Skocz do zawartości

Gredy

Stały forumowicz
  • Postów

    585
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Ostatnia wygrana Gredy w dniu 13 Stycznia 2019

Użytkownicy przyznają Gredy punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dwa piętra 213m* Półtorej pustaka.Słabo ocieplone.Parter bez ocieplenia, piętro szczelina ze styropianem 5cm Strop 20cm wełny.
  • Instalacja
    Ok 60m* podłogówki,parę grzejników,cwu, zawór 4d, dwie pompki :)
  • Kocioł
    Zasypowy Mpm-ds 12/14kw,mechaniczny mairkownik, zmniejszona komora spalania

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Lubelskie

Ostatnie wizyty

5 499 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Gredy

Kompetentny

Kompetentny (10/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

27

Reputacja

  1. Bez przyczyny, nikt tego nie robi, więc sie przyzwyczaj. Nie spodziewaj się też dalszej odpowiedzi, sam siebie pięknie pogrążasz. Niczym Don Kichot. :)
  2. A czy Ty uważasz, to za cos złego?? Zwróć uwage, że nie wypowiadam się w jakikolwiek sposób o konkurencji, choć w zasadzie, nikt by mi nie mógł tego zabronić. Mam kilka uwag do omawianego tutaj kociołka, ale nie będę teoretyzował w przeciwieństwie do Ciebie ;)
  3. Gredy

    Kocioł DS MPM

    @carinus w terazniejszych kotłach, mufa zasilania, patrząc od tyłu, jest w lewym górnym rogu :)
  4. Gredy

    Kocioł DS MPM

    Jak już pisałem, nie mam zamiaru nic udowadniać. Tutaj chodzi o przyzwoitość, której Tobie brakuje a która powinna być normą. Przegroda i element wirowy jest z odlewu żaroodpornego. Wymiary już kolega Maronka podał. Kiedyś jak najbardziej tak było, ale, kilka osób barfzo to bolało. Od jakiegoś już czasu, nie "uprawiam" marketingu na forum. I dane w avatarze zginęły, choć nigdy się tego nie wypierałem ;)
  5. Gredy

    Kocioł DS MPM

    Co tu udowadniać, to powinna być kwestia tylko przyznania się jak było. Dla ścisłości, film jest z 10.2016r To nie jest trzy lata. Druga sprawa, ze tą przeróbkę, zrobiłeś na podstawie wiadomości które Ci wysyłałem, włącznie ze schematem i wymiarami, jak to ma wyglądać. Poprosileś mnie o pomoc w przerobieniu swojego kotła, i taką dostałeś. Tego też się wyprzesz? Ps. Ta niemożliwa sytuacja o której nic nie wiesz z listopada 2018r. Jest na zdjęciu. Screen wiadomości z datą, którą musiałem Ci wysłać, jak ma to wyglądać, gdyż w rozmowie tel... Nie mogłeś zaczaić o co chodzi. Ja kończę ten "hejt" i czekam na fotki wymiennika.
  6. Gredy

    Kocioł DS MPM

    Jaki hejt? Przeczytaj sobie kilkanaście swoich postów w stecz i zastanów sie kto tu jest hejterem. Nawet w tym poście to zrobiłeś jadąc po producencie. Aż sie dziwie, że jeszcze to toleruje. Powstrzymałem się również od komentowania, Twoich dziwnych teorii, pomimo iż z niektórych, oderwanych od jakiejkolwiek wiedzy, miałem niezły ubaw. Dla tego dociekam, chciałbym zobaczyć bo ja takich spektakularnych efektów nie miałem. Przynajmniej nie takie, którymi warto by było się w tej kwestii dzielić. No i tych 1400°C , też nie odnotowałem. Najwyzsze jakie były, to trochę ponad 1000°c Choc nie wykluczam że u Ciebie ich nie ma. Możesz nie wierzyć, ale ja swojego wymiennika nijak nie przygotowywałem, fotki które wstawiałem,były robione po normalnym wypaleniu się zasypu, bez żadnych wspomagaczy.Jeśli to była do mnie uwaga ;) Cieszyć mnie, będzie jeśli u innych też ta innowacja @Tomek2570 zadziała. Bo chyba tego się nie wyprzesz, że przekazałem Ci informacje. Włącznie z wyslaniem fotki, jak to ma wyglądać. Jednoczesnie, zaznaczając że coś takiego pewnien Tomasz stosował i którędy można podawać pw.
  7. Gredy

    Kocioł DS MPM

    Najlepszym amatorskim, analizatorem spalin, jest wymiennik, to on wskazuje nam, czy podczas spalania zachodzą odpowiednie reakcje i jak długo trwają. Bo przecież nie chodzi o chwilowy blask w palniku, zanim miarkownik odetnie dopływ tlenu. @Piecuch19Więc skoro tak świetnie się u Ciebie pali, pochwal się nam swoim czystym wymiennikiem, po wpisach, wnioskuje że taki jest, skoro wszystko się dopala w temp 1200-1400°C :) I nie to, że jestem jakimś niedowiarkiem, ale lubię wiedziec jak wygląda praktyka, nie tylko czysto teoretycznie ;)
  8. Gredy

    Kocioł DS MPM

    @SONY23 z tą stałą szczeliną, to chyba naj, naj :) Ale gdzie to w tych czasach, wracac się, do epoki kamienia łupanego ;) To takie staroświeckie, nie efektywne a wszyscy co to stosują, to "płaskoziemcy" :D
  9. Gredy

    Kocioł DS MPM

    Ale o które Pw @SONY23 Ci chdzi? To co wczesniej w spodzie przegrody betobowej był wyskrobany kanał? Tutaj, tak 100% pomysł Piecucha. Ale jeśli piszesz o tym z przed palnika z pomiędzy trójkątnej kształtki, to należy się koledze też z forum @Tomek2570. To On bodajże w 2016/2017r zastosował to w mpm-ie. Ja natomiast, ten pomysł tylko przekazałem Piecuchowi w listopadzie, tego roku ;) @rarek ja jak stosowałem ten patent, pw ze szczeliny z przed palnika. Najpierw w kawałku blachy (paca do szpachlowania ;) ) miałem wycięty taki otwór, na szerokość palnika. (gdzies powinna być tutajnta fotka) Potem zrobiłem to z zaprawy szamotowej z dodatkiem gliny. Blacha miała tendencje do przesuwania się po rusztach, podczas odpopielania. Ulepiona z zaprawy szamotowej kształtka, wcisnięta w ruszta, bdb sie trzymała na miejscu, do tego miała regulacje ilości pw, przechylając ruszta, szczelina się zwiększa, lub zmniejsza. Na testy, polecam z zaprawy szamotowej :) Jednak na dłuzszą metę, trzeba skrobać jak Piecuch z czegoś trwalszego.
  10. Kiedyś czytalem o dodawaniu mgły do kolektora w autach rajdowych, ale to mgła podnosila sprawność przez ochłodzenie dolotu. Na takiej zasadzie jak @rarek już to opisywał. Tutaj ciekawe, raczej obalenie tego patentu ;) Tak jak pisałem wczesniej. Dodawanie wody do naszych kotłów, wywoła reakcję, endotermiczną, która nas więcej kosztuje, niż mamy z niej pożytku.
  11. Gredy

    Kocioł DS MPM

    @Piecuch19 Ty dalej swoje! Wiesz do czego Tobie "paszcza kaszalota" jest potrzebna? Do palenia ciągłego z ułamkiem mocy nominalnej kotła! Dłuższy wymiennik ma tutaj marginalne znaczenie. Gdybyś zaczął od zmniejszenia odbioru mocy z komory zasypowej, nie musiałbyś, zwiekszać powierzchni przepływu palnika. Co nie znaczy że w twoim przypadku, wpłynęło na plus zwiekszlny przekrój, ale tylko na wygody. Lecz kosztem efektywności spalania. Przyspieszenie przepływu spalin, bardzo dobrze wpływa na proces spalania. Twój cytat: "Dlatego zalecam powiększenie przekroju palnika dla posiadających bufor bo go szybciej nagrzeją" Tak to prawda. Tylko szkoda że nie napisałeś, że WIĘKSZYM KOSZTEM ;) Chyba że jest inaczej, to może to mi wytłumaczysz. Czy ty wiesz przy jakich temperaturach zachodzą procesy w których woda zaczyna działać na korzyść dla użytkownika? Z tego co pamiętam jest to chyba w okolicy 2500°C Do tego czasu dodawanie wody, jest reakcją endotermiczną :/. Więc bajek sobie nie opowiadajmy. Jakiego olśnienia dostanie? Raczej oparzenia! Od dużej ilości (340l) goracej pary wodnej, która wychłodzi płomień i temperaturę żaru, a twoje palenisko zacznie emitować duże ilości niespalonych cząstek. Nic więcej sie nie stanie ;) Piecuch, masz fajne pomysły, ale proszę NIE OPOWIADAJ BAJEK Piszesz o białym płomieniu wstawiasz fajne filmiki, ale głównym wykładnikiem czystego, ciągłego spalania, jest wymiennik. Jak możesz wstaw fotki z kilku paleń, jak to u Ciebie wygląda :)
  12. Gredy

    Kocioł DS MPM

    Od kiedy mam bufor, zasypu niczym nie dziele, palę na całej powierzchni ruszt. Tym bardziej że węgiel mieszam z drewnem. Tzn, robię taką kanapkę. Drewno, w połowie zasypu węgiel i na to do pełna derwno. Dokładam tak z godzinkę lub dwie wcześniej, jak na zdjęciu pokazane. Ale zawsze jak już zarzy się cały opał, robi się to wtedy, bez najmniejszego zadymienia, pomimo iż pole powierzchni mojego palnika, to zaledwie 36cm2. Temperatury na czopuchu wahają się od 160° jak już większość opału zgazuje do 250° przy rozpalaniu. Sporo bym dał, by miec ze 20% większy wymiennik, jak jest w nowszych kotłach. Co by tu jeszcze istotnego napisać... Rck mam zablokowany. Zauważyłem że przy bardzo szybkim przepływie spalin przez palnik, gazy dużo lepiej mieszają sie z pw a płomień jest znacznie "ładniejszy" i krótszy. Ot cała moja tajemnica ;) Ps. Ilości stron sie już nie da zmniejszyć ;) To co teraz Tobie napisałem, niestety, powileliłem to, co już niejednokrotnie opisywałem.
  13. Coś takiego, tylko płaskownik powinien jak najwęższy, by powierzchnia styku była mała i byc wyższy 30-40mm żeby popiół nie blokował się na poprzeczkach wzmacniających :)
  14. Przyznam się od razu, nie czytałem całego wątku. Więc wybaczcie jeśli plotę coś, co było już napisane. Ale do rzeczy, na tą chwile borykacie się z samoczynnym odpopielaniem. Wedłóg mnie, problemem są ruszta, tzn konstrukcja i materiały których do ich budowy używacie. Wszystkie propozycje które tutaj widziałem, miały dużą powierzchnie styku z popiołem. Przez co tarcie, nacisk,itp, itd, powoduje że popiół nie chce samoczynnie opadać, a nawet cieżar opału na górze nie jest w stanie w tym przepchać. Osobiście, zrobił bym je z płaskowników postawionych na boku grubości 2-4mm na 30-40mm. Od spodu co kilka cm polączyc je jakimś prętem, czy też płaskownikiem przyspawanym pod kątem (z włosem) zsuwającego się opału. Ps. Do testów, wsadził bym krate podestową, tylko pretem wzmacniającym od dołu :)
  15. Na sztorc można też czysto spalać, ale jest jeden warunek, trzeba wytworzyć odpowiednią warstwę zaru, przed palnikiem. U mnie do tego, najlepiej się sprawdza trochę węgla. Rozpałka, kilka kg węgla i dopiero na to, drewno w pionie :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.