie paliwa mogło by zostać na takim poziomie jak jest teraz aż się lepiej patrzy jak nie ma trzech cyferek.
  24. W piecu U22 u znajomego widziałem dmuchawe podobną do mojej nie pamiętam jaki model bo to było z pare lat do tyłu, wymieniałem kondensator.Z uzwojeń wychodziły dwa dodatkowe przewody podłączone do kostki tylko jak przepiołem fazę na ten wolny styk to dmuchawa dostała raz takie obroty a nic sie nie grzała. Zauważyłem u mnie że cos często sterowonik się przełącza w tryb lato/zima co pare sekund słychać zawór zwrotny jak pompa startuje i tak aż się powyzszy temp. na zewn. lub obnizy to cisza Według mnie to to wyłączanie pompy w tryb lato mozna by wziąść z algorytmu średnich temp. zewn. a nie chwilowych to wtedy się przełączy i nie wali ciagle zawór zwrotny bomba ale to już Tomek musi zdecydować.
  25. A może końdensator....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.