Skocz do zawartości

spaa

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez spaa

  1. To nie bedzie problemem.Domownicy przejda kurs eksploatacji. Co bylo by lepsze na bocznik pompy cyrkulacyjnej kotla, zawor roznicowy kulowy czy zawor zwrotny klapkowy?
  2. Polaczenie PC z kotlem zasypowym z natury chyba wyklucza pelna automatyzacje bo i tak co pare godzin trzeba dolozyc do pieca wiec przy okazji mozna poprzelaczac recznie pare zaworow
  3. Pompa cyrkulacyjna na powrocie kotla. . Reczny zawor 3D CO w pozycji np 70% na bufor 30% na CWU, reczny zawor 3D CWU poz na kociol. Zawor kulowy CO1, CO2 otwarty, zawor kulowy PC1, PC2 zamkniety.
  4. Zgadza sie ,max cisnenie robocze mpm 1.5 ,do tej pory mialem w instalacji 0.9-1.0 na zimno i tak zostanie. Nie przewiduje problemow z praca PC przy takim cisnieniu, wazne zeby odpowietrzyc uklad
  5. Formalnie pewnie z jakas wezownica schladzajaca. U mnie kociol z dwoma zaworami bezpieczenstwa i naczyniem przeponowym pracuje bezproblemowo 7 lat. Teraz bedzie bufor 500l i kolejne naczynie 50l.
  6. Mam podobne zalozenia jak w poscie wyzej, pompa ciepla , kociol mpm, bufor 500l,zasobnik cwu 300l wezownica 3.2m2. Chce to polaczyc aby mozna elastycznie uzywac PC lub kociol MPM . Bufor 500l w calosci przy pracy pieca a polowa przy PC.Zaworami trojdroznymi manualnymi 3D CWU i 3D CO chce wybierac miedzy PC a kotlem.Zaworem 3D PC z silownikiem steruje sobie PC. Zawory kulowe PC1, CO1 iPC2, CO2 do zmniejszania pojemnosci bufora. ( Moze PC1 i CO1 nie potrzebne?) Bufor i PC podlaczone sposobem tzw 3 rurowym nie standardowym rownoleglym 4 rurowym. Pewnie jeszcze by sie przydaly jakies zawory zwrotne aby ukierunkowac przeplywy. Moze ktos cos podpowie.
  7. Wybijajace bezpieczniki w przeciazonych instalacjach przy pompach 1 fazowych wystepuja gdy pracuje sprezarka i dolacza sie jeszcze grzalka elektryczna. Przez przekaznik lub stycznik mozna by ja zasilic z innej fazy. Przerobka ingeruje w oryginalny uklad wiec z gwarancjami moze byc roznie, ale jak ktos ma problemy z instalacja to jest jakies rozwiazanie
  8. W pompach inwertorowych sprezarka jest zasilana pradem stalym wytwarzaym przez falownik jedno lub 3 fazowy.Glowna zaleta uzytkowa 3 fazowego jest praca przy nizszych zabezpieczeniach pradowych.
  9. Dodanie kotla do schematu Panasonica wydaje sie do zrobienia.Mi chodzi jeszcze o pewien szczegol czyli jak fizycznie podlaczyc oba zrodla do bufora. Znalazlem w sieci schemat podlaczenia PC z buforem Tzw 3T ,3 rurowy pozwalajacy zachowac zalety ukladu z buforem i jednoczesnie wysylac cale cieplo bez straty tych 2-3 stopni na mieszanie od razu w grzejniki. Drugi obrazek to praktyczne zastosowanie tego wlasnie polaczenia tylko ze piecem CO. Pozwolilem sobie uzyc tego przykladu poniewaz autor odpowiedzial na zapytanie.Wzorujac sie na tym schemacie chcialbym podlaczy PC do bufora tak jak jest wlaczony kociol mpm z obrazka , a moj kociol mpm tak ja kociol na pellet na obrazku. Ma to sens i bedzie pracowalo?
  10. Do istniejacej instalacji co, kociol mpm ds ,zasobnik cwu, grzejniki planuje dolozyc pompe ciepla. Uklad zasilany bylby przez PC do momentu wydolnosci . Przy bardzo niskich temperaturach ,recznie!!! za pomoca zaworow przelaczenie na kociol i palenie tradycyjne. Czy takie cos ,przy spelnieniu podstawowych warunkow typu przewymiarowane grzejniki ,zbiornik cwu z duza wezownica , pewnie dodanie bufora ma szanse pracowac poprawnie.? Ktos juz pewnie takie cos popelnil i moze by mial jakies cenne uwagi w temacie. Jak to zgrabnie spiac ?
  11. Co myslicie o takim{ 2T i 3T) sposobie wpinania bufora do pompy ciepla? Przy polaczeniu 4 t woda miesza sie w zbiorniku zanim dotrze do celu. Polaczenie 2T i 3T ciepla woda z pompy podobno bezposrednio plynie w obwod grzejny a bufor laduje tylko z tego ciepla ktore jest nie odbierane przez grzejniki podczas cyklu pracy pompy.Do tej pory znajdowalem tylko informacje o rownoleglym lub szeregowym laczeniu bufora z pompa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.