Skocz do zawartości

Wilchelm

Stały forumowicz
  • Postów

    612
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wilchelm

  1. Nie wiem co miałeś za Wesołą, ale Perła i Wesoła to dwie różne bajki. Perła to tani produkt (słabej jakości), ktory produkuje więcej popiołu niż zużywa opału. Natomiast dobra Wesoła to chyba jeden z najlepszych opałów
  2. Jak jest mróz od kilku dni, to popiół wynoszę codziennie ;( Niestety dużo żużlu i tzw. koronek. Pomimo, że dmuchawa ustawiona bardzo delikatnie, nie ma sposobu, żeby się tego pozbyć. To dobry opał, ale chyba na wiosnę i jesień, gdzie temperatury nie są niższe niż +5 st. Na mroźne dni lipny jest ten opał.
  3. Po tygodniu palenia mogę powiedzieć, że stosunek jakości do ceny jest OK. Natomiast gdyby cena wzrosła to już bym go nie kupił. Największym minusem jest duża ilość popiołu. Jest jeszcze ciepło, a już popiołu jest dużo. Jeśli przyjdzie mróz to obawiam się, że szuflada popiołu będzie praktycznie codziennie do wysypania...
  4. @nanakara - jesteś w błędzie. Piec ma dłużej pracować niż odpoczywać. Postaraj się zmniejszyć moc – wydłuż przerwę miedzy podaniami i mniejszy nadmuch. Wracając do opału. Do mnie także dojechała paleta „perły”. Kurier wjechał na posesję i postawił paletę pod samą kotłownią. Gdybym miał szersze drzwi i nie było progu, pewnie wstawił by do kotłowni. Paleta dobrze zafoliowana, worki foliowe – bardzo mocne. Opał suchy. Może nie kurzy się, ale mokry nie jest i w workach sucho. Pali się bardzo dobrze na małej mocy. Trochę mam żużlowych spieków – pomimo, że ustawiłem bardzo mały nadmuch. Spalam na mocy 5/60 i 11% wiatru, przesłona otwarta na 1 cm. Popiół bardzo podobny do tego z RETOPALA. Będzie go sporo, ale to już taki urok przy opale o mniejszej kaloryczności. Granulacja OK. brak miału i śmieci. Gdyby jeszcze zminimalizować ten żużel. Spróbuje w wolnej chwili jeszcze obniżyć o 1 lub 2% wiatr. Reasumując dobry stosunek jakości do ceny. Aha – zdjęć nie będzie ;)
  5. Napiszcie więcej jak Wam się pali ta perła? Czy są spieki żużlowe? CZy kocioł mocno się brudzi? Ile jest popiołu w porównaniu np. z Retopalem lub Jaretem?
  6. Kiedy ostatnio to czyściłeś? Nie jestem ekspertem, ale powodem tego co się stało, chyba jest przegrzanie układu nawęglania. Pisałeś wcześniej, żeby cześto wysoka temperatura i wywalało opał. Ale jak wyżej - nie jestem fachowcem, to moje spostrzeżenia.
  7. 17 minut to nie aż tak długo, biorąc po uwagę, że na dworze jest ciepło. A jesteś w stanie powiedzieć ile czasu potrzebuje, aby osiągnąć zadaną? Ja mimo wszystko bym dążył, aby piec krócej odpoczywał. RCK – regulator ciągu kominowego.
  8. Wstaw zdjęcia jak wygląda sytuacja na palniku. Jak jest duży niedobór powietrza to zmiana z 17 na 18% nie wiele pomoże. Pokaż zdjęcia to ktoś na pewno pomoże
  9. Pewnie się zdziwisz, ale nie Ty pierwszy i nie ostatni – spalanie mi zmalało od kiedy piec chodzi długo a odpoczywa krótko. Oczywiście na optymalnie małej mocy. Obecnie palę na ustawieniach 5/75 z nadmuchem 18%. Spalanie mam na poziomie 20kg/doba. Przy opale 24 MJ
  10. Mogę potwierdzić powyższe słowa. U mnie też nie ma zbyt wysokiego kopca i jest dobrze. Po długich walkach udało mi sie ustawić piec, żeby jak najmniej był w podtrzymaniu. Teraz rura nawęglająca jest zimna. Temp. ok. 17st. Wcześniej gdy piec długo stał w podtrzymaniu bywało, że nie dało się dotknąć tuż przy kotle.
  11. Tak wygląda mój http://www.domer.pl/media/products/81c0d79576cfce3f9776ee64b1b9806a/images/thumbnail/big_03.jpg?lm=1378608638
  12. Ja mam po 8 nacięć z jednej i drugiej strony. Próbowałem uszczelniać dół i górę i nie było różnicy. Teraz uszczelniam tylko góry, bo u mnie nie zmienia się nic – tylko grzebania więcej. Ostatnio zakleiłem po dwa pionowe nacięcia i też nie wiele dało. Wszystko dobrze na większej mocy, a na małej lipa totalna. Teraz przestawię dmuchawę do przodu, bo już nie mam nic do stracenia, a roboty nie wiele ;) Z tym syfieniem kotła mam podobnie. Ja palę na mocy 1:8 (5/40) to musze dmuchać poniżej 20% i płomień jak z gromnicy. można palić na 1:6 wtedy da radę lepiej dmuchnąć – może ok 25%, tylko co to daje. Na pewno wzrosną spaliny i może będzie mniej syfu. Ale czy to ma sens. Choć niektórzy jak widzę palą mocnym opałem na mocy 15/45 i są zadowoleni. Ps. U mnie od początku były uszczelki gumowe
  13. Możesz coś więcej – bardziej szczegółowo napisać jakie były zalety przekładania dmuchawy? U mnie też cały czas nierównomiernie się pali i lada chwila przekładam dmuchawę z tyłu do przodu. To chyba ostatnia opcja jaką mogę wykonać ;). Bawiłem już się chyba we wszystko – ostatnio zakleiłem po dwa pionowe nacięcia i nadal lipa… Teraz mogę jedynie przełożyć dmuchawę i mieć nadzieję, że to coś zmieni. ps. czym teraz palisz i jaki popiół?
  14. Ta wartość opałowa 29MJ to masz na worku napisane, czy starszy Pan na składzie Cię zapewnił, że jest taki mocny? Skoro kopiec się zapadł, to są dwa wytłumaczenia: - zbyt długa przerwa w podawaniu - zbyt duży nadmuch w stosunku do podawanego paliwa (opału)
  15. Być może to już za mała moc na Twoje zapotrzebowanie. Ja teraz palę 5/45 i jeszcze się odstawia na bardzo długo. Jakim ekogroszkiem palisz? Czy kopiec się zapadał zanim piec zgasł?
  16. Wilchelm

    Jaret Plus

    Za chwilę wymyślą Jaret Plus Extra Super Strong Piermium Max i bedzie miał 19 ;) A tak na poważnie to kup ze dwa worki i przetestuj. Jaka cena?
  17. Czyli tak jak napisał Timon. Trzeba do chłopaków wysłać wiadomość, może coś zaproponują. Albo w dziale kupię - sprzedam ;)
  18. Lechu, dowiedz się ;) Jakby się okazało, że tego nie robią to będziemy pisać do chłopaków (producentów) z forum za ile taką koronę sprzedają. Mam nadzieję, ze wystarczy tylko ten element zmienić, że wszystko resztę pasuje.
  19. Ogólnie opinia o BOBRKU jest taka, że cholernie spieka, koksuje. w jednym składzie gość mi powiedział, że kupił z kopalni 24 tony (jedno auto). Z czego sprzedał ¾ i pojawiły się telefony z pretensjami, że problem jest ze spaleniem. Facet powiedział, że już tego nie kupi i tyle. Kup dwa worki i próbuj. Jak nie ogarniesz to zmieszam z czymś słabszym i się pozbędziesz. Tyle mojej rady. Powodzenia!
  20. Ja kupiłem jakiś czas temu BOBRKA na próbę. Kupiłem dwa worki – na szczęście. Jeden jeszcze stoi w kotłowni cały, a drugiego połowę ręcznie wybierałem z kosza. Wszystko się sklejało i spiekało. Mi się nie udało na żadnych ustawieniach ogarnąć tego opału. Ale może masz taki palni, który nie jest tak czuły na koksujący opał. Nie mniej jednak zalecam ostrożność z tym opałem. No i upewnij się, że to co leży na składzie jest tym co zapewnia sprzedawca. Kupowanie opału w ostatnim czasie, który nie jest zapakowany w oryginalne worki jest wysoce ryzykowne. Chyba, że jesteś w 100% co do składu.
  21. Tylko czy to jest produkt EKOENERGI, czy przeróbka po prostu kogoś? Wiele osób sobie przerabia korony. Jeśli istnieje możliwość to też bym kupił samą koronę. Być może pali się na tym lepiej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.