Skocz do zawartości

pawlop

Forumowicz
  • Postów

    93
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom z czasów wojny około 150 m2 do ogrzania dwie ściany po 10cm styropianu i dach 5cm wełny
  • Instalacja
    stara grube rury, grzejniki żeliwne dwa płytowe i jedna drabinka z pompą na zasilaniu
  • Kocioł
    RBR-K 12Kw

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia pawlop

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Mam problem gdyż przyłącze RCK stało się dziurawe i puściła obejma na rurę przyłączeniową do komina. Czy ktoś miał może podobny problem bo nie wiem czy można gdzieś kupić samą rurę lub czy ktoś ma jakiś pomysł jak sobie poradzić nie kupując kompletnego RCK, bo samo urządzenie działa OK. Dołączam zdjęcia montażu i dziury. Dodam, że kocioł to RBR K 12KW.
  2. Ja mogę napisać od siebie, że po przejściu z zasypowca na kocioł V klasy (RBR-K z dosuszaniem) czytając różnego rodzaju opinie o zawilgoconych kominach też się bałem ale postanowiłem zaryzykować i wyszlamowałem nieużywany ale nieszczelny przewód i podpięty do niego został kocioł. Ponieważ to mój pierwszy sezon i mam trochę czasu to bawię się różnymi ustawieniami. zdarzało się że spaliny były trochę ponad 150 stopni ale większość w przedziale od 80-110 ale raczej poniżej 100 stopni i gdy dzisiaj wszedłem na dach komin suchutki. Komin przebiega wewnątrz budynku ale przez nieogrzewane wentylowane poddasze i jest go tam ze 60-70cm wyskości i nad dachem prawie 150cm i obie te części są nieocieplone. Komin z cegły o wymiarach ok 12x24cm. Ja mam to szczęście, że mam miejsce w piwnicy i trzymam opał luzem kupiony w lecie i w sezonie grzewczym w piwnicy nie mam też wilgoci. Myślę, że to jest klucz do sukcesu (chodzi o bardzo suchy opał). Chyba wszystkie problemy biorą się z wilgoci w węglu i powietrzu. Niestety nie wiem jak długo musi schnąć opał ale myślę, że kilka lub kilkanaście do to może być za mało. Faktem jest, że w tym roku kupowałem węgiel ze składu a nie jak w poprzednich latach bezpośrednio z kopalni. Węgiel który w tym roku mi przywieźli był suchy jak pieprz i aż byłem zły, że przed zrzuceniem z samochodu nie polałem go żeby nie pylił.
  3. Niestety naczytałem się już odnośnie nierdzewki jak po kilku latach przynajmniej jej część to sito. Nie będę ryzykował. Ponadto różnica w cenie nie jest aż taka wielka. Z tego co się dowiedziałem to cena frezowania z montażem na gotowo to około 400-500zł.
  4. Nie zardzewieje i kondensat jej nie zutylizuje:)
  5. Wiem, że do wkładu stalowego wystarczy mniejsza średnica frezowania ale i tak wolę ceramikę.
  6. Wkład fi160 a jak będzie wyfrezowany to dokładnie nie wiem ale chyba na 200.
  7. Dokładnie nie umawiałem się na robotę ale z tego co wstępnie się dowiedziałem to 550-600zł za metr na gotowo. A jaki inny jest wart frezowania komina, żeby go za kilka lat nie wymieniać?
  8. Chciałbym się poradzić odnośnie montażu RCK. Będę frezował komin i montował wkład z ceramiki i chciałbym zapytać gdzie będzie najlepiej zamontować RCK. Wyczystka będzie z drugiej strony komina ale pomieszczenia są połączone i nie ma pomiędzy nimi drzwi a jedynie wisi jakaś stara szmata żeby się nie kurzyło za bardzo. Lepiej na wyczystce czy gdzieś na rurze czarnej od kotła do komina?
  9. O[pinie użytkowników są jak najbardziej pożądane. A możesz napisać co ogrzewasz i jakim węglem palisz?
  10. Klastra nie kupię bo półki poziome a Defro za drogie. Gdyby Defro było w rozsądnych pieniądzach to być może bym kupił ale z uwagi na cenę nie interesowałem się tymi kotłami i tak też raczej zostanie.
  11. Data dotyczy woj, śląskiego i nie pamiętam do kiedy trzeba wymienić kotły ale te bezklasowe do końca 2021r. Ogniwo kupiłem bo zepsuł się starusieńki kocioł gazowy w październiku i po prostu poszedłem do jedynego sklepu który miał kotły i kupiłem co mieli nie mając zielonego pojęcia o firmie i paleniu węglem. Także mój wybór to totalny przypadek, a że szczęśliwy no cóż :).
  12. Mam kolegę który użytkuje RBR-K na Ecoal ale on jak mu ustawił instalator to tak ma i tyle, nie narzeka. Opinie o sterowniku wiem że są dobre ale brak jakichkolwiek porównań osób które miały do czynienia z nimi, jak np. napisał Pieklorz o SPPV2 i Skzp02.
  13. Tu nie chodzi o wrzucanie danych spalania z analizatorem spalin tylko o jaką taką prostotę użytkowania żeby nie spędzić życia w kotłowni . Nie chodzi mi o to że nie zwracam uwagi na ekologię bo inaczej kupiłbym pół roku temu kocioł zasypowy jeszcze parę lat palił. Fajnie że masz analizator spalin i możesz podać chociaż dane ale to że użytkownicy pozostałych kotłów ich nie posiadają nie powinno ich dyskwalifikować chociaż Twoje zaangażowanie na pewno działa na duży +.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.